بهترین پاک کننده روغن موتور برای لباس چیست؟ • تصویر مجله زندگی

مایع ظرفشویی به راحتی در هر خانه ای یافت می شود و یکی از بهترین مواد شوینده برای از بین بردن لکه های سیاه روغن از روی لباس است. برای پاک کردن روغن موتور از روی لباس با استفاده از مایع ظرفشویی کافیست بسته به اندازه لکه کمی مایع ظرفشویی روی آن بریزید. صابون ظرفشویی را با یک پارچه مرطوب روی لکه بمالید تا کاملا جذب شود. حدود 10 تا 15 دقیقه صبر کنید تا صابون ظرف در روغن موتور یا گریس حل شود.

اگر فردی هستید که دائماً با روغن های صنعتی سر و کار دارید، بهترین کار پوشیدن لباس کار است. با استفاده از لباس‌های کار خاص مانند شلوار کار، جلیقه یا روپوش‌های مخصوص در مکان‌هایی مانند تعویض روغن، تعمیرگاه خودرو یا کارگاه‌های صنعتی، دیگر نگران کثیفی لباس‌ها نخواهید بود و راه‌حل مناسب برای پاک کردن موتور را پیدا خواهید کرد. روغن از لباس

بسیاری از افراد از تینر رنگ یا نفت سفید برای پاک کردن لکه های روغن موتور یا چربی از روی لباس استفاده می کنند. هر دو ماده حلال های بسیار قوی هستند و در مدت کوتاهی اثر روغن از روی لباس محو می شود. برای پاک کردن روغن سوخته از روی لباس با استفاده از تینر یا نفت سفید کافی است مقداری از این مواد را روی لکه بریزید تا کاملا پوشیده شود. بعد از چند دقیقه روغن یا گریس موتور با تینر کاملا حل می شود و می توانید لباس ها را بشویید. برای شستن لباس ها از شوینده های مرغوب و دمای مناسب استفاده کنید تا بوی تینر از بین برود.

ذات؛ بهترین گزینه برای از بین بردن لکه روغن ماشین از روی لباس بعد از چند روز

برای خرید انواع لباس کار و تجهیزات ایمنی کار در کارگاه ها و کارخانه ها به سایت ماه ایمن مراجعه کنید و در قسمت فروشگاه سایت محصولات مختلف این مجموعه را مشاهده کنید و محصول مورد نظر را خریداری کنید.

اگر لکه روغن موتور به عمق لباس نفوذ کرده است، پاک کردن لکه روغن با بنزین بهترین گزینه برای شماست. برای این کار دو حوله را به بنزین آغشته کرده و زیر و روی لکه روغن موتور قرار دهید. بعد از 20-30 دقیقه روغن یا گریس موتور کاملا در بنزین حل شده و جذب حوله می شود. در نهایت لباس ها را با مواد شوینده مناسب بشویید تا آثار لکه روغن و بوی بنزین از روی لباس کاملا پاک شود.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در پاسخ به سوال متداول “چگونه لکه روغن ماشین را پاک می کنید؟” به جوش شیرین اشاره شده است. به طور کلی، از بین بردن لکه های چربی از روی لباس با جوش شیرین یک چیز بسیار رایج است. زیرا جوش شیرین اثر پاک کنندگی بسیار بالایی دارد. هر چه زمان کمتری از ریختن روغن موتور یا گریس روی لباس بگذرد، پاک کردن لکه با جوش شیرین آسان تر خواهد بود.

پس از این مدت، مایع شوینده را با یک حوله تمیز از روی لباس پاک کنید. اگر لکه روی لباس باقی ماند، این مراحل را دوباره تکرار کنید. در مرحله آخر نیازی به پاک کردن مایع ظرفشویی از روی لکه نیست. در این شرایط جلیقه کار مهندسی یا شلوار کار کثیف خود را در ماشین لباسشویی با دمای مناسب بشویید.

