بهترین برنامه های سفارش آنلاین غذا در جهان • مجله Image of life


آیا می دانید چرا برنامه ها سفارش آنلاین غذا آیا آنها در سراسر جهان به همان اندازه موفق هستند؟ آیا رازی برای موفقیت این برنامه ها وجود دارد؟ احتمالا نه. تنها مسئله ای که باعث محبوبیت برنامه های سفارش آنلاین شد، تمایل مصرف کنندگان به راحتی بود. مصرف کنندگان به دنبال راهی برای سفارش غذای مورد علاقه خود به راحتی و مقرون به صرفه بودند، در هر کجا که هستند.

این مشکل باعث شده است تا اکثر رستوران های دنیا با طراحی اپلیکیشن های سفارش آنلاین غذا به وجود بیایند، نیازهای مصرف کنندگان خود را برآورده کنند. امروزه تعداد محدودی از مردم در سرتاسر جهان وجود دارند که هنوز نمی توانند از اپلیکیشن های سفارش غذا استفاده کنند. اما درصد بالایی از مردم سایر کشورهای پیشرفته بدون مراجعه به رستوران غذای مورد علاقه خود را در کمترین زمان ممکن سفارش می دهند.

چقدر پول برای استفاده از اپلیکیشن های سفارش آنلاین غذا وجود دارد؟

بدون شک این سوال برای اکثر مردم دنیا پیش می آید که استفاده از اپلیکیشن های سفارش آنلاین چقدر می تواند برای رستوران ها درآمد داشته باشد؟ باید گفت که در سال گذشته استفاده از برنامه های تحویل غذا 26.5 میلیارد دلار درآمد کسب و کار داشته است.

اگر این درآمد از سفارش آنلاین غذا را با صنعت غذا در سال 2015 مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که بازار در حال رونق است. از این رو سعی کرده ایم لیستی از بهترین برنامه های سفارش آنلاین تهیه و به شما معرفی کنیم. هر کدام از این برنامه ها ویژگی های مطلوبی دارند که باید مورد مطالعه قرار گیرد.

کسب و کارهایی که با استفاده از برنامه های سفارش آنلاین وارد بازار می شوند نسبت به سایر مشاغل سود بیشتری دارند. با ما همراه باشید تا بهترین برنامه های سفارش اینترنتی و آنلاین غذا را در این مقاله به نمایش بگذاریم.

اپلیکیشن Zomato(زوماتو)

Zomato یکی از اپلیکیشن های سفارش آنلاین غذا می باشد که در سال 2008 شروع به کار کرد.این اپلیکیشن مربوط به رستوران آنلاین هندی با نام Foodiebay می باشد که با موفقیت درآمد بالایی را برای این رستوران به همراه داشته است. امروزه این برنامه در 25 کشور در سراسر جهان قابل استفاده است سفارش آنلاین غذا انجام داد

سفارش آنلاین غذا

در سال 2021، اپلیکیشن Zomato موفق شد با کسب 36 میلیارد دلار پیشرفت بیشتری داشته باشد و توجه بسیاری از سهامداران را به خود جلب کند. این اپلیکیشن خدمات مطلوبی را به مصرف کنندگان ارائه می دهد که از جمله آنها باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • به اشتراک گذاری آسان اطلاعات غذا مانند شبکه های اجتماعی
 • قابلیت جستجوی گسترده
 • قسمت جستجو را بر اساس سلیقه کاربر مرتب کنید
 • امکان بررسی ساده برای سفارش آنلاین غذا

برنامه سفارش آنلاین Uber Eats(UberEats)

Uber Eats یکی دیگر از برنامه های محبوب در سراسر جهان برای سفارش آنلاین فست فود و غذا است. البته باید بگوییم که این اپلیکیشن دارای ایراداتی است، اما هنوز میلیون ها نفر برای سفارش غذا از این برنامه استفاده کنید از جمله ویژگی هایی که می توان در مورد این برنامه گفت، باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان سفارشات گروهی (تا دوستان و همکاران به راحتی هزینه را به اشتراک بگذارند)
 • امکان سفارش مجدد ظروف سفارش داده شده قبلی
 • ویژگی “Schedule Later” که به کاربران اجازه می دهد تحویل را تا زمانی که آماده غذا خوردن شوند به تاخیر بیاندازند

اپلیکیشن غذای پاندا(فود پاندا)

سفارش غذا

Food Panda از دیگر برنامه های سفارش آنلاین غذا در جهان است که در 41 کشور جهان قابل استفاده است. این شرکت در برلین مستقر است و با 300 رستوران محلی برای ارائه خدمات فست فود و سفارش آنلاین غذا همکاری می کند. Food Panda مانند سایر برنامه های سفارش آنلاین دارای ویژگی هایی است که باید به شرح زیر توضیح دهیم:

 • همکاری گسترده با رستوران های مختلف
 • دسترسی آسان به تخفیف ها و خدمات ویژه
 • پرداخت های بی دردسر

درخواست پیشنهاد(سوییگی)

Sugi یکی دیگر از برنامه های سفارش آنلاین غذای محبوب جهانی است که در بنگالورو، هند واقع شده است. این برنامه بیش از 1500000 بار از پلی استور دانلود شده است. در واقع، سوگی موفق شد بالاترین امتیاز را در بین برنامه های سفارش آنلاین در جهان کسب کند.

در حال حاضر این برنامه در هر شهر در کشورهای مختلف دنیا قابل استفاده است. از جمله خدمات و قابلیت های موجود در سوگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • GPS بدون مرز برای کمک به کاربران برای سفارش در رستوران های اطراف
 • این کیف پولی دارد که به کاربران اجازه می دهد پول ذخیره کنند و برای هر تراکنش پرداخت کنند

برنامه سفارش آنلاین Grubhub(گرابهاب)

برنامه GrubHub بیش از 30000 رستوران در بیش از 800 ایالت ایالات متحده را پوشش می دهد. دفاتر رسمی این برنامه در نیویورک، شیکاگو و لندن قرار دارند. این برنامه که از سال 2003 فعالیت خود را آغاز کرد، اکنون به یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های سفارش آنلاین غذا در جهان تبدیل شده است.

این برنامه پس از ورود به بازار توانسته است توجه بسیاری از مردم جهان را به خود جلب کند. به طوری که امروزه بخش بزرگی از بازار جهانی را تسخیر کرده است و رستوران های زیادی در آمریکا با آن همکاری می کنند. از ویژگی های برنامه گراب هاب باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت های فیلترینگ و جستجوی بیشتر
 • پشتیبانی 24 ساعته مشتری
 • قابلیت تنظیم مجدد سفارشات از پیش انتخاب شده را دارد
 • دارای کوپن ها و تخفیف های زیادی است

اپلیکیشن سفارش پیتزا دومینو(پیتزا دومینو)

در کنار تمامی برنامه های سفارش آنلاین غذا می توان به شرکت تحویل پیتزا Domino’s اشاره کرد. این شرکت برنامه ای را انتخاب کرده است که کاربران با استفاده از آن می توانند به راحتی فست فود را آنلاین سفارش دهند. البته باید مشخص کنیم که این برنامه شخصی سازی شده است و رستوران های مختلف را پوشش نمی دهد.

برعکس، فقط می توانید فست فود و پیتزای آن را سفارش دهید. با این حال افراد زیادی از آن استفاده می کنند و از ویژگی های خاص آن بهره مند می شوند. ویژگی هایی مانند:

 • عکسی از غذای سفارش داده شده توسط مشتری ارائه دهید
 • امکان سفارشی کردن غذا و تغییر سفارش
 • پیگیری سفارش که نشان می دهد سفارش در چه مرحله ای است: تهیه پیتزا، قرار دادن پیتزا در فر، سفارش تحویل و تحویل

سایت عطاویچ

سفارش آنلاین غذا

در کنار تمامی اپلیکیشن های سفارش آنلاین غذا، باید سایت ایرانی عطاویچ را معرفی کنیم که با تنوع زیاد غذاهای فست فود، توجه بسیاری از مردم جهان را به خود جلب کرده است. عطاویچ در کشورهای مختلف نمایندگی دارد و مردم از سرتاسر دنیا می توانند فست فودهای خوشمزه را از کشورهای مختلف سفارش دهند.

اکثر ایرانی ها برای تهیه انواع فست فود به عطاویچ می روند. زیرا عطاویچ در اکثر استان های کشور شعبه های زیادی دارد و خدمات خود را به مشتریان ارائه می دهد.مجله ازدواج