بخشنامه جدید سازمان اداری و استخدامی در مورد ساعات کار اداری • مجله Image de la vie

بخشنامه جدید سازمان اداری و استخدامی ساعات کار اداری
تهران- ایرنا- سازمان اداری و استخدامی کشور با صدور بخشنامه ای به دستگاه های اجرایی (موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری)، بانک ها، شهرداری ها و سایر نهادهای عمومی اعلام کرد: دستگاه های تحت پوشش تا پانزدهم شهریور ماه 96 پایان ساعت کاری کلیه کارکنان آنها و سایر افراد فعال باید حداکثر تا ساعت 13:00 مستقر شده و ساعات کاری باقیمانده را با دورکاری جبران کنند.

به منظور حفظ پایداری شبکه سراسری برق و کاهش عدم تعادل در تولید و مصرف برق، به منظور آسایش شهروندان و عدم اختلال در خدمات رسانی و در اجرای بند 4 اصلاحیه مصوبه شماره 243187/ت 61011 هـ 28/12/1401 هيأت محترم وزيران مواد زير اعلام مي دارد:

  1. مؤسسات مشمول این بخشنامه تا 24 شهریورماه سال جاری ضمن برنامه ریزی مناسب برای تداوم خدمات و حفظ رضایت مشتریان، ساعات کاری کلیه کارکنان خود و سایر افراد شاغل (اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی و غیره) حداکثر تا ساعت 13:00 و با دورکاری (با هماهنگی های لازم) ساعات کار باقیمانده کارمند را جبران کنید. بر این اساس قرار است از ظهر تمام دستگاه های سرمایشی خاموش شود.
  2. زمان شروع به کار مادران شاغل دارای فرزند زیر 6 سال، افراد دارای معلولیت و افراد ساکن در حومه شهرستان های محل خدمت با اقدامات لازم برای حفظ تداوم خدمت یک ساعت تعیین می شود. روسای مؤسسات مشمول این دستورالعمل می توانند بنا به صلاحدید خود نمونه های مشابه دیگری را در این چارچوب طراحی کنند.مجله ازدواج

به گزارش ایرنا، سازمان اداری و استخدامی کشور امروز (دوشنبه) بخشنامه جدیدی خطاب به دستگاه های اجرایی (موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری)، بانک ها، شهرداری ها و سایر نهادهای عمومی در خصوص تعیین تکلیف صادر کرد. ساعات کاری منتشر شده. این بخشنامه تصریح می کند: