اول به کدام یک کمک می کنید؟ • مجله تصویر زندگی

اول به کدام یک کمک می کنید

اگر شما به پرستار کمک می‌کنید

تست شخصیت شناسی : روانشناسان با این تست ویژگی‌های شخصیتی مانند وظیفه‌شناسی، دوستی، صداقت و کمک‌رسانی را ارزیابی میکنند.

در این تصویر اول به چه کسی کمک می‌کنید(پرستار، مرد معلول، کودک گریان یا پیرزن)

شما روی هیچ مشکل یا موضوعی تمرکز نمی‌کنید و نمی توانید برای مدت طولانی در یک موقعیت بمانید. هنگام مواجه شدن با مشکلات، دنبال راه حل هستید. شما تحلیل گر و مشکل گشا هستید. زمان ، برایتان بسیار ارزشمند است. رویکرد منطقی دارید و تصمیمات احساسی نمی گیرید. شما با آرامش به حرف دیگران گوش می دهید و هرگز آنها را قضاوت نمی کنید. اطرافیانتان وقتی در کنار شما هستند، احساس آرامش میکنند.

اگر شما به مرد معلول کمک می‌کنید

شما فردی احساساتی هستید که به احساسات و روابط اهمیت می دهید. شما شنونده خوبی هستید. خانواده و دوستانتان به شما اعتماد دارند. شما فردی دلسوز ومهربان هستید. گاهی اوقات به شدت تحت تأثیر احساسات خودتان قرار می گیرید. شما تصمیمات خودتان را بر اساس ارزش های جامعه می گیرید. شما محرم اسرار اطرافیانتان هستید، به مشکلات آنها گوش میدهید و حتی سعی میکنید مشکلات آنها را حل کنید. انتخاب شما نشان می دهد که در کودکی مشکلاتی داشته اید، که حل نشده است. شما کسی را دوست دارید که به شما کمک کند تا با آشفتگی های عاطفی در زندگی مقابله کنید.

اگر شما به پیرزن کمک می‌کنید

شما فردی با اخلاق هستید که به مقامات و افراد مسن احترام می گذارید. به عقاید و احساسات دیگران احترام می گذارید. شما با کسی که احساس تنهایی می کند ابراز همراهی می کنید. شما فردی احساساتی هستید اما می دانید چه زمانی باید دور دیگران را خط قرمز بکشید. شما به دیگران احترام می گذارید و انتظار احترام هم دارید. به حرف های اطرافیانتان گوش می دهید و هرگز آنها را قضاوت نمی کنید. از نظرات و تصمیمات خودتان دفاع می کنید .شما از نظر عاطفی بسیار بالغ هستید. مردم را بسیار دوست دارید، حتی اگر آن را با صدای بلند ابراز نکنید. دوست ندارید افراد ضعیف را تحقیر کنید، بلکه دوست دارید به آنها کمک کنید تا روی پای خودشان بایستند.منبع

ابتکار عمل دارید و بدون اینکه به ضرر کردن فکر کنید، ریسک میکنید. شما سرسخت هستید و در سخت ترین شرایط هم خونسردی خودتان را حفظ خواهید کرد. سطح آگاهی شما نسبت به اطرافیانتان بالا است. شما از هر موقعیت و فرصتی برای پیشرفت خودتان استفاده میکنید.

اگر شما به کودک گریان کمک‌می کنید

شما ویژگی‌های رهبری دارید. شما همیشه برای کمک به مردم و همدردی با آنها آماده اید. همه تصمیمات خودتان را جدی می گیرید. اهداف زندگیتان را اولویت بندی می کنید و در فعالیت هایی که شما را از رسیدن به اهدافتان دور میکند، شرکت نمیکنید.