بایدها و نبایدهای خرید اینترنتی درختان جوان • مجله ازدواج

با خرید پایه ژنوتیپ، مقایسه بذر سنتی و نهال با نسل جدید نهال اصلاح شده ثابت کرد که نهال اصلاح شده دارای مزایا و ویژگی های مثبت بوده و باعث محبوبیت آن در بین کشاورزان شده است، از جمله موارد زیر:

  1. سریع بودن
  2. عمر طولانی اقتصادی
  3. باروری بالا
  4. کیفیت بالای محصولات تولیدی
  5. سیستم دفاعی قوی

چند نوع درخت در باغچه خود بکاریم؟

قبل از هر چیز مطمئن شوید که از یک نهالستان معتبر خرید می کنید، برای مطالعه مطالب سایت وقت بگذارید، نهالستان های معتبر علاوه بر ارائه گیاهان میوه در انبار، اطلاعات کاملا علمی و تخصصی در مورد نهال را در اختیار خوانندگان و کشاورزان قرار می دهند. مشاوره و راهنمایی رایگان کشاورزان، پرورش دهندگان نهالستان اینترنتی مسئول وب سایت خود هستند و تلاش می کنند تا سایت علمی و تخصصی کشاورزی را به روز نگه دارند و روزانه اطلاعات جدید را درج کنند. شما می توانید به صورت مستقیم و تلفنی از طریق ایمیل و یا شماره تماس های موجود در سایت با کارشناسان نهالستان تماس گرفته و سوالات خود را مطرح و مشکلات خود را برطرف نمایید.

نهال های گلدانی بهترین یا بدون ریشه هستند

آخرین کلمه

امکان خرید نهال در نهالستان و مرکز اینترنتی اینترنتی روشی راحت و مجلل است، باغدار می تواند بدون خروج از منزل و صرف هزینه چندین نهالستان را با هم مقایسه کند و در زمان مقرر نهال عالی را انتخاب کند.نهال به شهر و زادگاه شما ارسال می شود. ! تنها چیزی که وجود دارد این است که کشاورزان در صورت خرید اینترنتی چگونه می توانند مطمئن شوند که درخت میوه مناسبی را انتخاب کرده اند؟ باغبان چگونه می توانند مطمئن شوند که درختی که سفارش می دهند سالم است و نهالستان یک تامین کننده معتبر است؟

قبل از بهترین گیاهان را بخرید مطمئن شوید که پایه آن را خوب می شناسید، درختانی که قابل پیوند هستند روی پایه پیوندی و اصلاح شده بهتر تکثیر می شوند، برخی درختان نیز روی قلمه تکثیر می شوند، در مورد درختان گردو بهتر است.

خرید اینترنتی نهال

ابتدا مهد کودک را بررسی کنید و به خوبی با آن آشنا شوید

در تولید نهالستان، آنها اغلب به دو سبک تکثیر و فروخته می شوند:

  1. نهال گلدانی
  2. نهال ریشه لخت

نهالستان های آنلاین برای برخی از خریداران سرگرم کننده هستند زیرا می توانند طیف گسترده ای از درختان میوه مختلف را در سایت های مختلف ببینند و آنها را با هم مقایسه کنند، در این مورد مراقب باشید، همه نهال ها با آب و هوا و منطقه شما سازگار نیستند. خوب، قبل از خرید آنلاین از یک نهالستان، مطمئن شوید که نهال خریداری شده به خوبی با اکوسیستم منطقه شما سازگار است.

بستر بذر را خوب بشناسید

خرید اینترنتی نهال

موقعیت و اکوسیستم منطقه را بررسی کنید

از نظر قیمت، درختان ریشه لخت مقرون به صرفه تر هستند، به خصوص در هنگام خرید نهال به صورت عمده، در حالی که نهال های گلدانی کمی گران تر هستند. به گفته مهندسان کشاورزی، درختان ریشه لخت نرخ موفقیت بالاتری نسبت به درختان گلدانی دارند، به طور کلی برای استقرار یک درخت بهتر است. بازار. نهال بدون ریشه بخرید، زیرا بررسی ظاهر تنه و ریشه این نوع نهال آسانتر است و در صورت آسیب دیدن ریشه، کشاورز می تواند آن را تشخیص دهد.

