افزایش حقوق معلمان بین 1800 تا 5 میلیون تومان • تصویر از مجله زندگی

منادی، رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس: هفته گذشته 7-15 میلیون به حساب هر معلم واریز کردیم و نتیجه افزایش کیفیت آموزش و افزایش حقوق معلمان بین 1800 تا 5 میلیون تومان خواهد بود.

رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس ادامه داد: یک میلیون معلم داریم قانون رتبه بندی معلمان قصد داریم کیفیت را افزایش دهیم. در دولت آیت الله رئیسی 50 هزار میلیارد تومان برای آنها هزینه کردیم. معدل تجمعی دانشجویان 11.5 است بنابراین وزارت علوم باید کیفیت را افزایش دهد.

منادی گفت: در سال 82 قانون آموزش عالی شکل گرفت که ناقص است و نیاز به تقویت دارد، قانون جهش بنیادی تصویب شد که بسیار مهم است، این قانون تمام موانع بورسیه، مالی و بانکی را رفع کرد.

وی گفت: هفته گذشته 7 تا 15 میلیون تومان به حساب هر معلم واریز کردیم که نتیجه آن افزایش کیفیت آموزشی است و حقوق معلمان بین 1800 تا 5 میلیون تومان افزایش می یابد.مجله ازدواج برای پیدا کردن: آخرین ارزشیابی معلمان

افزایش حقوق معلمان

علیرضا منادی، رئیس کمیسیون آموزش عالی کشور در دومین روز از اجلاس روسای دانشگاه ها، آموزش عالی، مراکز تحقیقاتی و فناوری سراسر کشور که هم اکنون در سازمان تحقیقات علمی و صنعتی ایران برگزار می شود، گفت: علم جایگاه ویژه ای دارد و باید دید هرکسی که در سنگر وزارت علوم و رئیس دانشگاه است باید بداند چه مسئولیت مهم و گرانبهایی بر عهده دارد.

وی افزود: در کمیسیون آموزش با شروع مجلس یازدهم آموزش و پرورش تعطیل تلقی شد. ما سعی کردیم سازمان ملی پرورش و تربیت کودکان را راه اندازی کنیم و از بهزیستی خارج کنیم و الان انجام شده است. اگر آموزش و پرورش باید سال‌ها پیش انجام می‌شد، دانشگاه‌ها باید از خانواده‌های کودکان صفر تا ۶ سال حمایت می‌کردند. یاد بگیرند زیرا آموزش در این زمان شکل می گیرد.