بهترین روتین مراقبت از پوست برای پوست کامل • تصویر از مجله Life

روال مراقبت از پوست

برای اینکه بتوانید از زیبایی و جوانی پوست خود مراقبت کنید؛ حتما از برنامه روزانه و شبانه برای پوست استفاده کنید و برنامه مناسبی برای ساعات روز و همچنین ساعات استراحت شبانه داشته باشید. پوست شما در طول شب نفس می کشد و استراحت می کند و لازم است از این زمان بهترین استفاده را ببرید. خبر خوب این است که به لطف فروشگاه اینترنتی خانمی، می توانید محصولات مورد نیاز خود را برای انجام چنین روتین پوستی به بهترین شکل به صورت آنلاین خریداری کرده و در مدت زمان کوتاهی به آدرس خود تحویل دهید.مجله ازدواج

به همین ترتیب، اگر برای روزی که قرار است خانه را ترک کنید و در نزدیکی نور خورشید قرار بگیرید، روال پوست خود را برنامه ریزی می کنید. حتما از کرم ضد آفتاب یا لوسیون استفاده کنید. تابش مستقیم آفتاب بر روی پوست چه در روزهای آفتابی و چه در روزهای ابری باعث ایجاد انواع لک ها و چین و چروک های پوستی می شود که به مرور زمان بر تعداد آن افزوده و عمیق تر می شود.

بهترین روش مراقبت از پوست این است:

پاکسازی پوست

توجه داشته باشید که برای پوست های چرب نباید از کرم های ضد آفتاب معمولی استفاده کنید و استفاده از ضد آفتاب بدون چربی روی پوست کاملا ضروری است و در نتیجه به کنترل چربی اضافی روی پوست کمک می کند. قیمت ضد آفتاب در هر دو نوع تقریبا یک دسته است و تفاوت زیادی در خرید ندارد.

بهترین روتین پوست در روز و شب

تونرهای پوست همیشه بخش مهمی از یک روال موثر مراقبت از پوست بوده اند و شما قطعا باید هر روز از تونر پوستی مناسب برای نوع صورت خود استفاده کنید. این تونرها نه تنها به درخشش و سلامت پوست شما کمک می کنند، بلکه به کاهش چین و چروک پوست نیز کمک می کنند.

از سرم استفاده کنید

لازم است از محصولات پاک کننده پوست استفاده کنید تا تمام ذرات معلق در هوا که وارد منافذ پوست شما شده اند کاملا تمیز شوند و چربی اضافی سطح پوست شما را نپوشاند. علاوه بر این، اگر از لوازم آرایشی و کرم‌ها روی پوست خود استفاده کرده‌اید، باید قبل از شروع روتین مراقبت از پوست، مواد آرایشی را با شستشوی کامل و استفاده از شوینده مناسب صورت پاک کنید. قیمت ژل پاک کننده صورت برای خرید صابون های معمولی خیلی بیشتر از مبلغی نیست که باید بپردازید، اما تاثیر آن در حفظ سلامت و زیبایی پوست بسیار بیشتر است.

از تونرهای پوست استفاده کنید

برای داشتن پوستی بی عیب و نقص لازم است هر روز و هر شب قبل از خواب یک برنامه و روتین مراقبت از پوست داشته باشید و آن را به درستی اجرا کنید. به خاطر داشته باشید که بهترین روتین مراقبت از پوست به شما کمک می کند تا پوست خود را تا حد امکان جوان نگه دارید و دیرتر از آنچه باید پیر شود.

اگر شما هم می خواهید با بهترین روتین مراقبت از پوست آشنا شوید و بر اساس آن گام های مثبتی برای حفظ و مراقبت از پوست خود بردارید. در آینده با ما همراه باشید.

بهترین روتین مراقبت از پوست

همانطور که می دانید پوست اطراف چشم نسبت به سایر نواحی صورت در برابر چین و چروک پوست آسیب پذیرتر است و قطعا باید در این زمینه دقت بیشتری داشته باشید. استفاده از کرم های چین و چروک برای پوست دور چشم به شما کمک می کند تا از پوست نازک و حساس دور چشم به بهترین نحو مراقبت کنید و کمترین آسیب را از نظر چین و چروک پوست متحمل شوید.

مرطوب کننده بزنید

با خرید انواع مرطوب کننده هااز خشکی سطحی تا عمیق می توانید به بهترین نحو از پوست خود مراقبت کنید. در این صورت پوست شما خاصیت ارتجاعی بهتری خواهد داشت و درخشندگی و شادابی آن به خوبی حفظ می شود. با این حساب، اگر می خواهید پوستتان همیشه صاف و یکدست و عاری از خشکی جزئی تا شدید باشد، حتما از مرطوب کننده های مناسب استفاده کنید و این کرم را چند بار در روز دوباره به پوست خود بزنید.

از ضد آفتاب استفاده کنید

روال مراقبت از پوست

سرم های پوست نیز به عنوان یک راه حل عالی برای افرادی که می خواهند از چین و چروک های زودرس جلوگیری کنند و چهره ای درخشان و جذاب داشته باشند توصیه می شود. سرم های پوستی همچنین به از بین بردن لکه های ناشی از افزایش سن یا نور خورشید کمک می کنند و در صورت استفاده مداوم از آن، به تدریج شاهد از بین رفتن آن لکه های بد پوستی خواهید بود.

از کرم دور چشم استفاده کنید