به دلیل اشتباهات بانکی، خریداران خودرو از بین رفتند

اولین نفر باشید که آگاه می شوید:

این افراد دیگر نمی دانند باید چه کنند و چرا نباید در این طرح مانند دیگران شانس خرید خودرو را داشته باشند. این افراد که شرایط ثبت نام دیگری دارند، گاهی خودرویی در خانواده ندارند یا بدتر از آن، برای تامین مالی این 100 میلیون تومان، محصولی را فروخته اند، الان بیش از دو هفته است که مسدود شده است!

ضمناً شرایط و ضوابط این طرح ثبت نام مشابه طرح های فروش سایر خودروسازان در گذشته از قبیل داشتن حداقل 18 سال سن و داشتن گواهینامه معتبر رانندگی، نداشتن پلاک فعال، تعیین خودرو می باشد. به هر کد ملی، خرید و صدور فاکتور ظرف مدت 48 ماه از دو این خودروساز بزرگ 24 ماهه از سایر خودروسازان، عدم امکان ثبت نام برای اشخاص حقوقی، تلفن همراه به نام متقاضی و … .، این پروژه بزرگ یکپارچه فروش خودرو دو شرط مهم تعریف است حساب پروکسی او فقط به نام (به نفع) سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، 100 میلیون تومان به همین حساب واریز و بلوکه کرد.

به گزارش تصویر زندگی به نقل از خبرآنلاین، ابتدای اسفندماه سال گذشته بود که برای اولین بار مدیرکل دفتر صنعت خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت از آغاز به کار خودروی ملی خبر داد. فروش خارج از فرآیند قرعه کشی برای تمامی خودروها را طرح ریزی کرد و تاکید کرد که در این صورت تمامی متقاضیان واجد شرایط برنامه خودرو دریافت خواهند کرد.

نامزدها برای شرکت در این طرح فروش ایران خودرو ساعت 14 روز شنبه 29 اسفندماه نسبت به تنظیم حساب پروکسی و واریز مبلغ 130 میلیون تومان برای سواری و 400 میلیون تومان برای محصولات هایما اقدام کردند. از اینجا بود که دخالت ها شروع شد و مدیران بانک ها و مردم سردرگم شدند. زیرا مشتریان ایران خودرو باید به نام ایران خودرو و متقاضیان طرح یکپارچه فروش خودرو به نام (به نفع) سازمان حمایت کننده حساب نمایندگی افتتاح می کردند.

به همین منظور وزارت حراست برای گذراندن مرحله اول ثبت نام در این طرح از 29 تا 3 اسفند پیش بینی کرد که داوطلبان نسبت به تعریف حساب نیابتی نزد بانک های عامل معرفی شده و واریز 100 میلیون تومان اقدام کنند. فهرست اسامی افراد تایید شده توسط بانک ها باید به سامانه ارسال شود تا مجاز به ثبت نام از تاریخ 5 تا 7 اسفند ماه باشند که به دلیل حادثه رخ داده تا پایان 8 اسفند تمدید شده است. می توانند برای خودروی مورد نظر اقدام کنند.

برخی از مشتریان اشتباه کردند و حساب خود را به نام سازمان پشتیبانی نکردند، اما برخی دیگر که تعداد کمی از آنها نبودند با ایسنا تماس گرفتند و اعلام کردند: «حتی اگر به بانک‌ها بگوییم می‌خواهیم برای خودروی ملی یکپارچه حساب پروکسی ایجاد کنیم. طرح، بانک به ما نگفت، نگفت حساب کجا باید باشد برای سود! “

اینکه ما اینقدر اصرار داریم که همه شرایط را داشته باشیم به این دلیل است که تعداد قابل توجهی از مردم حتی با فروش اجناس مانند طلا و سکه بودجه لازم را برای رسیدن به دور قرعه کشی برای تعیین نوبت فراهم کردند. .

