برای تعویض پلاک خودرو وارد سایت شوید

ثبت نام سامانه تعویض پلاک

 • در مرحله آخر با ثبت پلاک فعلی نصب شده (پلاک فروشنده) مدارک لازم برای پلاک مشاهده شده و با انتخاب دکمه ثبت نام نوبت آنلاین گرفته می شود.

راهنمای آنلاین تعویض پلاک

 • مراجعه خریدار و فروشنده یا نماینده قانونی آنها (وکیل) با خودروی تعویض شده در تاریخ مشخص شده به مرکز پلاک مربوطه الزامی است.
 • خریدار و فروشنده می بایست پس از تعیین وقت آنلاین در سامانه مربوطه، در روز و ساعت توافق شده با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی خریدار و فروشنده، اصل، جهت تکمیل فرآیند به مرکز ذکر شده مراجعه نمایند. از سند مالکیت خودرو و کارت خودرو.
 • لازم به ذکر است در صورت عدم وجود سند مالکیت خودرو، درج آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار در این خصوص الزامی است و فرآیند مراکز تعویض پلاک پس از گذشت ده روز از تاریخ امکان پذیر است. از آگهی فوق
 • ارائه مدارک خریدار مبنی بر سکونت شامل سند یا اجاره نامه معتبر به نام خریدار، همسر، پدر یا مادر وی در بازدید حضوری الزامی است.
 • در صورتی که محل سکونت خریدار توسط مرکز فک پلاک تایید نشده باشد، خریدار باید مدارک تکمیلی از قبیل دفترچه تامین اجتماعی، معرفی نامه از اداره کار با آدرس منزل کارکنان دولت و یا معرفی نامه از اداره کار ارائه کند. منطقه مدرسه ای که بچه ها در آن زندگی می کنند با آدرس خانه.

در زمان همه گیری کرونا، تعویض پلاک به صورت آنلاین به عنوان جایگزینی برای روش معمول برای گرفتن نوبت پلاک فکی، در دستور کار است تعویض پلاک قرار داده شده است با توجه به اهمیت موضوع، در این مقاله از مجله همراه مکانیک قصد داریم تا راهنمایی کنیم جدول زمانبندی تعویض پلاک بیایید بررسی کنیم تا تمام ابهامات مربوط به این موضوع برطرف شود. توجه داشته باشید که قبل از مراجعه به این مراکز باید مدارک لازم را به همراه داشته باشید.

برای این امر به سامانه رسمی تعویض پلاک مراجعه کنید که در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

از چه تاریخی تقویم تعویض پلاک آنلاین است؟

از 19 شهریور 1399.

در پایان لازم به یادآوری است با توجه به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از ورود افراد همراه خریدار و فروشنده به مراکز جلوگیری می شود. ورود افراد بدون ماسک نیز ممنوع است. لازم به ذکر است مشتریان قبل از ورود به پارکینگ نیز غربالگری و بررسی تب انجام می شوند. بنابراین در صورت مشاهده علائم بیماری به مراکز تعویض پلاک مراجعه نکنید.

مزایای تعویض پلاک آنلاین

روزهای با امکان تعویض پلاک

 • پس از انتخاب زمان مورد نظر در صورت نداشتن حساب کاربری باید ثبت نام کنید.

در حال حاضر هر فرد تنها مجاز به انتخاب یک نوبت در مراکز مربوطه می باشد و در صورت عدم حضور متقاضی در روز و ساعت مقرر، نوبت متقاضی به صورت خودکار لغو خواهد شد.

 • پس از مراجعه به لیست روزهای موجود، بر روی روز مورد نظر کلیک کنید تا ساعات رایگان نمایش داده شود.

سایت نوبت دهی آنلاین تعویض پلاک

سامانه نوبت دهی تعویض پلاک خودرو

از آنجایی که مراکز فک پلاک یکی از شلوغ ترین و پرترددترین مکان ها هستند، شیوع ویروس کرونا باعث تعطیلی این مراکز شده است که مشتریان یکی از بزرگترین بازارهای مالی کشور را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. تجربه آنلاین فرآیند ثبت درخواست تعویض پلاک به عنوان یک راه حل سودمند از یک سو باعث جلوگیری از ازدحام بیش از حد مراکز مربوطه و افزایش خطر انتقال بیماری می شود و از سوی دیگر مالکان و خریداران را از خطر نجات می دهد. اتلاف وقت در صف های طولانی

کدام مرکز تعویض پلاک آنلاین است؟

جهت اطلاع: جدیدترین اخبار خودرو در 24 ساعت گذشته

قوانین و مقررات سامانه تعویض پلاک

تعویض آنلاین پلاک خودرو از شهریور 99 در تمامی مراکز پلاک تهران به منظور حفظ سلامت مشتریان در راستای لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا شده است. بنابراین دریافت کنید تعویض پلاک با مراجعه به سامانه مربوطه و ثبت آنلاین پلاک اقدام به رزرو نمایید. توجه داشته باشید که اگر در این مراکز هستید، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید تا از ازدحام جمعیت دوری کنید.

نوبت آنلاین تعویض پلاک

 • برای تعیین وقت، ابتدا باید وارد شوید سامانه آنلاین تعویض پلاک در آدرس nobatdehi.epolice.ir تبدیل شود
 • در اولین قدم و قبل از هر اقدامی باید در سامانه تعویض پلاک ثبت نام کنید.
 • بر اساس انتخاب استان، شهر و نوع وسیله نقلیه جستجوی مراکز انجام شده و سپس لیست تمامی مراکزی که ظرفیت رزرو آنلاین نوبت پلاک را در شهر مورد نظر دارند نمایش داده می شود.

در بازدید حضوری اطلاعات ثبت شده در سامانه مربوطه با شخص متقاضی تطبیق داده می شود و اجازه ورود به مرکز تنها با ارائه مدارک هویتی متقاضی و همچنین خودروی دارای ثبت نام صادر می شود. شماره پلاک.

لازم به ذکر است در صورت عدم حضور متقاضی در نوبت ثبت شده برای ثبت پلاک با محدودیت در رزرو و دریافت نوبت بعدی مواجه خواهد شد. لذا در صورت انصراف از مراجعه در تاریخ مورد نظر، متقاضی باید قبل از مهلت مقرر، نوبت دریافتی از طریق حساب کاربری خود در سامانه مربوطه را لغو نماید. خریدار باید قبل از رزرو و تعیین وقت قبلی، مدارک آدرس (که در قسمت قبل ذکر شد) را پر کند.

 • ابتدا مرکز مورد نظر را انتخاب کنید، سپس با انتخاب نوع خدمات می توانید روز و زمان های قابل انتخاب برای مراجعه حضوری را مشاهده کنید.

منبع: همراه مکانیکمجله ازدواج

با توجه به محدودیت های کرونا، اکنون در اکثر شهرهای کشور، نوبت دهی برای مراکز تعویض پلاک فقط به صورت آنلاین است.

چگونه آنلاین پلاک را عوض کنیم؟

لیست مراکزی که ظرفیت تعیین وقت برای پلاک را دارند