به سرعت و بلافاصله نفخ را از لوبیا دریافت کنید. چگونه نفخ شکم داشته باشیم؟ • تصویر مجله زندگی

به این ترتیب می توانید حبوبات را در فلاسک ریخته و آب جوشیده را روی آن بریزید و یک شب خیس کنید. به این ترتیب زمان پخت حبوبات نیز کاهش می یابد.

خیساندن طولانی مدت

روش های خیساندن لوبیا یکسان است. اما زمان خیساندن حبوبات و پختن آنها متفاوت است. بنابراین اصولاً باید این محصولات را خیس کنید تا زمان پخت هر کدام به حداقل برسد.

ابتدا لوبیاها را بعد از تمیز کردن در آبکش یا آبکش ریخته و زیر آب سرد بشویید. در حالی که لوبیاها هنوز زیر آب جاری سرد هستند، دستان خود را روی آنها بکشید تا مطمئن شوید که همه لوبیاها به خوبی آبکشی شده اند.

روش های خیساندن حبوبات

خیساندن سریع

اما اگر حبوبات درست تهیه و پخته نشوند باعث نفخ و احتمالا دل درد می شوند. بهترین راه حل این مشکل این است که قبل از پختن نفخ حبوبات را از بین ببرید که با خیساندن حبوبات انجام می شود. برای خیلی ها این سوال وجود دارد که هر نوع لوبیا را چقدر و چه مدت خیس کنید. ما به این سوال در زیر پاسخ داده ایم.

لوبیاها را بشویید

در این روش باید حبوبات را شسته و حداقل به مدت هشت ساعت در آب خیس کنید. بهتر است آنها را یک شب در آب خیس کنید. با این حال، اگر بیش از 12 ساعت بماند، ممکن است بافت و طعم خود را از دست بدهند.

ماش و نخود این کار را نیز باید با خیساندن حبوبات انجام داد 10 ساعت خیساندن 50-90 دقیقه طول می کشد تا بپزد.مجله ازدواج

اطمینان حاصل کنید که آب کافی برای خیس کردن حبوبات در قابلمه وجود دارد تا آب روی حبوبات در تمام مراحل خیساندن جذب شود. این کار بسیار مهم است زیرا لوبیا با جذب آب رشد می کند که باعث کاهش سطح آب می شود. قبل از پختن دیپ، آبی که برای دیپ استفاده کردید را خالی کنید.

زمان خیساندن انواع حبوبات

لوبیا چشم بلبلی با استفاده از روش های خیساندن لوبیا به 10 تا 12 ساعت خیس کنید سپس به مدت 50 دقیقه بپزید.

حبوبات دارای نفخ هستند

به این ترتیب حبوبات را در آب ریخته و به مدت 5 دقیقه روی حرارت زیاد و 5 دقیقه روی حرارت ملایم بجوشانید. سپس لوبیاها را به مدت یک ساعت در همان آب خیس کنید. این به این معنی نیست که حبوبات پخته شده اند، اما تقریباً معادل خیس کردن حبوبات به مدت 8-10 ساعت است و باید بعد از یک ساعت کاملاً پخته شوید.

از یک بطری چای استفاده کنید

حبوبات یکی از مهم ترین منابع پروتئین، فیبر، آهن، منگنز، فولات، منیزیم و آنتی اکسیدان ها هستند که پزشکان و متخصصان تغذیه مصرف آن را توصیه می کنند. هر کدام از حبوبات به نوعی برای بدن موثر هستند و نمی توان آنها را از رژیم غذایی حذف کرد. حبوبات بهترین جایگزین برای افرادی است که به هر دلیلی از خوردن گوشت منع شده اند و می توانند پروتئین مورد نیاز بدن خود را با استفاده از حبوبات تامین کنند.

چگونه نفخ شکم داشته باشیم؟

لوبیا سفید و قرمز همچنین باید برای 10 تا 12 ساعت آنها به مدت 50-90 دقیقه خیس شده و پخته می شوند.