بسیاری از آنها بر این باورند که خرید خودروهای کمتر پرطرفدار که در پایان خرداد مجددا برای فروش عرضه می شوند، احتمالاً مناسب شرایط آنها نیست.
از آنجا این افراد که ادعا می کنند بدون تقصیر از این طرح خارج شده اند، از وزارت صنعت، معدن و تجارت می خواهند که برای ویرایش این حساب پروکسی وقت بگذارد و سیستم را مجددا فعال کند تا این افراد امضا کنند. up کمک کنید و از این فرصت استفاده کنید.مجله ازدواج

طرح فروش فوق العاده ایران خودرو قرار بود از 26 اسفند (در ابتدا) به مدت چهار روز (تا پایان روز شنبه 29 اسفند) اجرا شود، اما با توجه به اینکه در این مواقع کارگاه های ساختمانی همیشه با اختلال مواجه است و متقاضیان ساعت ها وقت خود را برای ثبت نام می گذارند. فعال سازی و ثبت نام به پایان رسیده است، امکان ثبت نام در این طرح برای مشتریان در تاریخ مقرر وجود نداشت. لذا مهلت ثبت نام تا ساعت 13 روز 30 اسفندماه تمدید شد.

البته قرعه کشی همچنان برگزار می شود و با چرخش چرخ نگرانی مردم برطرف نمی شود، اما حداقل آن این است که دیگر برنده ای نداشته باشیم که تمام شرایط گزارش دهی را داشته باشد و همه افرادی که بتوانند خودرو را ثبت نام کنند. آنها می خواهند، بسته به اولویت آن چرخ. قرعه کشی می شود بالاخره یک روز حتی در سال 1403 ماشینشان را تحویل می گیرند.

در نتیجه کلیه مشتریانی که دارای حساب های وکالتی و سپرده پولی بودند، اما حساب های پروکسی آنها از طرف سازمان (به نفع) پشتیبانی نمی شد، از لیست ارسال شده به سامانه جهت ارائه امکان ثبت نام خودرو در سامانه حذف شدند. دوره از 26 تا 29 مارس

تعداد قابل توجهی از نامزدهایی که در لیست تایید شده توسط بانک ها برای ثبت نام حضور دارند طرح یکپارچه فروش خودروهای ملی حذف شدند، اعلام کردند که در این مرحله به دلیل خطای بانک ها در نمایندگی حساب های خود از طرف سازمان حمایتی موفق به ثبت نام نشده اند و می خواهند وزارت حریم خصوصی فرصت دیگری را برای افرادی که درگیر نشده اند در نظر بگیرد. در این خطا

نشان داد که بالاخره بعد از یک سال، وزارت صنعت، معدن و تجارت بالاخره می خواهد قرعه کشی خودرو را به پایان برساند و به وعده تکمیل قرعه کشی خودرو تا پایان سال 1401 عمل کند.

و این در حالی است که اطلاعیه های متعددی مبنی بر شرکت نامزدهای شرکت کننده در دو پروژه تلفیقی و فروش ایران خودرو (برای خودروهای ایرانی تا زمان مشخص شدن نتیجه قرعه کشی) علاوه بر داشتن موجودی 230 میلیونی. تومان در حساب نیابتی باید به بانک عامل هم اطلاع دهند که حساب نیابتی مذکور علاوه بر ایران خودرو برای سازمان حمایت کننده نیز تایید شود.

برخی می گویند بانک ها – به ویژه بانک خصوصی – به آنها گفتند که چاره دیگری نداریم، حساب نیابتی ایران خودرو درست و کافی است. مشتری این را عادلانه دانست و پیگیر موضوع نشد و می گویند از بانک فرمی برای بررسی و تایید گزینه های دیگر به ما نداده اند.

تعدادی از این افراد در تماس با ایسنا شکایت کردند که اشتباهی از سوی آنها صورت نگرفته است و حتی می دانستند که این حساب به نفع سازمان حمایتی است و به مدیر بانک اطلاع دادند اما بانک درست تنظیم نکرد. حساب کاربری به نفع ایران خودرو افتتاح یا ترک کرد و به نام سازمان پشتیبانی تغییر وضعیت نداد.

اما متاسفانه چند روز مانده به شروع این دوره برای تعریف حساب نمایندگی، گروه صنعتی ایران خودرو آخرین طرح فروش فوق العاده خود را به قید قرعه راه اندازی کرد و از زمان ثبت نام در طرح فروش ایران خودرو، تعریف حساب نمایندگی و یک سپرده گذاری 130 میلیون تومانی لازم بود و خیلی ها برای این طرح اقدام کرده بودند، تداخل ایجاد شد و بانک ها را سردرگم کرد و تعداد نسبتاً زیادی از متقاضیان طرح یکپارچه ملی خودرو دچار مشکل شدند که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

» جدیدترین اخبار خودرو در 24 ساعت گذشته