امکان استعلام انحصار وراثت نقل و انتقال سهام متوفی • تصویر از مجله زندگی

انتقال سهام متوفی

انحصارات ارث برای انتقال سهام متوفی

محمد کاظمی فرد ادامه داد: ممکن است برخی از احکام انحصار املاک صادره از سوی برخی شعب هیأت حل اختلاف در سال های قبل از تاریخ مذکور توسط سامانه ایجاد نشده باشد. مسلماً کلیه انحصارات ارث صادر شده از سال 1397 به بعد که سیستماتیک بوده است، امروز از سوی آنها زیر سؤال رفته است.مجله ازدواج

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: وب سرویس تایید اصالت انحصارات املاک به صورت آنلاین از طریق اتاق تهاتر ملی کشور به سازمان بورس و به شرکت متولی انتقال سهام متوفی به ورثه ارائه شده است.
تبدیل روش‌های قدیمی به فرآیندهای هوشمند و تغییر روش‌های سنتی به جدید از اولویت‌های قوه قضائیه است که مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه نیز آن را در اولویت قرار داده و اقدامات مختلفی را در این زمینه انجام داده است. خدمات وب را به سایر دستگاه ها و سازمان ها ارائه می دهد. در ارائه یک وب سرویس مسائل مهم مختلفی وجود دارد. تسریع در فرآیندها، رفع تخلفات احتمالی، رفع محدودیت های جغرافیایی، رفع تاخیر، از ویژگی های ارائه خدمات در قالب وب سرویس به سایر دستگاه ها و سازمان ها می باشد.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: بر اساس درخواست موجودی و شرکت متولی، وب‌سرویس تأیید صحت تصمیمات انحصار املاک از طریق تهاتر ملی کشور (NIX) به صورت آنلاین در اختیار آنها قرار گرفته است و تقریباً تمام احکام انحصار وراثت از سال 94 به‌طور سیستماتیک صادر شده است. به صورت سیستمی صادر شده و از طریق این وب سرویس قابل دریافت است.

محمد کاظمی فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ با بیان اینکه خدمات مختلف وب را به دستگاه ها و سازمان ها ارائه کرده ایم، گفت: این سوال نقش مهمی در سرعت غیرمجاز دارد. فرآیندها و کلیه خدمات ارائه شده به سایر سازمان ها با هدف تسریع اقدامات و خدمت رسانی به مردم انجام می شود.