برای رزرو تالار عروسی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ • تصویر مجله زندگی

بهتر است یک شب بعد از انتخاب تالار و عقد قرارداد به تالار عروسی رفته و از مسئول تالار عروسی بخواهید که غذا و خدمات پرسنل تالار عروسی و رفتار پرسنل و پوشش و کیفیت آنها را تست کند. از ظروف پذیرایی، نظافت، وارد سالن اصلی، پذیرایی و پذیرایی، سرویس بهداشتی و نمازخانه شده اید. حتی می توانید در قرارداد مشخص کنید که یک روز عصر با نفوذ می آیید، اگر سرویس کامل نباشد و خوب نباشد، قرارداد فسخ می شود.

یکی از مواردی که در انتخاب تالار عروسی باید به آن توجه کنید، موقعیت مکانی و دسترسی مهمانان به تالار تهران است. اگر مکان ترافیک جاده ای زیادی داشته باشد یا خارج از شهر باشد و از اکثر مهمانان دور باشد، مهمانان آزرده، گیج، ناراحت و خسته خواهند شد. این باعث کسل شدن و خستگی آنها در طول مراسم می شود.

هزینه تالار عروسی: هزینه تالار عروسی با تعدادی هزینه ثابت است، اما می توان از یک سری هزینه ها صرف نظر کرد یا حتی بیشتر از آن که هرکس با توجه به بودجه خود آن را انتخاب می کند.

  • ورودی اتاق بدون توجه به تعداد مهمانان گرفته می شود.
  • هزینه پذیرایی و پذیرایی با توجه به نوع غذا، نوشیدنی، اسانس، میوه و … و همچنین با توجه به نوع پذیرایی صورت می گیرد. هزینه غذا معمولا بر اساس تعداد افراد محاسبه می شود.
  • هزینه خدماتی که اکثر سالن ها بر اساس هزینه کل و درصد و بر اساس تعداد خدمه دریافت می کنند.
  • آنها همچنین از شما مالیات بر ارزش افزوده و عوارض دریافت می کنند
  • هزینه تزیینات مانند بادکنک، گل، نورپردازی و …. در صورت تمایل، می توانید آن را کاهش دهید، یا حذف کنید، یا حتی بخواهید که این کار بیشتر و گسترده تر انجام شود.
  • معمولاً هنگام رزرو مکان عروسی از شما مبلغی می خواهند و شما باید دو سوم هزینه را یک هفته قبل از عروسی بپردازید. توجه داشته باشید تا زمانی که مطمئن نشده اید که تمام تمهیدات، نظافت و سرویس دهی به درستی انجام می شود، نهایی نکنید. بهتر است حداقل یک سوم از کل مبلغ را برای مراسم بگذارید.

هنگام تصمیم گیری برای برگزاری مراسم عروسی، نکاتی وجود دارد که باید هنگام انتخاب مکان عروسی بدانید. باید اتاقی باشد که علاوه بر مجلل و زیبا بودن، تمام معیارهای عروس و داماد را داشته باشد و شرایط برگزاری مراسم کاملا ایده آل و متناسب با فکر و نیاز شما باشد. ضمناً باید به ظرفیت اتاق، هزینه های برگزاری مراسم، کیفیت غذای اتاق، نظم و ترتیب برگزاری مراسم و همچنین دکوراسیون زیبا و تمیزی اتاق اشاره کرد. موارد مهمی هستند که هنگام انتخاب باید در نظر گرفته شوند. اتاق تهران باید بدانی که.

محل برگزاری عروسی در تهران

منبع: انجمن ازدواجمجله ازدواج

حتما قبل از مراسم نظافت تالار عروسی را بررسی کنید، تمیزی کف تالار، تمیزی و تمیزی روکش صندلی ها و میزها را بررسی کنید، علاوه بر تالار حتما باید از تالارهای حمامی که تمیز و تمیز و بدون کثیفی، شیرآلات و درب است و نباید آسیبی ببیند. باید مایع توالت، دستمال کاغذی و خشک کن لباس داشته باشد و فاصله آن از سالن اصلی زیاد نباشد. سایر امکانات مانند رختکن و رختکن زنانه باید تمیز و مرتب باشد، علاوه بر این باید آینه های بزرگ و نور کافی وجود داشته باشد. البته تشریفات از اوایل شب تا دیروقت است، ممکن است بسیاری از مهمانان شما بخواهند نماز بخوانند، پس تمیزی، نظم و امکانات نمازخانه را بررسی کنید.

همچنین بهتر است آتلیه و عکاسی که انتخاب می کنید نزدیک محل برگزاری باشد تا بتوانید به موقع به مراسم عروسی برسید. تصور کنید که عروس و داماد در پایان عصر به جشن عروسی خود می رسند. البته برخی از سالن ها برای راحتی عروس و داماد، آتلیه مخصوص به خود را برای عکاسی و فیلمبرداری و غیره دارند.

ظرفیت برای مهمانان شما

شما باید با مدیر سالن تأیید کنید که نظافت اولویت شماست و همه چیز باید تمیز، مرتب و منظم در شب عروسی باشد و در شب عروسی در هیچ جایی از محل برگزاری بهم ریختگی و کثیفی وجود نداشته باشد.

هولیگان ها: باید در صورت لزوم با مسئول محل برگزاری عروسی و حتی پلیس هماهنگی کنید و مقدمات را فراهم کنید تا اراذل و اوباش در مراسم شما اختلال ایجاد نکنند. .

کیفیت پذیرایی در اتاق

شما باید با توجه به تعداد مهمانان خود اتاقی با ظرفیت یکسان انتخاب کنید، اگر تعداد مهمانان 200 نفر باشد اتاقی با ظرفیت 800 نفر مناسب نیست زیرا در این صورت بیش از نیمی از تالار عروسی خواهد بود. خالی باش و تنهاتر می شود نکته ای که باید رعایت شود، اتاق باید یک سری صندلی اضافی آماده داشته باشد تا در صورت لزوم چیدمان شود.

اتاق مورد نظرتان را تمیز کنید