برای خرید ارز مسافرتی اربعین به این مراکز مراجعه کنید • تصویر از مجله زندگی

هامونی ادامه داد: طبیعی است که زائران اربعین حسینی (PSL) سوالات زیادی دارند که بسیاری از این سوالات در سایت www.ice.ir پاسخ داده شده است.مجله ازدواج

ارز اربعین شامل 100 دلار یا معادل دینار عراق است

مدارک مورد نیاز برای خرید ارز مسافرتی اربعین

دانلود مراکز فروش ارز اربعین (صرافی ها و بانک ها)

پاسخ به سوالات زائران در مورد ارز اربعین

وی ادامه داد: بر اساس مصوبات مربوطه، دریافت ارز زیارتی اربعین منوط به ورود به کشور عراق است و مانع از دریافت ارز در سایر عناوین قانونی هزینه خدمات نیست.

مدیرعامل بازار ارز ایران ادامه داد: بر اساس تصمیم بانک مرکزی، صرافی ها و بانک های عامل می توانند به جای 100 دلار، 150 هزار دینار عراقی را با نرخ نماد توافقی به داوطلبان پرداخت کنند.

به گزارش تصویر زندگی ایبنا، زائران امام حسین (ع) که در سامانه «سماح» ثبت نام کرده اند، می توانند به تدریج به یکی از صرافی های عضو بازار مبادلات ایران یا شعب منتخب بانک های عامل مراجعه و ارز مورد نیاز خود را تهیه کنند. تا حد. یکصد دلار یا یکصد و پنجاه هزار دینار عراقی به نرخ درج شده در نماد توافقی بازار ارز ایران بخرید.

هامونی افزود: کارگزاران بازار اعم از بانک ها و بورس ها ارز زیارت اربعین را از طریق سامانه معاملات بازار ارز ایران و بر اساس معاملات بین کارگزاران بازار در نمادهای معاملاتی مذکور ارائه می کنند.

خرید ارز مسافرتی اربعین بر اساس نرخ توافقی

برای پیدا کردن: جدیدترین راهپیمایی اربعین امسال

فروش سرفاضل زیارت

هامونی خاطرنشان کرد: در هنگام خرید ارز زائر باید حضوری داشته باشد و ارز اربعین به هیچ فرد دیگری به عنوان نماینده زائر فروخته نمی شود.

هامونی با اشاره به اینکه نرخ ارز اربعین بر اساس نماد توافقی تعیین می شود، ادامه داد: نرخ توافقی مبادلات نقدی بر اساس سازوکار عرضه و تقاضا در ساعات معاملات بازار تعیین می شود و به معنای نرخ ترجیحی نیست یا تعابیری دارد. مانند نرخ یارانه ای یا یارانه ای. .

مدیرعامل بازار ارز ایران با اشاره به اینکه مدعی ارزها را بخرید وقتی به هر یک از فروشندگان ارز اربعین مراجعه می‌کنید، باید سه سند را خودتان ارائه دهید. اصل کارت ملی، کارت بانکی و شماره تلفن همراه (این سه باید به نام زائر باشد) همراه داشته باشید. ارز اربعین به متقاضی فروخته می شود.

نحوه انتخاب نوع ارز مسافرتی اربعین (دلار یا دینار عراق)

وی با اشاره به اینکه در بازار یکپارچه ارز ایران تعدادی صرافی رسمی و دارای مجوز تحت نظارت بانک مرکزی تحت عنوان دلالان بازار یکپارچه فعالیت می کنند، افزود: فهرست صرافی های اعضای بازار یکپارچه ارز ایران می تواند در سایت این بازار به نشانی www.There is ice.ir یافت می شود. با تکمیل لیست شعب بانکی منتخب و صرافی های منتخب فروش ارز اربعین، لیست مذکور به طور مستمر به روز می شود.

مدیر کل بازار ارز ایران افزود: به منظور ارائه خدمات بهتر به زائرین اربعین، به تدریج تعداد شعب بانک های منتخب افزایش یافته و فهرست شعب منتخب بانک های عامل در سایت بازار معرفی می شود. تعامل نزدیک مدیران عامل بانک ها

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به کنترلی که صورت می گیرد داوطلبانی که پس از ثبت نام در سامانه سماح به هر دلیلی تصمیم به شرکت می گیرند. پیاده روی اربعین نکنید، از خرید ارزهای این عنوان خودداری کنید.

خرید ارز مسافرتی اربعین در قسمتی جداگانه

امیر هامونی، مدیرعامل بازار فارکس ایران گفت: نامزدهای خرید ارز; پس از ثبت نام در سامانه سما و یا به سامانه سازمان حج و زیارت به نشانی samah.haj.ir می‌توانند برای خرید ارز به هر یک از بورس‌های عضو بازار ارز ایران و یا شعب منتخب بانک‌های عامل تعیین‌شده مراجعه کنند.

وی در خصوص نرخ توافقی در بازار ارز ایران اعلام کرد: بازار ارز ایران یک بازار رسمی است که با نظارت بانک مرکزی به منظور کشف نرخ شفاف برای بازار نقدی ارز بر اساس تعادل ایجاد می شود. نرخ پول (ناشی از مکانیسم عرضه و تقاضا) و مرجع رسمی کشف نرخ ارز بر اساس نمادهای نرخ توافقی است.

هامونی یادآور شد: فروش ارز اربعین از حرم اربعین حسینی (ع) بوده و بر اساس اعلام بانک مرکزی; در سال جاری هیچ محدودیتی برای فروش ارز مسافرتی برای داوطلبان ایجاد نمی کند.

وی با تاکید بر موضوع انتخاب نوع ارز خریداری شده توسط زائر گفت: فروش دلار یا دینار عراق به انتخاب مشتری و در صورت موجود بودن موجودی فعلی فروشندگان نسبت به ارز درخواستی خواهد بود.

وی توصیه کرد: با توجه به مدیریت هر چه بهتر شبکه بانکی و شبکه صرافی، زائران ارز مورد نیاز خود را در شهر مبدأ سفر تهیه کنند و در مرزهای خروجی کشور متکی به خرید ارز نباشند. .

لیست فروشندگان ارز مسافرتی اربعین

لیست مراکز فروش ارز مسافرتی اربعین (صرافی ها و بانک ها)