با سیستم آموزشی و شرایط تحصیل در استرالیا آشنا شوید • مجله Image of life

دانشجویان استرالیا باید تا سال دهم به تحصیل ادامه دهند. پس از آن، آنها می توانند در دوره های فنی حرفه ای شرکت کنند یا برای گواهینامه های مختلف اقدام کنند. یا کسانی که دبیرستان را تمام می کنند و برای تحصیل در دانشگاه آماده می شوند. ساختار کلی سیستم آموزشی استرالیا به 4 سطح مجزا تقسیم می شود که عبارتند از:

  • آموزش ابتدایی یا ابتدایی از مهدکودک؛
  • دبیرستان اول به مدت 4 سال;
  • دبیرستان دوم به مدت 2 سال;
  • تحصیلات دانشگاهی شامل آموزش عالی و آموزش حرفه ای (VET) می شود.

زمانی که تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور می گیرید، اولین قدم بررسی شرایط تحصیل کشور مقصد و مطابقت آن با شرایط کشور مبدا است. سیستم آموزشی استرالیا به گونه ای طراحی شده است که کشورهای مختلف از جمله ایران آن را پذیرفته اند و توانایی تطبیق با آن را دارند. بنابراین اگر مایل به تحصیل در استرالیا هستید، می توانید با بررسی شرایط و الزامات مربوط به مدرک تحصیلی خود، برای مهاجرت تحصیلی به این کشور اقدام کنید.مجله ازدواج

طبق چارچوب AQF استرالیا، 10 سطح وجود دارد که هر یک به پیچیدگی، وسعت و عمق نتایج یادگیری اشاره دارد. دانش آموزان می توانند مدرک دیپلم مربوط به هر یک از این سطوح را دریافت کنند. این سطوح در جدول زیر قابل مشاهده است:

مرحله AQF شواهد و مدارک
1 گواهی I
2 گواهی دوم
3 گواهی III
4 گواهی IV
5 دیپلم
6 دیپلم فارغ التحصیل

از آنجایی که متقاضیان تحصیل در مدارس استرالیا کمتر از 18 سال سن دارند، باید با سرپرست همراه باشند.

مدارس در استرالیا به دو نوع عمومی و خصوصی تقسیم می شوند. مدارس دولتی برای کودکان شهروندان یا مقیم استرالیا رایگان است. متقاضیانی که قصد تحصیل در مدارس استرالیا را دارند ابتدا باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند. اما در صورت ضعیف بودن زبان انگلیسی داوطلبان می توانند در دوره های کلاسی پایه شرکت کنند.

دوره اول و دوم متوسطه: تحصیل در استرالیا تا سال 10 اجباری است اما دانش آموزان برای دریافت مدرک باید تا سال 12 تحصیل کنند. تفاوت های عمده ای بین دبیرستان های اول و دوم وجود دارد. یکی از اصلی ترین آنها محدودیت دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی در مقطع متوسطه اول است. این در حالی است که آنها می توانند رشته های مختلف را در مقطع متوسطه دوم انتخاب کنند. در واقع، دانش آموزان دوم متوسطه تشویق می شوند تا نقاط قوت خود را بیابند و دروس خود را مطالعه کنند تا آنها را تقویت کنند.

سیستم آموزشی استرالیا

سیستم آموزشی استرالیا را بشناسید

بالاترین سطح سیستم آموزشی استرالیا دکترا است که به سه شکل PHD، Dphil (فلسفه دکترا) و EdD (تحصیل دکتر) برگزار می شود.

شرایط و قوانین تحصیل در مقاطع مختلف در استرالیا

مهمترین شرط داشتن مدرک زبان انگلیسی است. داوطلبان باید بتوانند در یکی از آزمون های معتبر زبان انگلیسی با توجه به رشته و سطح مورد نظر نمره قابل قبولی کسب کنند. همچنین باید مدارک و ریز نمرات مربوط به دوره های قبلی خود را ارائه دهند.

استرالیا میزبان بسیاری از بهترین دانشگاه های جهان است و متقاضیانی از کشورهای مختلف برای تحصیل در این دانشگاه ها به این کشور سفر می کنند. اگرچه شرایط تحصیل در دانشگاه های استرالیا بر اساس سطح تحصیلی متفاوت است، برخی از این شرایط برای همه وجود دارد.

