الزام بانک ها به بازپرداخت وام با ضامن معتبر • مجله ازدواج

همچنین بانک ها موظفند سهام و سایر دارایی های مالی یا سفته را از افراد به عنوان وثیقه یا به عنوان حساب کمکی قبول کنند.


رئیس کل بانک مرکزی درباره آخرین پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری گفت: از ابتدای سال تا پایان تیرماه 343 هزار فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ 47 هزار میلیارد تومان در کشور پرداخت شد. 241 هزار زایشگاه با مبلغ 9600 میلیارد تومان پرداخت شد که روند بسیار خوبی است.

صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی گفت: اولویت تسهیلات به بانک ها نیز مثلا در تسهیلات خرد اعلام می شود. وام عروسی و وام زایمان اولویت دارد که به بانک ها ابلاغ شده است. در ابتدای سال جاری بسته تاسیسات خرد را به شبکه بانکی اعلام کردیم. اوراق و ضمانت نامه های بانکی به حدی ساده شده است که اگر مشتری حساب خوب و رتبه اعتباری خوبی داشته باشد فقط با قرارداد یا نهایتاً ضامن می تواند تسهیلات دریافت کند.
صالح آبادی خاطرنشان کرد: اگر بانکی بیش از یک ضامن معتبر برای پرداخت تسهیلات بخواهد، برخلاف قانون مالی امسال عمل کرده است.

جزئیات بازپرداخت وام تجاری دانشگاه

با الحاق ماده ای به «ماده 71 مکرر قانون جمعیت جوانان و تحکیم خانواده» که می گوید اگر در اجرای احکام این قانون از امتیازات و تسهیلات استفاده شود، هدف تشویق فرزندآوری، ازدواج و تودیع وثیقه در صورتی که طبق قوانین خاصی پرداخت این تسهیلات یا اعطای امتیازات مشمول شرایط خاصی باشد یا ممنوع باشد، بانک ها و موسسات اعتباری ملزم به اعطای تسهیلات و امتیازات فوق نیستند. فقط طبق این قانون

بدهکاران نیمی از بدهی را می پردازند و وام جدیدی دریافت می کنند

شرایط جدید وام دهی به بانک ها، بدهکاران مالیاتی و دارندگان چک های NSF

همچنین مجلس مصوب کرده است چنانچه متقاضیان موضوع این قانون بدهی ثابت مالیاتی یا بدهی غیرجاری نزد بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی داشته باشند و یا چک بلامحل داشته باشند، بانک ها و مؤسسات اعتباری مکلف به ارائه تسهیلات موضوع این قانون هستند. به درخواست متقاضی پس از تسویه حداقل 50 درصد از بدهی ها و تعهدات از محل این تاسیس پرداخت.

صالح آبادی با اشاره به ارز توافقی گفت: حجم معاملات ارزهای توافقی در حال افزایش و تعمیق قابل توجهی است به طوری که امروز در بازار موثر است. امروز ارز مورد توافق قرار گرفت بازار ارز کشور آرام شده و عرضه ارز همچنان از تقاضا بیشتر است.

با اصلاح این قانون که امروز در مجلس به تصویب رسید، حتی دارندگان چک بلامحل و بدهکاران بانکی و مالیاتی بار دیگر می توانند وام مسکن، ازدواج و فرزندآوری دریافت کنند. اما چگونه

وی مانده تاسیسات کسب و کار دانش بنیان در پایان تیرماه را 79 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است. همچنین به 1715 بنگاه دانش بنیان تسهیلات (27 هزار میلیارد تومان) پرداخت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 80 درصد افزایش داشت.

میزان کمک هزینه ازدواج و زایمان

(1401/09/15) مجلس تصویب کرد که بدهکاران غیرجاری بانکی و بدهکاران مالیاتی معین و دارندگان چک برگشتی که شامل آنها می شود قانون جوانان، جمعیت و تولید مثل آنها می توانند نیمی از بدهی را برای دریافت وام جدید بپردازند
مجلس با بی توجهی به ممانعت بانک ها در اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری، با اصلاح قانون مصوب مهرماه سال گذشته، راه را برای دریافت تسهیلات بانکی برای بدهکاران بانکی و دارندگان چک بلامحل باز کرد. بانک ها با اجرای قانون جوانی جمعیت و تحکیم خانواده، بر سینه مردم و افرادی که شرایط دریافت وام را داشتند می کوبند. اما توانایی پرداخت اقساط او را نداشتند; امتیاز خود را به دیگران می فروشند. ایجاد بازار ثانویه خرید و فروش تسهیلات وام ازدواج و والدین همچنان در جریان است.

این مصوبه مجلس سه ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اجرا می شود. مجلس همچنین از بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی خواست تا اولویت پرداخت دیون را تغییر دهند و موضوع ازدواج و فرزندآوری را در اولویت قرار دهند.

وی افزود: امروز در مسیر حاکمیت ریالی و شفافیت حداکثری حرکت می کنیم که در جلوگیری از فرار مالیاتی و پولشویی بسیار موثر است.مجله ازدواج

صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی در خصوص شرایط انواع وام بانکی توضیحات جدیدی ارائه کرد.