این 10 سلبریتی ضریب هوشی بالاتر از اینشتین دارند! • تصویر مجله زندگی


IQ نتیجه یک آزمون استاندارد شده برای ارزیابی رشد شناختی یا مهارت های استدلالی یک فرد است.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که IQ 85 تا 115 نشان دهنده هوش «متوسط» است. ضریب هوشی افراد به اصطلاح “هوشمند” بین 115 تا 125 و “بسیار باهوش” بین 126 تا 143 است. اگر ضریب هوشی شما بالای 140 باشد، “نابغه” محسوب می شوید.

سایت iqcertificate.org در جدیدترین مقاله خود فهرستی از باهوش ترین افراد مشهور جهان را منتشر کرده است که در این میان نام بسیاری از سلبریتی های هالیوود به چشم می خورد. در این لیست از ضریب هوشی شگفت زده خواهید شد.

1. اما واتسون: IQ 132

اما واتسون

اگر سریال هری پاتر را دیده باشید، احتمالاً با شخصیت هرمیون آشنا هستید. اما واتسون، فعال حقوق زنان و بازیگر نقش هرمیون در مجموعه فیلم های خاطره انگیز هری پاتر، با ضریب هوشی 132 در میان باهوش ترین افراد این فهرست قرار گرفته است.

2. کوئنتین تارانتینو: IQ 163

کوئنتین تارانتینو

روزی روزگاری در هالیوود، جنگوی لجام گسیخته، سگ های انباری. اینها بخشی از کارنامه درخشان کوئنتین تارانتینو، کارگردان مشهور آمریکایی است. حضور تارانتینو در این لیست با ضریب هوشی 163 عجیب نیست. اگر تعدادی از معروف ترین فیلم های او را دیده باشید، متوجه خواهید شد که او یک نابغه است.

3. مت دیمون: IQ 143

مت دیمون

در تاریخ هالیوود، جیسون بورن به عنوان یکی از باهوش ترین شخصیت ها شناخته می شود. البته باید اعتراف کرد که این شخصیت را مت دیمون به خوبی بازی کرد که توانست نظر بسیاری از منتقدان را به خود جلب کند. مت دیمون با بهره هوشی 143 به عنوان یکی از باهوش ترین بازیگران دهه های اخیر شناخته می شود.

4. ناتالی پورتمن: IQ 134

ناتالی پورتمن

– لئون، فکر کنم یه جورایی عاشقت شدم

– چطور اینطور فکر می کنی؟

– چون حسش می کنم

اگر اهل سینمای حرفه ای هستید، این دیالوگ شما را به یاد مهمترین اثر ناتالی پورتمن می اندازد. ناتالی پورتمن بازیگر فیلم معروف لئون با ضریب هوشی 134 یکی از باهوش ترین افراد این لیست است.

5. جورج کلونی: IQ 157

جورج کلونی

اگر لیست زیباترین افراد چند دهه اخیر را دیده باشید، بارها و بارها نام جورج کلونی را روی آن دیده اید. این بازیگر خوش تیپ جدا از ظاهر جذابش به عنوان یک نابغه با ضریب هوشی 157 نیز شناخته می شود.

6. اپرا وینفری: IQ 141

اپرا وینفری

اپرا وینفری مجری معروف تلویزیون آفریقایی-آمریکایی است. او در کودکی چندین سطح را به صورت جهشی مطالعه کرد و به عنوان یک نابغه در این فهرست ظاهر شد. امروزه او به عنوان یکی از موفق ترین زنان جهان شناخته می شود.

7. مرلین ووس ساوانت: IQ 186

مرلین ووس ساوانت

شاید فکر کرده باشید که آلبرت انیشتین، فیزیکدان معروف، بالاترین ضریب هوشی را در جهان دارد. اما برخلاف تصور همه، ضریب هوشی اینشتین 160 است و بالاترین ضریب هوشی در کتاب رکوردهای گینس، نام مارلین ووس ساوانت، روزنامه نگار و نویسنده مشهور آمریکایی با عدد 186 است.

8. ایلان ماسک: IQ 162

الون ماسک

امروزه کمتر کسی پیدا می شود که نام تسلا و اسپیس ایکس را به عنوان موفق ترین شرکت های تولید خودروهای الکتریکی و اجرای مهم ترین پروژه های فضایی در آمریکا نشنیده باشد. ایلان ماسک، موسس این دو شرکت معروف آمریکایی، با بالاترین ضریب هوشی در این فهرست، در نوع خود به عنوان یک نابغه شناخته می شود.

9. بیل گیتس: IQ 160

بیل گیتس

اگر لیست “برترین ها” را دنبال کنید، به ندرت لیستی را بدون نام بیل گیتس خواهید دید. از فهرست موفق ترین کارآفرینان جهان تا لیست باهوش ترین افراد جهان. بنیانگذار مایکروسافت در این لیست با بهره هوشی 160 یکی از نوابغ دنیای امروز است.

ده مارک زاکربرگ: IQ 152

مارک زاکربرگ

فیس بوک محبوب ترین شبکه اجتماعی جهان است که توسط مارک زاکربرگ در سال 2004 تاسیس شد. او برای اولین بار در سال 2010 به عنوان شخصیت سال مجله تایم انتخاب شد و اکنون با ضریب هوشی 152 به عنوان یکی از شناخته شده ترین نابغه های جهان معرفی شده است. .مجله ازدواج