تاریخ اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402-1403 • تصویر از مجله زندگی

یاوری با بیان اینکه تعداد شرکت کنندگان در این آزمون ها نسبت به سال های گذشته تغییر چندانی نداشته است، گفت: نتایج این آزمون ها در مرداد ماه اعلام می شود.

یاوری با تاکید بر اینکه هیئت مدیره مدارس مسئولیت ارائه این تخفیفات به دانش آموزان را بر عهده دارد، افزود: متاسفانه مدارس سمپاد از نظر ساختمانی و تجهیزاتی با محدودیت های جدی مواجه هستند و این امر خیرین را وادار به حمایت از مدارس سمپاد می کند. این دانش آموزان از با استعدادترین بچه های کشور هستند. آموزش و پرورش تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات این مدارس انجام می دهد.مجله ازدواج

وی ادامه داد: در کنکور پایه دهم 86 هزار و 168 شرکت کننده داشتند که از این تعداد 50 هزار و 638 دانش آموز دختر و 35 هزار و 530 دانش آموز پسر بودند.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به اینکه این آزمون ها در 1763 حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار شد، افزود: 634 حوزه دخترانه و 551 حوزه پسرانه پایه هفتم، 365 حوزه دخترانه و 213 حوزه در مقطع دهم پسرانه بود.

نتایج آزمون تیزهوشان، سمپاد و استعدادهای درخشانتاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان در مرداد ماه خبر داد و گفت: بیش از ۲۹۴ هزار نفر در آزمون ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد شرکت کردند.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: مدارس سمپاد طبق مصوبه خود نیمی از شهریه مدارس غیرانتفاعی پیشرو در همان منطقه را دریافت می کنند تا خدمات آموزشی ارائه کنند، البته مدارس سمپاد معمولاً بسیار کمتر از این مبلغ دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته 40 درصد دانش آموزان مدارس سمپاد از تخفیف شهریه استفاده می کردند، گفت: به دانش آموزانی که به هر دلیل یا به دلیل محدودیت های اقتصادی توان پرداخت شهریه این مدارس را ندارند از 100 درصد تا 50 درصد و 40 درصد تخفیف های عمیق ارائه می شود.

به گزارش ایلنا، از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، الهام یاوری با بیان اینکه امسال 294 هزار و 300 نفر در آزمون ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد شرکت کردند، گفت: 208 هزار و 132 نفر در آزمون ورودی پایه هفتم شرکت کردند که از این تعداد 98 هزار و 811 نفر دانش آموز پسر و 5111 نفر دانش آموز پسر بودند.