با مصرف این نوشیدنی ها کچل می شوید! • تصویر مجله زندگی

در این دوره، آنها باید عادات غذایی و همچنین سابقه سلامت روان خود را ثبت می کردند.

کارشناسان دانشگاه Tsinghua در پکن از 1000 مرد خواستند که هر هفته بین یک تا سه لیتر از این نوشیدنی ها را مصرف کنند.
آنها دریافتند مردانی که بیش از یک نوشیدنی شیرین در روز می نوشند نسبت به مردانی که نوشیدنی های کافئین دار و بدون قند مصرف می کنند، 42 درصد بیشتر در معرض خطر ریزش مو هستند.

مدتهاست که اعتقاد بر این بود که یک رژیم غذایی سالم از ریزش مو جلوگیری می کند. مجله سان به نقل از متخصص پوست شارون ونگ می گوید: “سلول های فولیکول مو دومین سلول های سریع تقسیم در بدن هستند و دومین سلول های سریع رشد در بین تمام مواد مغذی غذایی هستند. آنها به سالم و متعادل نیاز دارند. “مجله ازدواج

این مطالعه همچنین نشان داد افرادی که فست فود بیشتری مصرف می کردند [فست‌فود] و از سبزیجات کمتری استفاده می کنند، ریزش مو سریع تری دارند.

محققان مجله “Nutrients” عادات بیش از هزار مرد چینی 18 تا 45 ساله را مورد بررسی قرار دادند و بیش از چهار ماه آنها را مورد مطالعه قرار دادند.

فشار، رژیم غذایی شکل بدنی ضعیف و بیماری های زمینه ای همگی از علل شناخته شده ریزش مو هستند، اما یک مطالعه جدید نشان داده است که نوشیدنی های انرژی زا نیز جزو این عوامل هستند.
گروهی از دانشمندان چینی ادعا کرده اند که مردانی که نوشیدنی های انرژی زا، نوشابه های گازدار، نوشیدنی های ورزشی و حتی چای و قهوه شیرین می نوشند بیشتر در معرض خطر ریزش مو هستند.

علاوه بر این، گفته شده است که خطر ریزش مو در افرادی که از افسردگی رنج می برند بیشتر است.

مردانی که نوشیدنی‌های انرژی‌زا، نوشابه‌های گازدار، نوشیدنی‌های ورزشی و حتی چای و قهوه شیرین مصرف می‌کنند بیشتر در معرض خطر ریزش مو هستند.

مردانی که به ریزش مو اعتراف کردند نیز گزارش دادند که به طور متوسط ​​12 نوشیدنی شیرین در هفته مصرف می کنند.