“برنامه ریزی شهری” شرایط مسکن برای پارچه فرسوده • تصویر از مجله زندگی

آیینی همچنین با بیان اینکه برج ها در بافت های فرسوده ساخته نمی شوند افزود: در محله های خداف ساخت و ساز به صورت بلوک انجام می شود. در ساختمان های نوسازی شده یک طبقه مجاز به واحدهای تجاری یا اداری است. همچنین بن بست طرح ها در اختیار پروژه ها قرار می گیرد و این کار با مجوز شهرداری ها انجام می شود.

آیینی یادآور شد: تاکنون 127 مروج پروانه کار دریافت کرده اند و طبق قانون در حال صدور مجوز کار و تسهیلگری هستند. در صورت عدم موافقت یکی از اهالی، سازنده و سازنده از هرگونه سیاست تشویقی برای بلوک های ساختمانی محروم می شوند.

میزان وام ساخت مسکن در بافت فرسوده و نرخ سود آن

به گفته وی، دفاتر نوسازی و تسهیل در مناطق هدف بازآفرینی شهری می توانند سهم بسزایی در مشارکت مردمی و تجمیع بافت های فرسوده داشته باشند، مجریان و گروه های تخصصی جهادی می توانند با ارائه مشاوره های کارشناسی و آموزش های لازم، شهروندان را به نوسازی بافت های فرسوده تشویق کنند. . .

ساخت بلوک در بافت های فرسوده

وی در ادامه به برنامه های تشویقی توسعه شهری در بافت های فرسوده شهری اشاره کرد.

کاهش هزینه صدور پروانه ساختمانی

معاون وزیر راه و شهرسازی با تشریح جزئیات برنامه تشویقی شهرسازی در بافت های فرسوده گفت: 60 میلیون تومان برای اسکان موقت ساکنان بافت های فرسوده پرداخت می کنیم.
به گزارش تسنیم، محمد آیینی با بیان اینکه 2 میلیون و 700 هزار ساختمان ناپایدار در بافت های فرسوده داریم که اکثر آنها از خشت هستند و در برابر بلایای طبیعی مقاوم نیستند، گفت: 210000 واحد تخریب و نوسازی شد. این به معنای معادل 600000 واحد ساخته شده است که حدود 10٪ از آن است.

وی گفت: در طراحی بلوک تمام اصول معماری ایرانی و اسلامی در نظر گرفته شده است. حریم خصوصی در تمامی بلوک ها رعایت می شود و اولویت در نوسازی پارچه های فرسوده جان ساکنان این واحدها است.

وی بیان کرد: همچنین مالکان واحدهای مسکونی در مناطق هدف بازآفرینی در هنگام نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی خود می توانند وام مسکن برای اسکان موقت استفاده کنید.

وی با تاکید بر اینکه بناهای تاریخی به هیچ وجه مشمول این نصب نمی شوند، واحدهای مسکونی فرسوده نیز باید دارای حدود مصوب باشند، گفت: سازندگان و سازندگانی که از روش تجمیع پلاک در ارتباط با نوسازی محله استفاده می کنند از امتیازات و مشوق های بیشتری بهره مند می شوند، از جمله. ازدحام بیش از حد، کاهش پارکینگ، کاهش زمان صدور مجوز، تخفیف در سیستم های مهندسی و عوارض شهرداری، و دریافت سریعتر مجوز برای ارائه دهندگان خدمات مانند آب، برق و گاز.

وام مسکن برای اسکان موقت مالکان

وی تصریح کرد: داوطلبان نوسازی پارچه فرسوده امکان استفاده از تسهیلات نوسازی پارچه را خواهند داشت. این تسهیلات در چهار کلانشهر تهران، قم، مشهد و شیراز 600 میلیون تومان و در سایر مناطق تهران 450 میلیون تومان است. همچنین در سایر شهرها 400 میلیون تومان با نرخ سود حدود 11 درصد و در سایر شهرها 350 میلیون تومان با نرخ سود حدود 10 درصد است.مجله ازدواج

وی افزود: ساخت این واحدها باید رواج پیدا کند و با استفاده از توان سازنده و انبوه ساز این واحدها را ارتقا دهیم. در واقع ساکنان باید با سازندگان ذیصلاح برای نوسازی واحدهای فرسوده همکاری کنند. به طوری که نوسازی منطقه و اصلاح آن با حمایت ویژه توسعه دهندگان اجرا می شود.

در بسته‌های تشویقی، تخفیف 50 تا 100 درصدی در هزینه مجوز اعمال می‌شود و طبق قانون، دولت هزینه مجوز را پرداخت می‌کند. بخشی دیگر از مشوق ها مربوط به قسمت مالی است و 60 میلیون تومان به عنوان ودیعه برای اسکان موقت پرداخت می شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهرهای ایران خاطرنشان کرد: آنچه در این بسته موثر است مربوط به بخش‌ها است تراکم های تشویقی مانند پارکینگ و مجوز ساخت دو تا سه طبقه داده شده است. اخیرا این بسته تشویقی در شورای عالی معماری و شهرسازی تصویب شده و اجرای آن در حوزه نوسازی بسیار موثر است.