هزینه تحصیل در هر مقطع در استرالیا متفاوت است و متقاضیان باید نشان دهند که توانایی مالی برای پرداخت را دارند.

شرایط تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین المللی

این چارچوب تعریف شده به این معنی است که اگر در سیدنی، ملبورن یا آدلاید تحصیل کنید، فارغ از شهر محل تحصیل، مدرک شما بر اساس استاندارد ملی تعیین می شود.

ساختار کلی سیستم آموزشی استرالیا

به طور کلی تمامی دانشجویان بین المللی با مدرک زبان انگلیسی، سوابق تحصیلی مناسب و البته بودجه کافی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا می توانند برای تحصیل در این کشور اقدام کنند. البته هر کدام از این موارد با توجه به مقطع تحصیلی و مدرسه مورد نظر از نظر جزئیات متفاوت است.

آخرین کلمه

گواهی فارغ التحصیلی

شرایط تحصیل در استرالیا

اکنون که تمامی مقاطع تحصیلی استرالیا را می شناسید، بهتر است شرایط و قوانین تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی را بررسی کنید.

شرایط تحصیل در مدارس استرالیا

برای آشنایی بیشتر با این مراحل در زیر به معرفی مختصر آن ها می پردازیم.

تحصیلات دانشگاهی : استرالیا امکانات بی نظیری برای آموزش عالی در سطح جهانی دارد. دوره لیسانس معمولا بین 3 تا 4 سال طول می کشد و بعد از دبیرستان شروع می شود. بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه در آزمون ورودی ATAR شرکت می کنند، اما در بسیاری از موارد الزامی برای شرکت در این آزمون وجود ندارد. دوره های لیسانس Honors به ​​دو دسته تقسیم می شوند:

  • گواهی فارغ التحصیلی؛
  • دیپلم فارغ التحصیل.

علاوه بر این، دانش آموزان باید ریز نمرات دوره ابتدایی یا راهنمایی خود را به مدرسه ارسال کنند. زیرا ارزیابی آنها معمولا بر اساس نمرات دروس اصلی مانند ریاضی است.

این دوره ها عموماً پس از لیسانس هستند و بین 1 تا 2 سال طول می کشند. بعد از آن دوره کارشناسی ارشد است که بر اساس نمرات کارشناسی ارزیابی می شود و به دو قسمت کارشناسی ارشد پژوهش محور و کارشناسی ارشد آموزش محور تقسیم می شود.

یکی از جنبه های متمایز سیستم آموزشی استرالیا در مقایسه با سایر کشورها، چارچوب سیستم آموزشی جامع یا چارچوب صلاحیت این کشور است که به AQF معروف است. اگر شما هم برنامه ای برای تحصیل در استرالیا دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در مورد ساختار سیستم آموزشی استرالیا و تحصیل در این کشور به دست آورید.

مدرک کاردانی

هفت لیسانس
8 لیسانس افتخاری

چارچوب صلاحیت های استرالیا برای اولین بار در سال 1995 معرفی شد. AQF یک سیستم آموزشی جامع است که 17 مسیر تحصیلی را در مدارس، موسسات فنی و حرفه ای و آموزش پس از متوسطه تعریف کرده است. چارچوب های این نظام در تمامی مقاطع تحصیلی و به ویژه در مقاطع متوسطه و دانشگاهی کاربرد دارد. بسیاری از کشورها از جمله ایران سیستم آموزشی استرالیا را تایید کرده اند و این سیستم را پذیرفته اند.

دیپلم فارغ التحصیل

9 تسلط
ده دکترا

تحصیل در استرالیا

شرایط تحصیل در آموزش عالی

آموزش ابتدایی: در استرالیا این مرحله از سن 7 یا 8 سالگی و از مهدکودک شروع می شود. به طور معمول، دانش آموزان استرالیایی از سن 4 یا 5 سالگی وارد سیستم آموزشی ملی می شوند تا بتوانند مهارت های مورد نیاز برای یادگیری و کشف مفاهیم را در سال های اولیه خود بیاموزند.

هر ساله افراد زیادی تصمیم می گیرند برای تحصیل به استرالیا سفر کنند. این کشور پذیرای بسیاری از دانشجویان بین المللی است که دلایل بسیار خوبی برای تحصیل در استرالیا دارند. یکی از مهمترین دلایل تمایل آنها به تحصیل در استرالیا سیستم آموزشی قوی و کیفیت بالای تحصیل در این کشور است.