بایدها و نبایدهای هدیه دادن عطر و نحوه انتخاب آن • مجله ازدواج

بوی عطر

انتخاب عطر برای هدیه تولد

همه ما عطرهای مورد علاقه خود را می شناسیم و گاهی اوقات سخت است که از آن دایره ایمنی خارج شویم و چیز جدیدی را امتحان کنیم. یک هدیه متفاوت با رایحه ای جدید می تواند چالش خوبی باشد. در مورد عطرها “بوی بد” وجود ندارد، فقط “رایحه های مختلف” وجود دارد. “بعضی وقت ها به کسی این فرصت را می دهید که عطر اصلی را که فکر نمی کرد برایش خوب است کشف کند.” سفرهای عطری واقعاً شخصی هستند، اما گاهی اوقات بهترین هدایای معطر آنهایی هستند که شما نمی خرید. ممکن است فکر کنید که رایحه با شخصیت و موقعیت شما مناسب نیست، اما اگر بد است، آن را امتحان کنید و احتمال داشتن یک امضای شخصی جدید را در نظر بگیرید.

احتمالاً این ایده را شنیده اید که آنچه برای خود می پسندید، برای دیگران نیز می پسندید. وقتی به فکر هدیه دادن به کسی هستید، بهتر است چیزی را به عنوان هدیه انتخاب کنید که ارزش طرف مقابل را برای شما نشان دهد. عطرها یکی از آن هدایایی هستند که همه را مورد توجه قرار می دهد. یک عطر خوب به امضای شخصی شما تبدیل می شود و می توانید سال ها از آن استفاده کنید. هنگام خرید عطر باید به نکات خاصی توجه کنید تا عطری متناسب با شخصیت و روحیه طرف مقابل تهیه کنید.

پیوند بدون بو را پیدا کنید

ممکن است یک راه حل ساده وجود داشته باشد. به جای پیشنهاد یک عطر جدید، توصیه می کنم در مورد محبوب ترین رایحه ها تحقیق کنید و یک محصول بدنی متناسب را به عنوان هدیه بخرید. لوسیون یا کرم بدن، ژل دوش یا روغن حمام یا صابون. اگر نمی خواهید برای یک عطر هزینه زیادی بپردازید، از ادوپرفیوم با مشتقات همان عطر استفاده کنید.چند هدیه داخل جعبه از یک هدیه هیجان انگیزتر است.

به یاد داشته باشید که سلیقه خود را درگیر نکنید

احساسات پشت عطرهای شخصی پنهان است. این یک انتخاب نسبتاً ذهنی باقی می ماند. با توجه به خصوصیات ذاتی عطر، پیشنهاد می کنیم بویی را انتخاب کنید که فرد یا مکان خاصی را به شما یادآوری کند. به عنوان مثال، یک عطر می تواند یک مکان ملاقات، زمانی از روز، یک ماده مورد علاقه یا لحظه ای از زندگی را تداعی کند. احساسات افراد با عطرها مرتبط است. اگر متوجه شدید که طرف مقابل به خاطر یک عطر احساس خوبی دارد، این را در نظر داشته باشید. حس عطرها بسیار عمیق و قوی است. شما می توانید زمانی را که با کسی گذرانده اید با بوییدن یک عطر یا تصور مجدد خود با کسی که دوستش دارید به یاد بیاورید. اگر هدف شما بازگرداندن خاطرات است، عطر و ادکلن بهترین هدایایی هستند که می توانید در لیست خرید خود قرار دهید. بنابراین با بررسی قیمت عطر و ادکلن در فروشگاه های اینترنتی بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید.