جوش شیرین؛ پاک کننده مقرون به صرفه برای پاک کردن لکه روغن ماشین از روی لباس

در این مقاله چند نمونه از مواد به عنوان بهترین پاک کننده روغن موتور لباس را ارائه کرده ایم. با استفاده از این مواد یا مواد دیگری مانند شامپو، استون، پودر بچه و آرد ذرت می توانید لکه روغن موتور یا چربی را از روی لباس خود پاک کنید.

بسیاری از تعمیرکاران و افرادی که با روغن و گریس موتور سر و کار دارند از کثیف شدن هر از چندگاهی لباس های خود شکایت دارند. روغن موتور و گریس موادی هستند که در صورت ریختن روی لباس به راحتی پاک نمی شوند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نمی دانید چگونه لباس ها را چربی زدایی کنید یا لکه های روغن موتور را پاک کنید، ادامه این مقاله را از دست ندهید. در ادامه قصد داریم بهترین پاک کننده روغن موتور لباس را به شما معرفی کنیم تا نگران لک شدن لباس خود نباشید. مواد ذکر شده در زیر به راحتی در دسترس هستند و پس از مطالعه این مقاله می توانید روغن موتور را از روی لباس پاک کنید.

آئروسل WD40; بهترین پاک کننده روغن موتور لباس

پاک کردن روغن موتور از لباس

اسپری خنثی کننده لکه روغن مانند اسپری زنگ زدای WD40 بهترین پاک کننده روغن موتور از لباس ها محسوب می شود. اسپری WD40 یک پاک کننده قدرتمند چند منظوره است که به راحتی لکه های روغن خودرو را از روی لباس پاک می کند. این اسپری عمدتاً توسط افرادی که به صورت روزانه با روغن موتور و گریس سر و کار دارند در تعمیرگاه های خودرو یا کارگاه های صنعتی استفاده می شود. البته ما این افراد را در حین کار توصیه می کنیم شلوار کار مهندسی استفاده کنید تا نگران کثیف شدن لباس هایشان نباشند.

لباس های کار

با استفاده از لباس کار نگران لکه روغن موتور روی لباس خود نباشید.مجله ازدواج

آئروسل WD40;  بهترین پاک کننده روغن موتور لباس

مایع ظرفشویی؛ بهترین شوینده برای از بین بردن لکه های سیاه روغن از روی لباس

برای تهیه محلول تمیزکننده روغن موتور بر پایه جوش شیرین، تنها چیزی که نیاز دارید کمی آب است. ابتدا آب گرم را با جوش شیرین مخلوط کنید تا حالت خمیری به دست آید. البته می توانید پودر جوش شیرین را مستقیماً روی لکه روغن موتور بریزید و سپس برای نفوذ بهتر به منافذ پارچه، کمی آب روی جوش شیرین بریزید. سپس مراحل زیر را انجام دهید:

  • حدود 10-15 دقیقه صبر کنید تا جوش شیرین و روغن موتور در یکدیگر حل شوند. بعد از این مدت شاهد تغییر رنگ جوش شیرین خواهید بود.
  • سپس با استفاده از یک جسم تیز مانند چاقو جوش شیرین و روغن را از روی لباس پاک کنید.
  • در نهایت لباس ها را با ماشین لباسشویی بشویید تا کاملا تمیز شوند.

برای از بین بردن لکه های چربی روی لباس با جوش شیرین از روغن موتور ریخته شده، می توانید از صابون ظرفشویی همراه با جوش شیرین نیز استفاده کنید تا اثر آن را تسریع کنید. مخلوطی از جوش شیرین و صابون ظرفشویی یا خمیر دندان برای پاک کردن لکه روغن موتور از روی کفش های ایمنی مهندسی نیز قابل استفاده است.

تینر رنگ؛ یکی از بهترین مواد شیمیایی برای پاک کردن روغن موتور از لباس