امکان ثبت اعتراض نسبت به کاهش کمک هزینه و عشر در سامانه حمایت وجود دارد

افرادی که برای اولین بار در مرداد ماه کمک بلاعوض دریافت کردند، سه ماه آخر معوقه به اضافه کمک بلاعوض شهریور ماه را دریافت می کنند که بسته به اعشار افراد بین 1200 تا 1600000 تومان خواهد بود.

روز پنجشنبه بود که مرحله چهارم کمک‌های نقدی جدید پرداخت شد. بر این اساس دهک های اول تا سوم به ازای هر نفر 400 هزار تومان و دهک های چهارم تا نهم به ازای هر نفر 300 هزار تومان دریافت کردند. اما از ابتدای پرداخت یارانه جدید 300 و 400 هزار تومانی، برخی مشمول یارانه شناخته نشدند و یارانه ای دریافت نکردند.

همچنین یک میلیون نفر در دهک دهم درآمدی هستند و مشمول دریافت یارانه نیستند.


حدود سه میلیون نفر دوباره یارانه گرفتند

سرانجام پس از مدت ها انتظار، وعده کمک هزینه جدید رئیسی اجرایی شد و به حساب ناظران واریز شد. تاکنون هیچ مسئولی در خصوص پرداخت کمک بلاعوض جدید سوالی مطرح نکرده است اما به گفته کارشناسان هنوز امکان برداشت کمک هزینه جدید وجود ندارد. به گفته برخی از نمایندگان، یارانه جدید به صورت کالایی پرداخت می شود. در تداوم آخرین اخبار از کمک هزینه جدید ما پرداخت می کنیم

از دیگر ویژگی های این سیستم می توان به ارائه توضیحات واضح و تکمیلی در مراحل مختلف در خصوص منبع داده ها و علت بروز مشکلات احتمالی از دیدگاه کاربر، ارائه امکان ثبت موقعیت های خاص مانند بیماران خاص یا افراد خاص اشاره کرد. با معلولیت در بررسی بخش برنامه و البته استانداردهای امنیتی برای محافظت از حریم خصوصی. حریم خصوصی و محرمانه بودن اطلاعات کاربران نیز کاملا رعایت می شود.

ثبت اعتراض به کاهش یارانه ها و مشاهده نتایج بررسی عیدی خانوار

این افراد یا دهم بودند یا قبل از آن کمک هزینه دریافت نمی کردند. بنابراین شرایط برای اعتراض این افراد فراهم شد و همچنان ادامه دارد. البته گفته می شد که کمک نقدی فقط برای دو ماه قابل استفاده است و سپس متوقف می شود که این اتفاق امروز افتاد.

سایر هموطنان نیز می توانند از روز شنبه 5 شهریور بدون محدودیت زمانی برای مشاهده اطلاعات عشریه، شناسنامه اقتصادی و ثبت درخواست بررسی به سامانه پشتیبانی مراجعه کنند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه این اطلاعیه از هموطنانی که قبلاً درخواست معاینه مجدد عشریه خانوار خود را ثبت کرده اند دعوت کرد تا با استناد به اطلاعات به روز شناسنامه اقتصادی خانوار، نتایج معاینات را دریافت کنند. آدرس اینترنتی hemayat.mcls به gov.ir مراجعه کنید. با این دقت که برای خدمت رسانی بهتر به سرپرستان خانوارهایی که آخرین رقم کد ملی آنها زوج است در روزهای زوج و سرپرستان خانوارهایی که آخرین رقم کد ملی آنها عدد فرد است می توانند به این سایت روزهای فرد مراجعه کنند.

بنابراین بازماندگان یارانه ای که همچنان در آن چهار ماه کمک های نقدی خود را پیگیری می کردند و با توجه به احتمال تداوم این کمک، بسیاری بر دریافت کمک نقدی اصرار داشتند. در یکصد و سی و هفتمین مرحله از پرداخت یارانه از سوی وزارت رفاه، معوقات اردیبهشت و خرداد معترضانی که پس از اصلاحات از سوی وزارت کار و رفاه به عنوان دهک های یکم تا نهم معرفی شده اند، تشکیل شده و می توانند. از عصر پنجشنبه پس گرفته شود.

ثبت مخالفان کاهش یارانه در سامانه حمایتی

وزارت تعاون با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هموطنانی که قبلاً درخواست بررسی دموکراسی خود را ثبت کرده‌اند نیز می‌توانند از هر یک از زیربخش‌ها درخواست بررسی اطلاعات را ثبت کنند.

به سیستم جدید پشتیبانی معیشت سرپرست هر خانوار می تواند دهک اقتصادی خانوار و توضیحاتی در مورد چرایی دریافت کمک هزینه یا عدم دریافت آن و همچنین اسامی اعضای خانواده خود را مشاهده کند. همچنین امکان نمایش اطلاعات کارت شناسایی اقتصادی خانوار در سه بخش اطلاعات خرید کارت بانکی، اطلاعات خودرو و اطلاعات درآمد به صورت جداگانه و جداگانه وجود دارد و کاربران متقاضی مشاهده این اطلاعات می توانند در مراحل مجزا و مجزا درخواست خود را ارسال کنند.

امکان ثبت بیماری ها و معلولیت های خاص افراد در سامانه جدید حمایت معیشتی وجود دارد

لازم به ذکر است سامانه فعال قبلی تنها قابلیت دریافت درخواست بررسی کلی شناسنامه اقتصادی خانوار را بدون مراجعه به زیربخش مورد نظر داشت، در حالی که در سامانه جدید پشتیبانی افراد می توانند اعتراض خود را به بخش های اطلاعات فردی ثبت کنند. مانند اطلاعات خودرو، اطلاعات تراکنش های بانکی. و… ثبت نام و درخواست بررسی جداگانه، که به تصمیم گیری دقیق تر پردازش و اخذ فرآیند کمک می کند.

تسنیم: بر اساس اطلاعات سازمان هدفمندسازی یارانه ها، از مجموع 5 میلیون و 930 هزار نفری که یارانه آنها در اردیبهشت ماه حذف شد، 3 میلیون نفر مجددا یارانه دریافت کردند.

علاوه بر این، افرادی که برای اولین بار در این ماه کمک هزینه دریافت کردند، کمک هزینه ماه سپتامبر و همچنین کمک هزینه ماه مه، ژوئن و جولای را دریافت خواهند کرد. یعنی اگر فردی در دهک اول تا سوم باشد ماه آینده یک میلیون و 600 هزار تومان یارانه دریافت می کند که برای یک خانواده 4 نفره حدود 6 میلیون و 400 هزار تومان خواهد بود. همچنین افراد دهه چهارم تا نهم ماه بعد به ازای هر نفر یک میلیون و 200 هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد. در واقع یک خانواده 4 نفره که بین دهک چهارم تا نهم هستند، 4 میلیون و 800 هزار تومان یارانه دریافت می کنند.مجله ازدواج