برای پیاده روی اربعین چقدر پول بیاوریم؟ • تصویر مجله زندگی

جهت اطلاع: جدیدترین راهپیمایی اربعین امسال

با توجه به اینکه برای شرکت در راهپیمایی اربعین باید به عراق سفر کنید، طبیعتا همراه داشتن ارز این کشور ضروری است و چون سفر اربعین رایگان نیست و برخی موارد مانند اجاره و خرید شخصی گران است، در در این مقاله در مورد اینکه کدام نوع پول یعنی ریال، دینار یا دلار برای سفر به اربعین به صرفه تر است صحبت خواهیم کرد.
دولت امسال به هر یک از زائران اربعین که در سامانه سماح ثبت نام کرده اند 100 دلار یا معادل آن به دینار اعطا می کند و زائران با داشتن گذرنامه و کارت ملی می توانند به صرافی های تایید شده یا کشوری مراجعه کنند. بانک ها، ملت، صادرات، سپه برای دریافت این ارز و مراجعه به تجارت.

در حال حاضر در ایران هر هزار دینار عراقی بین 21 تا 22 هزار تومان فروخته می شود، بنابراین اگر 100 دلار به قیمت هر دلار 30 هزار تومان بخرید و در عراق آن را به دینار تبدیل کنید، هر هزار دینار حدود 20 هزار تومان می شود. در حالی که در ازای 100 دلار 148000 دینار دریافت می کنید.مجله ازدواج

دیدن:

دینار عراق

برای پیاده روی اربعین دینار بگیریم یا دلار؟

در عراق پول یا ریال ایران قبول نمی شود و بیشتر مردم از دینار استفاده می کنند. با این وجود، ممکن است زائران به دلیل افزایش تقاضا نتوانند در ایام اربعین دینار کافی بخرند و به دلیل کمیاب بودن آن به ویژه در روزهای اخیر، برخی افراد دینار عراقی را بالاتر از قیمت اصلی عرضه می کنند.
خرید دلار و تبدیل آن به ارز عراق سود بیشتری خواهد داشت. با این وجود توصیه می شود حتی الامکان مبلغ بلیط اولین شهر زیارتی عراق را به دینار همراه داشته باشید تا در مرز دچار مشکل نشوید. از طرف دیگر، برای جلوگیری از ضرر، پول را در مرز تبدیل نکنید.

در عراق برخی از فروشگاه ها ریال ایران را قبول می کنند

همراه داشتن ارز عراقی برای شرکت در زیارت اربعین ضروری است اما برای سفرها و کرایه های اربعین دینار به صرفه تر است یا دلار؟
به گزارش بارنا؛ اربعین حسینی نزدیک است و عده ای از عاشقان حسینی در حال برنامه ریزی سفر هستند و عده ای عازم اربعین شده اند.

در عراق برخی از فروشگاه ها کارت بانکی ریالی و حتی بانکی ایرانی را می پذیرند و با همراه داشتن کارت بانکی می توانید دینار را برداشت کنید. این روش توصیه نمی شود. زیرا بسیاری از آنها به ازای هر میلیون تومان تا 100 هزار تومان می گیرند; برای دریافت یک میلیون تومان باید یک میلیون و 100 هزار تومان کمک کنید. بر این اساس تا جایی که امکان دارد در ایران دینار یا دلار دریافت کنید.