بررسی سهمیه گاز اسنپ سماس

سامانه ملی اطلاعات سفر «سماس» به منظور نظارت دقیق بر اعتبار سوخت شما عزیزان طراحی شده است.عملیات تغییر رمز اعتباری

اگر می خواهید رمز عبور خود را به حالت پیش فرض (4 رقم آخر کد کشور) تغییر دهید، باید از گزینه تنظیم مجدد رمز عبور استفاده کنید. در این مرحله، سیستم اعلام می کند که برای تغییر رمز عبور با شماره پشتیبانی 02191099919 زنگ زدن.مجله ازدواج

گزینه “سابقه سپرده اعتباری”سپرده اعتباری سوخت در دوره های گذشته را نشان می دهد.

بررسی سهمیه گاز فوری

کاربران می توانند رمز اعتبار سوخت خود را زمانی تغییر دهند که اعتبار سهمیه سوخت به آنها واریز شود.


مشاهده مانده اعتبار سوختدر مرحله بعد یکی از خدمات موجود را انتخاب کنید.

چگونه از سهمیه مطلع شویم؟ ذات آیا به حساب شما واریز شده است یا خیر؟ چه دروسی به شما اختصاص داده شده است؟ مانده حساب اعتباری سهمیه سوخت شما چقدر است؟

برای نمایش می توانید از این گزینه استفاده کنید تاریخچه برداشت اعتبار از آن در نوبت های گذشته استفاده کنید. یعنی می توانید زمان دقیق برداشت اعتبار از مبلغ واریز شده را مشاهده کنید. برای این کار کافیست کد اعتباری خود را وارد کنید.
رمز عبور پیش فرض از 4 رقم آخر کد ملی تشکیل شده است.

برای یافتن پاسخ همه این سوالات کافیست دکمه زیر را فشار دهید و به ادامه مطلب بروید وب سایت “سماس” برو نیازی به ثبت نام در این سامانه نیست. اگر حتی یک دوره سهمیه سوخت دریافت کرده باشید، اطلاعات سپرده اعتباری شما در این سامانه ثبت می شود.


مشاهده تاریخچه برداشت اعتبار

گزینه “تغییر رمز عبور” برای انتخاب رمز عبور مورد نظر

گزینه “بازنشانی رمز عبور” برای بازیابی رمز عبور 4 رقم آخر شماره ملی شرق.

برای نمایش می توانید از این گزینه استفاده کنید سابقه سپرده اعتباری از آن در دورهای گذشته استفاده کنید. برای این کار فقط باید کارت اعتباری خود را وارد کنید. رمز عبور پیش فرض از 4 رقم آخر کد ملی تشکیل شده است.

توجه داشته باشید که فقط کاربران می توانند رمز اعتبار سوخت خود را که برای آن اعتبار سهمیه سوخت واریز شده است تغییر دهند. در صورت انتخاب “تغییر رمز عبور” صفحه بعدی را خواهید دید. در این مرحله شما باید رمز عبور قبلی، رمز عبور جدید و رمز عبور جدید را تکرار کنید وارد شده و دکمه Edit را فشار دهید.

گزینه “اعتبار باقی مانده سوخت” مقدار اعتبار سوخت فعلی شما را نشان می دهد.

همانطور که گفتیم، در سامانه «سماس».» ممکن است موارد زیر را ببینید یا انجام دهید:

  • مشاهده مانده اعتبار سوخت
  • مشاهده سابقه اعتباری
  • تاریخچه برداشت اعتبار
  • رمز عبور اعتبار سوخت را تغییر دهید
  • بازیابی رمز عبور

نحوه ورود به سامانه سماس


بازنشانی رمز عبور

ابتدا وارد سایت سماس شوید (https://samas.moi.ir) شوید اختیاری درخواست های راننده لمس کنید و کد کشور خودتان وارد شوید. بعد از کد امنیتی را وارد کنیدبر روی دکمه نظرسنجی کلیک کنید.

اگر گزینه انتخاب شده باشد “اعتبار سوخت باقیمانده” صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. برای استعلام موجودی اعتبار سوخت، کد کارت سوخت خود را وارد کنید. این رمز عبور در بیشتر موارد، 4 رقم آخر کد ملی دارنده کارت شرق.


مشاهده سابقه اعتباری

گزینه “سابقه برداشت اعتبار” برداشت های اعتباری دوره های قبلی را نشان می دهد.

برای ورود به سیستم باید گزینه را انتخاب کنید “نظرسنجی از رانندگان” سپس کد ملی خود را در کادر درخواستی بنویسید. کد امنیتی را که در کادر بالا می بینید در فضای خالی وارد کنید. در نهایت بر روی دکمه نظرسنجی کلیک کنید.