بهترین ساعات مطالعه برای دانشجویان • مجله ازدواج

به گزارش اعتماد آنلاین؛ فصل امتحانات نزدیک است و دانشجویان به زودی وارد امتحانات پایان ترم خرداد می شوند. بزرگترین دغدغه دانش آموزان به خصوص دانش آموزانی که کسب بهترین نمره برایشان بسیار مهم است و همچنین خانواده ها برنامه ریزی برای مطالعه در بهترین ساعات شبانه روز است، به خصوص اکنون که مشکلی به نام خواب آلودگی بهاری وجود دارد.

طبق تحقیقات انجام شده بهترین زمان برای یادگیری مباحث و مطالعه دروس از ساعت 10 صبح تا 14 و 16 تا 22 است.

فصل امتحانات نزدیک است و دانشجویان به زودی وارد امتحانات پایان ترم خرداد می شوند. بزرگترین دغدغه دانش آموزان به خصوص دانش آموزانی که کسب بهترین نمره برایشان بسیار مهم است و همچنین خانواده ها برنامه ریزی برای مطالعه در بهترین ساعات شبانه روز است، به خصوص اکنون که مشکلی به نام خواب آلودگی بهاری وجود دارد.
بزرگترین دغدغه دانش آموزان به خصوص آنهایی که کسب بهترین نمره برایشان اهمیت زیادی دارد و همچنین خانواده ها، برنامه ریزی برای مطالعه در بهترین ساعات شبانه روز است.

موضوعاتی که باید یاد گرفت مانند ریاضیات، فیزیک، شیمی و غیره. دروسی هستند که با به خاطر سپردن آنها نمی توان آنها را به خوبی یاد گرفت و باید با تمرین بیشتر آنها را یاد گرفت، بنابراین بهتر است این مطالب را در ساعات اولیه روز که ذهن خسته نمی شود مرور کنید. اگر نصف روز در مدرسه هستید، پس از صرف ناهار در خانه و نیم ساعت چرت زدن، ذهن شما در حال بهبودی و آمادگی برای پذیرش مطالب درسی است و این بهترین زمان برای یادگیری دروسی مانند ریاضی است.

در چه ساعاتی از روز باید دروس را برای حفظ کردن بخوانید؟

اما ساعات یادگیری دروس مختلف ممکن است متفاوت باشد. مطمئناً برخی از درس‌ها را می‌توان در ساعات اولیه روز که مغز خسته نمی‌شود، به بهترین شکل آموخت که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

چه ساعتی باید درس های آموخته شده را بخوانید؟

مطمئناً یک چرت کوتاه نیم روزه می تواند دانش آموز را سرحال کند و او را برای مطالعه و پذیرش مطالب آموزشی آماده کند. یک وعده غذایی یا استراحت 30 دقیقه ای را در برنامه روزانه دانش آموز خود در نظر بگیرید.

پس از مرور و یادگیری دروس حساب دیفرانسیل و انتگرال مانند ریاضی، مغز آماده یادگیری دروس حفظ است. بنابراین می توانید به راحتی شروع به خواندن دروسی مانند زبان فارسی، تاریخ، ادبیات و … کنید. پس از اتمام تمرینات و مرور درس هایی که باید یاد گرفت، با یک استراحت کوتاه و یک میان وعده مغذی و انرژی زا مانند میوه یا تنقلاتی مانند آجیل.مجله ازدواج

بهترین زمان برای مطالعه