با توجه به قانون جدید تاثیر معدل در کنکور با چه معدلی می توانم در رشته پزشکی قبول شوم؟

برای عباس افزود: اجرای تست هوشمند و روش های انجام آن در سراسر کشور در حال طراحی است و امیدواریم طراحی، کدگذاری و تست این تست ها در سال 1403 انجام شود و در سال 1403 تعدادی از تست ها و تمام تست های اصلی هوشمند و بدون کاغذ در سال 1403 انجام می شود.

از آنجایی که برای هر داوطلب کنکور سراسری نمره متعادل محاسبه می شود، معدل 20 در امتحانات نهایی تضمینی برای قبولی داوطلب در کنکور نیست و نخواهد بود. همچنین بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت آموزش و پرورش، معدل تجمعی امتحانات نهایی در ریاضیات حدود 12.5 تا 14.5، تجربی 11.5 تا 13.5 و در علوم انسانی 8.5 تا 11.5 است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره روند آماده سازی برگزاری آزمون هوشمند بدون کاغذ گفت: زیرساختی برای برگزاری آزمون ها فراهم می شود تا آزمون سراسری هر ماه یک بار یا هر دو ماه یک بار به صورت آزمایشی برگزار شود. مبنا و هر داوطلب می تواند یکی از این موارد را برای اعلام و تایید نتایج آزمون انتخاب کند و این نتیجه به مدت دو سال معتبر خواهد بود.مجله ازدواج یکی از مواردی که همیشه مورد توجه داوطلبان کنکور قرار می گیرد میزان آن است تاثیر معدل در کنکور که به امتحانات نهایی اختصاص دارد. بر اساس آخرین مصوبه مسئولان، شرط معدل امتحانات نهایی دیپلم بر نمره آزمون دانش آموزان دارای سوابق تحصیلی تاثیر قطعی دارد. تاثیر سوابق تحصیلی در سال 1403 تنها 40 درصد و نهایی خواهد بود. بنابراین، داوطلبان باید مراقب کارنامه خود باشند.

شانس قبولی با تاثیر معدل در کنکور

از کمک بگیرید بهترین مشاور کنکور راه را برای قبولی در امتحان هموار می کند. مشاوران ما، در مجموعه ای از گاما 20 آنها با ارائه راهکارهای مناسب و برنامه ریزی دقیق، راه را برای قبولی در آزمون برای شما هموار می کنند

نحوه استفاده از سوابق مدرسه برای کنکور سراسری

نکته بسیار مهم دیگر این است که تمامی داوطلبان سهمیه مناطق، سهمیه جانبازی 25 درصد و سهمیه ایثارگران 5 درصد مشمول سوابق تحصیلی خود طبق فرمول فوق خواهند بود.

راهکار افزایش معدل کتبی داوطلبان کنکور:

ذکر این نکته ضروری است که تأثیر کامل سوابق تحصیلی (مانند موارد ذکر شده در بالا) فقط برای داوطلبانی خواهد بود که در آزمون رشته تحصیلی خود در مقطع متوسطه موفق شوند. در تغییر رشته از تاثیر سوابق تحصیلی کاسته می شود و برای مقاطع فنی و کاردانی تاثیر 0% سوابق تحصیلی در نظر گرفته می شود.

تاثیر معدل در کنکور 1402

همانطور که می دانیم رقابت در کنکور بسیار سنگین تر از امتحانات نهایی است. هر ساله داوطلبان زیادی در امتحانات نهایی در رشته های مختلف 20 امتیاز می گیرند، اما تعداد بسیار کمی از داوطلبان می توانند در کنکور سراسری به 100 درصد سوالات یک رشته پاسخ دهند.

تاثیر معدل در کنکور در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری و سایر منابع معتبر مرتبط با این آزمون اعلام خواهد شد. بر اساس آخرین جلسه شورای عالی انقلاب تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری با تاثیر مشخص 40 درصد برآورد شده است که جزئیات آن به شرح زیر است:

سه تغییر اساسی در آزمون امسال 1403 پس از ابلاغ اصلاحیه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

در سال 1402 فقط سوابق مدارس پایه دوازدهم اثر قطعی دارد و 40 درصد تاثیر دارد. تأثیر عملکرد مدرسه در کنکور تیرماه با توجه به میانگین نمرات دروس عمومی و تخصصی سال دوازدهم دانش آموزان چهل (40) درصد است و این تأثیر در آزمون سراسری شامل دروس عمومی با ضریب 26 و دروس تخصصی با ضریب 14 که در مجموع شاهد تاثیر معین 40 درصدی بر روی فایل ها هستیم. در آزمون سراسری سال 1403 معدل تجمعی دروس عمومی و تخصصی سال دوازدهم پنجاه (50) درصد اثر نهایی خواهد داشت و سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال 1404 و پس از آن بر روی بر اساس معدل دروس عمومی و تخصصی دانشجویان شصت (60) درصد اثر نهایی را خواهد داشت. .