یک هدیه تولد عالی

اگرچه ممکن است نادیده گرفتن غرایز خود غیر منطقی به نظر برسد، مخصوصاً وقتی صحبت از چیزی اساسی مانند عطر باشد. مهم است که به یاد داشته باشید که انتخاب یک عطر برای یک دوست یک موضوع ترجیح شخصی نیست. هرگز نباید عطری را که مناسب شماست به دیگران بدهید. راز هدیه دهندگان خوب این است که به جای خود به گیرنده فکر می کنند. “این در مورد انتخاب یک عطر “خوب” نیست. این در مورد انتخاب همه هدایایی است که گیرنده از دریافت آنها احساس رضایت و شادی زیادی می کند.” بنابراین تمایلات بویایی خود را کنار بگذارید و ذهن خود (و همچنین بینی خود را) باز نگه دارید.

روی ویژگی های شخصیتی تمرکز کنید

نویسنده: سارا اقبالیمجله ازدواج

برای کسانی که سخت گیر و مطالبه گر هستند، این هدیه بسیار خوشایند است. آنها احتمالاً در انتخاب یک رایحه از بین هزاران رایحه مشکل دارند، بنابراین می توانید با توجه به شخصیت آنها در انتخاب هوشمندانه به آنها کمک کنید.

تولد یک رویداد مهم هر سال است. سورپرایز بسیار هیجان انگیز است و با استفاده از وسایل غافلگیری و خرید تم تولد و کادو تولد مانند آماده شدن برای مهمانی، استرس ها و نگرانی های خاص خود را دارد. اگر درگیر جشن هستید و نمی دانید بهترین هدیه برای فرد مورد نظر چیست، عطر و ادکلن بهترین گزینه برای شماست. این هدیه زمانی که با دقت خریداری شود هیجان انگیزتر است. عطرهای با بوی آشنا برای همه هیجان انگیز است. آنها می توانند شما را به یاد روزهای هیجان انگیز مدرسه بیاندازند یا بوی باران را در یک سفر خاص به شما یادآوری کنند. با دقت در مورد خاطرات مشترک خود فکر کنید و ببینید چه چیزی او را تحت تاثیر قرار می دهد. به دنبال بوی مشابه باشید. اگر مدت کوتاهی است که او را می شناسید، بهتر است به عطرهایی که می زند توجه کنید.

یک عطر جدید انتخاب کنید

بد نیست از عطرهایی استفاده کنیم که نشان دهنده روحیه ما باشد. هنگام انتخاب عطر، نت های واقعی یک عطر را نادیده بگیرید و به جای آن بر ویژگی های شخصیتی عطر تمرکز کنید. این بدان معنی است که عطرها می توانند شما را به گونه ای متفاوت نشان دهند و تصویری متفاوت از شما ارائه دهند. اگر یک جلسه کاری یا یک مصاحبه مهم دارید، از عطری استفاده کنید که کاریزماتیک و دقیق به نظر برسید. رایحه های شیرین برای چنین جلسه ای چندان مناسب نیستند. شما به یکی نیاز دارید رایحه ای متفاوت از مرکبات باید عطری نافذ و متفاوت بسازید. نت های تند و تلخ که رایحه ای شیرین و مرموز ایجاد می کنند بهترین انتخاب برای چنین مواقعی هستند. تعجب خواهید کرد که چقدر می توانید به رایحه مناسب نزدیک شوید اگر در توصیف خود از شخص و آنچه از او انتظار دارید مشخص باشید.

یک عطر جدید معرفی کنید

اگرچه هیچ “شرط مطمئنی” برای انتخاب عطری وجود ندارد که استفاده کننده آن را دوست داشته باشد، اما گفته می شود که عطرهای “تازه” به طور کلی جذاب ترین هستند. شادابی امن ترین جهت بویایی است زیرا غالب نیست و اغلب با تمیزی همراه است. چگونه یک عطر “تمیز” را تعریف کنیم؟ شما پیوندی به خانواده عطر خاصی پیدا نخواهید کرد، بنابراین به غریزه خود اعتماد کنید. اگر چمن تازه بریده شده، لباس های شسته شده تمیز، باران یا صبح های مه آلود به ذهنتان می رسد، به احتمال زیاد این هدیه ای عالی است که همه آن را دوست خواهند داشت.

به دنبال یک تجسم جدید باشید

یک عطر هدیه بدهید