امروز نتیجه اعتراضات امتحان نهایی اعلام می شود • تصویر از مجله زندگی

به گزارش تصویر لایف به نقل از ایسنا، امروز دوشنبه 5 تیرماه نتایج امتحانات نهایی خرداد اعلام می شود و داوطلبانی که نسبت به نمرات خود اعتراض کرده و قصد تصحیح مجدد برگه های امتحانی را داشته اند می توانند از نتایج و نمره نهایی خود مطلع شوند.

بدین منظور دانش آموزان می توانند امروز با مراجعه به مدرسه خود که از طریق آن اعتراض خود را در خصوص نمرات برگه امتحانی ثبت کرده اند، از نتیجه نهایی چالش و نمره نهایی خود مطلع شوند.

اوراق امتحانی برای بررسی و نمره دهی مجدد به نشانگر چهارم داده شد و ملاک عمل نمره نمره چهارم است. لذا به داوطلبان توصیه شده است در صورت اطمینان از ارتقای نمره خود نسبت به اعتراض اقدام کنند زیرا احتمال کاهش نمره وجود دارد و ملاک عمل نمره اعلام شده توسط مصحح چهارم می باشد.
منبع: ایسنامجله ازدواج

امسال اسکریپت های امتحانی به صورت الکترونیکی تصحیح شد. در روش نمره گذاری الکترونیکی پاسخنامه ها توسط دو تصحیح کننده بدون مشخصات تماس دانش آموز و به طور مستقل مشخص می شود و هویت پاسخ دهندگان برای تصحیح کنندگان قابل شناسایی نیست.

به گزارش ایسنا، امتحانات نهایی دوازدهمین دوره شاخه نظری امسال از 10 اردیبهشت آغاز و تا 5 خرداد ادامه داشت.

درخواست اعتراض باید توسط خود دانشجو و با پرکردن فرم نمونه صورت گیرد.

نتیجه اعتراضات امتحانات نهایی

نتایج اعتراض نهایی امتحانات اعلام خواهد شد.

اعتراضات بر اساس کشور، به صورت تصادفی و غیر از استان دانش آموز انجام شد، به این صورت که مقاله دانش آموز به صورت تصادفی به استانی غیر از استان دانش آموز ارسال شد تا علامت گذاری شود.

ضرب الاجل ثبت اعتراض به نمره امتحان نهایی از یکشنبه 18 جولای تا چهارشنبه 21 جولای اعلام شد. در این راستا دانش آموزانی که به مدرسه روزانه خود مراجعه می کنند و داوطلبان فارغ التحصیل با مراجعه به مدرسه بزرگسالان می توانند از نمرات خود مطلع شوند و در صورت تمایل اعتراض خود را اعلام کنند.