بررسی اجمالی انواع کابینت آشپزخانه و ویژگی های هر کدام • تصویر از مجله زندگی


کابینت های آماده آشپزخانه بدون شک ستون فقرات آشپزخانه مدرن هستند و بخشی از آشپزخانه هستند که توجه بسیاری را به خود جلب می کنند. این کابینت ها هستند که آشپزخانه را مرتب نگه می دارند و از هرج و مرج و به هم ریختگی جلوگیری می کنند. ظروف مختلف، غذاها، ظروف آشپزخانه، ادویه جات و بسیاری از لوازم دیگر در کابینت آشپزخانه قرار داده شده است. یخچال، اجاق گاز، فر، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی نیز در کمدها تعبیه شده است. با این کار کارایی این وسایل برقی افزایش می یابد و محیط آشپزخانه جمع و جورتر و شیک تر به نظر می رسد. از طرفی افرادی که در یک خانه زندگی می کنند، کار زیادی با آشپزخانه و کابینت دارند. هر فرد حداقل روزی یک بار وارد آشپزخانه می شود و از کمد استفاده می کند. بنابراین علاوه بر کارکرد و کاربرد، زیبایی و ظاهر کابینت و محیط آشپزخانه نیز بسیار حائز اهمیت است و طراحی داخلی خوب در ‘کاربرد، زیبایی و ایجاد هماهنگی بین ذائقه خانه نقش اساسی دارد. مالک و محوطه آشپزخانه این وظیفه یک طراح داخلی متخصص است که ایده هایی برای کابینت آشپزخانه ارائه دهد که نه تنها محیطی زیبا ایجاد کند، بلکه استفاده از فضا را به حداکثر برساند و هزینه را به حداقل برساند.

انواع کابینت آشپزخانه

از نظر ساختار، کابینت های آشپزخانه عمدتا به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

کابینت کف

کابینت های کف آشپزخانه مستقیماً روی زمین قرار می گیرند. این کابینت ها تکیه گاه و عضو اصلی آشپزخانه هستند. پیشخوان نیز روی این کابینت ها قرار می گیرد. سینک روی پیشخوان است و وسایلی مانند ماشین ظرفشویی، گاز و فر در کمدهای روی زمین تعبیه شده است. کارد و چنگال، قابلمه، تابه، ظروف بزرگ و سنگین و طیف وسیعی از وسایل آشپزخانه در کابینت کف جای می گیرند. کابینت های زمینی بیشترین استفاده را دارند و بیشترین قسمت آشپزخانه را تشکیل می دهند، کشوها، قفسه های کش دار، قفسه بندی کابینت ها همگی بخشی از کابینت های زمینی هستند. در واقع، داشتن یک آشپزخانه کامل بدون آنها عملا غیرممکن است. این کابینت زمینی است که چیدمان یا پلان آشپزخانه شما را مشخص می کند و تعیین می کند که یخچال، گاز و سینک کجا باشد و حتی کابینت های دیواری چگونه در آشپزخانه قرار می گیرند.کابینت زمینی گران ترین نوع کابینت آشپزخانه است. .

کابینت آشپزخانه

کابینت دیواری

همانطور که از نام آن پیداست، کابینت های دیواری آشپزخانه آماده با استفاده از پیچ بر روی دیوار نصب می شوند. کمد دیواری آماده در صورت طراحی و ساخت مناسب می تواند جذاب ترین و زیباترین قسمت آشپزخانه مدرن شما باشد. همچنین می‌توانید کابینت‌های دیواری آشپزخانه را تا سقف گسترش دهید تا اقلامی را که اغلب در کابینت‌های بالایی استفاده نمی‌شوند، ذخیره کنید. مطمئن کمد لباس آماده است از دیوار برای نگهداری مواد غذایی یا ظروف و لوازم جانبی که خیلی حجیم و سنگین نیستند استفاده می شود.

نکته مهم در مورد این کابینت ها این است که کابینت های دیواری بار زیبایی آشپزخانه را به دوش می کشند. و ما به شما پیشنهاد می کنیم در ظاهر کمد دیواری بیشتر از کابینت زمینی سرمایه گذاری کنید. زیرا کابینت زمینی به اندازه کمد دیواری مورد توجه قرار نمی گیرد. با استفاده از درهای شیشه ای و نورپردازی می توانید کمد دیواری را زیباتر کنید.

کابینت آشپزخانه

کابینت ایستاده یا کمدی

کابینت ایستاده که به آن کابینت کمدی نیز می گویند، کابینتی است که نسبت به سایر کابینت ها بسیار بلندتر است و می تواند از کف آشپزخانه تا سقف امتداد داشته باشد. کابینت ایستاده یک مبلمان بسیار کاربردی است! اگر یک کابینت مستقل دارید، هرگز فضای ذخیره سازی ظروف و ظروف آشپزی را خالی نخواهید کرد. داخل این کابینت هم می توانید مایکروفر نصب کنید. غذاهای حجیم مانند غلات، ترشی، شکر، آرد و غیره را در این کابینت نگهداری کنید. می توانید چیزهایی مانند جارو را که حجیم هستند و در کابینت های دیگر جا نمی شوند، در کابینت ایستاده یا کابینت ایستاده قرار دهید. عموما برای تمیزتر و زیباتر شدن آشپزخانه جای کابینت ایستاده را کنار یخچال در نظر می گیرند.

کابینت آشپزخانه

جنس کابینت آشپزخانه

چوب، ام دی اف و فلز سه متریال اصلی کابینت هستند و کابینت ام دی اف انواع مختلفی دارد. کابینت های تک ام دی اف، کابینت های بلند شیشه ای، ممبران، انزو، فرامید و …. همه از ورق های ام دی اف ساخته شده اند. با این حال از نظر ظاهر، کیفیت و قیمت با یکدیگر تفاوت زیادی دارند.

قیمت کابینت آشپزخانه

قیمت کابینت به عوامل مختلفی از جمله انتخاب متریال پایه، اندازه آشپزخانه و کابینت، انتخاب سبک مدرن یا کلاسیک برای کابینت، استفاده از کشو یا چند کشو، کابینت و لوازم جانبی بستگی دارد. شما انتخاب می کنید

نتیجه

کابینت به عنوان عضو اصلی آشپزخانه کاربردهای زیادی دارد و زیبایی خانه را تحت تاثیر قرار می دهد. هر کدام از کابینت های زمینی، دیواری و ایستاده کاربردهای متفاوتی دارند و در کنار هم به شما کمک می کنند آشپزخانه ایده آل خود را داشته باشید. کابینت های آشپزخانه با متریال های مختلف و طرح ها و سبک های متفاوت وجود دارد. هزینه تهیه کابینت نیز به ویژگی هایی که انتخاب می کنید بستگی دارد.مجله ازدواج