با چند راهکار ساده از افتادگی پوست پس از کاهش وزن جلوگیری کنید • تصویر از مجله زندگی

افتادگی پوست بعد از کاهش وزن

سیگار نکش. هر سیگاری که می زنید می تواند پوست شما را شل تر و سفت تر کند. قرار گرفتن در معرض دود سیگار همچنین می تواند باعث افزایش سطح پروتئین های التهابی در پوست و کاهش سطح کلاژن در پوست شود. این نیز باعث می شود افتادگی پوست و ایجاد چین و چروک های مختلف در آن.

با پزشک متخصص مشورت کنید:

بشقاب خود را با میوه ها و سبزیجات رنگارنگ پر کنید. این غذاها حاوی مواد مغذی هستند که برای سلامت پوست بسیار مفید هستند. وجود ویتامین A یا لیکوپن در سبزیجات و میوه ها می تواند برای سلامت پوست بسیار مفید باشد. تحقیقات نشان می دهد که آنتی اکسیدان های موجود در سبزیجات و میوه ها می توانند از پوست انسان در برابر اشعه های مضر فرابنفش محافظت کنند. این آنتی اکسیدان ها را می توانید در گوجه فرنگی، فلفل قرمز و سایر سبزیجات پیدا کنید. در همین حال، سبزیجات برگ سبز و مرکبات حاوی مقدار زیادی ویتامین C هستند که به تولید کلاژن زیادی کمک می کند.

از کرم ها و سرم های مناسب استفاده کنید:

شاید دوست ندارید به آن برسید کاهش وزن در صورت لزوم با یک متخصص پوست مشورت کنید. اما یک ویزیت کوتاه و سرپایی می تواند نواحی مختلف پوست را که درد دارند مشاهده کند افتادگی و چین و چروک شناخت و درمان زودهنگام آن می‌توانید از یک متخصص پوست برای دستگاه‌های فرکانس رادیویی که می‌توانند فیبرهای کلاژن را گشاد کنند، بخواهید. این دستگاه ها می توانند با گسترش کلاژن و تحریک تولید کلاژن جدید ظاهر شما را بهبود بخشند.

برای جلوگیری از افتادگی پوست آب بیشتری بنوشید:

آب بهترین گزینه برای جوان سازی پوست شرق از دست دادن آب بدن نیز می تواند به سلول های آن آسیب برساند. بهتر است روزانه مقدار کافی آب بنوشید.مجله ازدواج

در حالی که استفاده از این اقلام نمی تواند برای پوست شما معجزه کند، محصولات موضعی در صورت استفاده منظم می توانند رشد کلاژن را در پوست تسریع کرده و ظاهر آن را بهبود بخشند. متخصص پوست می تواند کرم ها یا ژل های رتینوئید مانند Retin-A را تجویز کند. می توانید به دنبال سرم های حاوی فاکتورهای رشد اپیدرمی باشید که تولید فیبروبلاست و کلاژن را در عمق تحریک می کنند.

برای جلوگیری از افتادگی پوست سیگار نکشید:

نزول کردن افتادگی پوست پس از کاهش وزن: بالاخره ورزش مورد علاقه خود را پیدا کردید و رژیم غذایی متناسب با سبک زندگی خود پیدا کردید. چند پوند وزن اضافی که سال ها با خود حمل می کردید شروع به ذوب شدن کرده است. در همین حال، تنها یک مشکل وجود دارد این است که پوست شما تحت تاثیر قرار گرفته است کاهش وزن او دیگر سقوط نخواهد کرد.

اکثر متخصصان فقط 453 گرم تا 2 کیلوگرم در هفته را توصیه می کنند کاهش وزن شما دارید. کاهش وزن سریع استفاده از رژیم های غذایی سخت و پاک کننده ها می تواند شما را با مشکلات زیادی مواجه کند و بر سلامت پوست شما تأثیر بگذارد. این به موفقیت کلی شما منجر می شود کاهش وزن نیز تحت تاثیر قرار گیرد.

عضلات قوی بسازید:

چین و چروک روی شکم، بازوها و حتی صورت شما ظاهر می شود. هر چند وقتی کاهش وزن شما مطلقا نمی توانید افتادگی پوست اجتناب کنید، اما در این مقاله به مراحلی اشاره می کنیم که ممکن است برای شما مفید باشد. یک سبک زندگی سالم و استراتژی های خاص برای افزایش کلاژن (پروتئین ساختاری مسئول خاصیت ارتجاعی پوست) می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

کاهش وزن تدریجی:

اگر قصد دارید در فضای باز ورزش کنید، بهتر است زیاد در معرض نور خورشید قرار نگیرید. اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند کلاژن پوست را از بین ببرد. بازار صبح زود بدوید و از کرم های ضد آفتاب با طیف وسیع استفاده کنید. این ضد آفتاب ها می توانند از پوست شما در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کنند. لباس مناسب بپوشید. لباس های مختلفی در بازار وجود دارد که می تواند از شما در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت کند.

افتادگی پوست بعد از کاهش وزن

چگونه از افتادگی پوست بعد از کاهش وزن جلوگیری کنیم؟

چربی بدن خود را با توده عضلانی جایگزین کنید. برای این کار باید روی تمرینات قدرتی تمرکز کنید. شما باید چربی هایی را که می خواهید از دست بدهید با عضله جایگزین کنید. وقتی عضلات زیرین شما سفت و سفت هستند، پوستی سفت به شما می دهد و از افتادگی آن جلوگیری می کند. ساخت ماهیچه های قوی و قوی نه تنها باعث سفت شدن پوست می شود، بلکه به سوزاندن کالری بیشتر در بدن کمک می کند.بسته به انتخاب خود می توانید از دمبل، دستگاه های ورزشی مختلف یا وزنه استفاده کنید. بهتر است 4 روز در هفته تمرینات قدرتی انجام دهید. در این بین، 2 تا 3 روز در هفته را به تمرینات سخت و با شدت بالا اختصاص دهید تا متابولیسم خود را افزایش داده و حجم عضلانی بیشتری بسازید. برای بهترین نتیجه، این برنامه را با پروتئین مناسب و کافی ترکیب کنید. خوردن گوشت و سایر غذاهای پروتئینی می تواند شما را قوی تر و قوی تر کند.

محافظت بیشتر در برابر آفتاب:

افتادگی پوست و بعد از آن چین و چروک ایجاد کنید کاهش وزن ، مشکل اکثر افرادی است که از انواع رژیم ها پیروی می کنند. اگر شما نیز به دنبال راه حلی برای اجتناب هستید افتادگی پوست شما باید این مقاله را بخوانید. البته به خاطر داشته باشید که نمی توانید به طور کامل وزن کم کنید. افتادگی پوست جلوگیری کردن

چربی بدن خود را با توده عضلانی جایگزین کنید

از غذاهای سالم و مغذی استفاده کنید: