برای ثبت نام در سامانه سماح نیازی به گذرنامه نیست

رئیس ستاد اربعین گفت: برای ثبت نام در سامانه سماح نیازی به بارگذاری مدارکی نیست. به گزارش خبرگزاری صداو سیما، سید مجید میراحمدی افزود: مدارک زائران در مواقع لزوم و مناسب بررسی می شود و برای ثبت نام در سامانه سماح تنها ثبت نام و پرداخت 180 هزار ریال معادل 18 هزار تومان حق بیمه الزامی است.

امیر هامونی، مدیرعامل بازار فارکس ایران گفت: نامزدهای خرید ارز; پس از ثبت نام در سامانه سماح یا سامانه سازمان حج و زیارت به نشانی samah.haj.ir می توانند به هر یک از صرافی های عضو بازار ارز ایران مراجعه و یا شعب بانک عامل تعیین شده برای خرید ارز را انتخاب کنند.

نحوه ارتباط با ایران در مراسم اربعین; آیا باید سیم کارت عراقی بخرید؟

به گزارش تصویر زندگی ایبنا، زائران امام حسین (ع) که در سامانه «سماح» ثبت نام کرده اند، می توانند به تدریج به یکی از صرافی های عضو بازار مبادلات ایران یا شعب منتخب بانک های عامل مراجعه و ارز مورد نیاز خود را تهیه کنند. تا حد. یکصد دلار یا یکصد و پنجاه هزار دینار عراقی به نرخ درج شده در نماد توافقی بازار ارز ایران بخرید.

سیم کارت های عراقی عموما توسط سه شرکت آسیاسل، زین و کورک عرضه می شوند که هر کدام قیمت و کارمزد اولیه متفاوتی دارند.مجله ازدواج

از این رو تصمیم داریم با نگاهی ویژه به سیم کارت های عراق، اطلاعات مورد نیاز برای خرید سیم کارت را در اختیار مسافران قرار دهیم.

زنبق: آخرین اخبار پیاده روی اربعین در 24 ساعت گذشته

جمع کثیری از شیعیان و عاشقان سیدالشهدا اعم از ورزشکاران و مردمی که به پیاده روی طولانی اربعین و ابراز ارادت خود به خاندان پیامبر اسلام(ص) عادت کرده اند، همه ساله این سفر معنوی را انجام می دهند که بزرگ ترین همایش ورزش همگانی نیز محسوب می شود. . در جهان.

قطعا برای اکثر ایرانیان در این زیارت و سفر مذهبی، خرید سیم کارت ایرانی یا عراقی برای سفر اربعین مهم است. هر ساله با نزدیک شدن به اربعین حسینی، سوالی که ذهن مسافران اربعین را به خود مشغول می کند این است که سیم کارت ایرانی بخریم یا عراقی؟

سیم کارت عراق به صرفه تر است

کاربران اپراتورهای مختلف برای تهیه سیم کارت ارزان‌تر برای سفر اربعین به مراکز فروش سیم‌کارت مراجعه می‌کنند. با توجه به هزینه های رومینگ می توان گفت که هزینه خرید سیم کارت های عراقی مقرون به صرفه تر و راحت تر است. ضمناً با توجه به تعداد زیاد زائران اربعین، سرویس رومینگ معمولاً در روزهای پیاده روی اربعین با مشکل مواجه می شود و بهتر است زائران با خرید سیم کارت عراقی و استفاده از بهترین راه ارتباطی با ایران استفاده کنند. شبکه های ارتباطی عراق

مطمئناً خرید سیم کارت عراقی هزینه های ارتباطی کمتری را برای مسافران به همراه خواهد داشت. از آنجایی که اپراتورهای عراقی امروزه سیم کارت های خود را با تخفیف ویژه برای ارتباطات شبکه ارائه می دهند و استفاده از این نوع خدمات برای زائران ایرانی که معمولا به صورت گروهی یا کاروانی سفر می کنند بسیار به صرفه و مقرون به صرفه است، این امکان را به آنها می دهد تا از ارتباط مستمر و مقرون به صرفه در کاروان در طول سفر با خرید چند سیم کارت از همان اپراتور.

وی تصریح کرد: اگر فردی گذرنامه نداشته باشد یا موفق به تمدید گذرنامه خود نشده باشد با سرعت خودش انجام می شود و مهم این است که زائران در سامانه سماح ثبت نام کنند تا امکان برنامه ریزی و مدیریت به ما داده شود. در ستاد اربعین، تا ستاد پیش بینی های لازم را برای زائران انجام دهد.

لیست مراکز فروش ارز مسافرتی اربعین (صرافی ها و بانک ها)