بازنشستگان روستایی صاحب خانه های خود هستند • تصویر از مجله Life

به گزارش تصویر زندگی به نقل از تسنیم، نعمت الله ترکی; مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری وی در خصوص تامین مسکن بازنشستگان این صندوق گفت: یکی از بحث ها و دغدغه های مهم این قشر از جامعه موضوع مسکن است که وزیر راه و شهرسازی و همچنین مدیرعامل صندوق ملی و سازمان مسکن همکاری بسیار خوبی با صندوق بازنشستگی دارد و مستمری بگیران مسکن ندارند و اولویت اول تحویل مسکن هستند.

وی با اشاره به تفاهم نامه امضا شده بین صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان ملی زمین و مسکن گفت: در این تفاهم نامه افرادی که فاقد مسکن هستند و مسکن ثبت ملی شده اند در اولویت مسکن هستند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از تامین مسکن بازنشستگان این صندوق خبر داد.

ترکی تصریح کرد: بر اساس تفاهم‌نامه، واحدهایی که امسال آماده می‌شوند، بر اساس اولویت به بازنشستگان واگذار می‌شوند و براساس تعهد وزارت راه و شهرسازی، در سال آینده اولویت‌بندی می‌شوند.

وی گفت: مشارکت در ساخت مسکن یکی از طرح های بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری است و در این راستا انتظار داریم زمین های در اختیار سازمان کشوری زمین و مسکن به صورت تعاونی در اختیار صندوق قرار گیرد. و تامين هزينه ساخت بايد تسهيلات بانك و واحد ساخته و در اختيار اين قشر از جامعه قرار گيرد.مجله ازدواج

مسکن برای بازنشستگان کشوری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از بازنشستگانی که برای مسکن ملی ثبت نام کرده اند، درخواست کرده است به هر یک از صندوق های بازنشستگی هر استان مراجعه و اطلاعات خود را ارائه دهند تا از طریق این تفاهم نامه در اولویت اسکان قرار گیرند.