دوران کاشت انواع درختان میوه در باغ به پایان رسیده است. در گذشته، اکثر کشاورزان با افتخار تبلیغ می کردند که حداقل 5 تا 10 نوع میوه مختلف را در باغ خود می کاشتند، در حالی که این کاملاً نادرست است. با شرایط و ویژگی های خاص بسیار دشوار است، علاوه بر اینکه سخت و طاقت فرسا است، نیاز به هزینه و انرژی زیادی دارد، بنابراین کشاورزان باید تمام توجه و تمرکز خود را روی خرید یک نژاد نهال متمرکز کنند.

داشتن اطلاعات اولیه در مورد نوع نهال، ویژگی های آن و همچنین نهالستان عرضه کننده، به باغدار این امکان را می دهد که تصمیمات صحیح و جدی در مورد نهال خریداری شده، به ویژه کشاورزان دور از نهالستان، برای خرید اینترنتی اتخاذ کند، باید بررسی کنند که نهالستان دارای مجوز و شناسنامه برای اطمینان از داشتن نهال مراکز معتبری مانند توپر نهال محصولات خود را با کارت گارانتی ارائه می کنند تا رضایت کشاورزان را جلب کرده و اعتماد آنها را جلب کنند. با این کار، در صورت وجود هر گونه مشکل در واحد خدمات دهی شده، کشاورز می تواند با مدیر نهالستان تماس بگیرد تا مشکل را بلافاصله حل کند.

در برخی موارد می توان همزمان در باغ سیب درخت گلابی یا راش نیز کاشت، زیرا این درختان با یکدیگر سازگاری زیادی دارند و نهال سیب نهال هدف و نهال گلابی نهال هدف محسوب می شود. برعکس؛ برای باغات گیلاس بهتر است درختان گیلاس قرمز را با درختان گیلاس زرد یا درختان گیلاس به طور همزمان بکارند، زیرا به دلیل تنوع گرده افشانی، باغبان فقط مجاز است در باغ خود دو نوع درخت بکارد که بیشتر از این افزایش می یابد. هزینه نگهداری باغ و نتیجه مطلوبی به همراه ندارد.

تماس با پلیس نهال: 09144501003مجله ازدواج

تماس با بارتر نهال: 09141832393

هر یک از روش ها دارای مزایا و معایبی هستند، نهال های گلدانی که در ظروف کاشته می شوند لزوماً نیازی به کاشت فوری ندارند، در حالی که نهال های ریشه لخت باید بلافاصله کاشته شوند زیرا هر گونه نفوذ نور و رطوبت به ریشه آن آسیب می رساند. در تمام طول سال، در حالی که درختان با ریشه برهنه فصلی هستند و فقط برای چند ماه از سال در دسترس هستند، اواسط پاییز و اواخر زمستان زمان هایی است که می توانید نهال هایی را در ریشه های برهنه در باغ خود بکارید.

البته استثنائاتی نیز وجود دارد، معمولاً در باغات گردو چون فاصله درختان بیش از 6 متر است، کشاورزان تمایل بیشتری به احداث باغ دو منظوره دارند، در باغات گردو باغدار نمی تواند فقط از نهال هلو یا شلیل استفاده کند. سازگاری نهال هلو و شلیل با گردو زیاد است و ژوگلون ترشح شده از گردو را به راحتی تحمل می کند، زیرا عمر اقتصادی نهال هلو تنها 10 تا 15 سال نیست و مانند درختچه رشد می کند. در 10-15 سال اول درختان هلو بکارید تا درآمد مناسبی کسب کنید.