تاثیر معدل در کنکور 1403

موضوعات مربوط به سوابق تحصیلی برای آزمون ورودی:

دو سال پیش، وزارت آموزش و پرورش به داوطلبانی که نگران معدل پایین خود در امتحانات نهایی و آسیب آن به نتایج کنکور سراسری خود بودند، پیشنهاد داد. داوطلبان با شرکت در این طرح می توانند در رشته ای که نمره نهایی پایینی کسب کرده اند مجدداً در آزمون شرکت کنند و در صورت کسب نمره بالاتر، نمره جدید ملاک سازمان سنجش در تاثیرگذاری تحصیلی خواهد بود. آموزش. ضبط شده

با توجه به شرایط ثبت نام در کنکور، داوطلبان شرکت کننده در کنکور شامل دو دسته می شوند: دسته اول را داوطلبان نظام قدیم تشکیل می دهند، یعنی افرادی که از همان ترم، همان سال فارغ التحصیل شده اند. . در بین این داوطلبان تنها کسانی که مدرک دیپلم خود را از سال 1383 گرفته اند مشمول معدل خواهند بود. گروه دوم داوطلبان نظام جدید هستند که اولین دسته از فارغ التحصیلان آن در ثبت نام کنکور 1397 شرکت کردند.

موضوع تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری یا شرط معدل موضوع جدیدی نیست و چند سالی است که با اصرار آموزش و پرورش و به منظور حذف تدریجی کنکور سراسری، تاثیر نمرات نهایی امتحانات نهایی دانش آموزان دوره متوسطه تأثیر مستقیمی بر نتایج کنکور داوطلبان دارد.

بنابراین، داشتن معدل بالای 14 به معنای پیشی گرفتن از نزدیک به نیمی از داوطلبان کنکور سراسری، با توجه به حذف دروس عمومی و تأثیر بر عملکرد تحصیلی داوطلبان، در صورت «تأثیر 60 درصدی دروس کنکور در آزمون نهایی سراسری» است. نمره و میانگین درصد دروس در بیایید به آزمون توجه کنیم، داوطلبانی که انتظار دارند در دروس عمومی بالاتر از 50 درصد و در دروس اختصاصی کنکور سراسری بالای 40 درصد باشند، پس بهتر است به دنبال راه هایی برای افزایش معدل برای تأثیر مشخصی بر معدل.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر اساسی در آزمون های 1403 خبر داد و گفت: در نظر داریم آزمون های 1403 هوشمند و بدون کاغذ باشد و آزمون ها استاندارد، ایمن و راحت تر از گذشته باشد. به همین منظور مرکز نوآوری و پایش راه اندازی شده و جلسات متعددی به ویژه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های دانش بنیان و دانشگاه های مختلف برگزار شده است.

منتظر اصلاح مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط رئیس جمهور هستیم و بر اساس این اصلاحیه مصوبه تلفیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای اسلامی اجرا می شود و وجود خواهد داشت. مشکلی نیست بر اساس این اصلاحیه، سه تغییر عمده رخ می دهد. زیرگروه ها حذف می شوند، آزمون دروس عمومی نخواهیم داشت، آزمون تخصصی حداقل دو بار خواهد بود و نتیجه نهایی سوابق تحصیلی پایه دوازدهم 60 درصد خواهد بود که البته نیاز به تایید هیئت سنجش و پذیرش در در این رابطه:

انجام تست های هوشمند بدون کاغذ در 1403:

با توجه به تغییر در نحوه برگزاری کنکور و نحوه اعمال سوابق تحصیلی، از آنجایی که متقاضیان باید در این متن از تاثیر معدل آگاه باشند، به تاثیر معدل در کنکور می پردازیم و راهکارهایی برای این موضوع ارائه می کنیم. داوطلبان با معدل پایین

با توجه به حذفیات و تغییرات کنکور سراسری، داوطلبان می توانند با مشاهده نمونه کارنامه اطلاعات بیشتری در مورد کارنامه و تاثیر معدل تجمعی در کنکور کسب کنند.

چه کسانی باید نگران قطعیت تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور باشند؟