افراد دارای این گروه خونی مستعد سکته هستند

دانشمندان با مطالعات گسترده دریافته اند که گروه خونی افراد می تواند در ایجاد سکته مغزی موثر باشد.

در مطالعات قبلی خود، محققان اطلاعات مربوط به 48 مطالعه ژنتیکی را جمع آوری کردند که شامل حدود 17000 فرد مبتلا به سکته مغزی و 600000 فرد سالم بود. سن شرکت کنندگان در این مطالعه بین 18 تا 60 سال بود. اکنون در مطالعه جدید، داده های مطالعات قبلی بررسی شده است.

رابطه گروه خونی و سکته مغزی

به گزارش خبرنگار گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، دانشمندان با بررسی های گسترده و پراکنده خود دریافته اند که نوع گروه خونی افراد می تواند در بروز سکته مغزی موثر باشد.

بر اساس نتایج آزمایش، گروه تحقیقاتی دریافتند که افراد دارای گروه خونی “A” 16 درصد بیشتر از سایر گروه های خونی دچار سکته مغزی می شوند و افراد دارای گروه خونی “O” 12 درصد بیشتر سکته می کنند. سکته های مغزی کمتر از دیگران.

استیون کیتنر، نویسنده اصلی این مقاله، متخصص مغز و اعصاب عروقی در دانشگاه مریلند، می‌گوید: «ما هنوز نمی‌دانیم چرا گروه‌های خونی خاص در معرض خطر هستند. اما دانشمندان بر این باورند که رگ های خونی توسط پلاکت ها و سلول ها مسدود می شوند و عواملی مانند لخته شدن خون در بروز سکته مغزی نقش دارند. همچنین سایر پروتئین هایی که در خون گردش می کنند در ایجاد لخته خون موثر هستند. سکته مغزی در جوانان به دلیل تجمع رسوبات چربی در رگ های خونی و عوامل مرتبط با تشکیل لخته های خون ایجاد می شود.مجله ازدواج

بر اساس تحقیقات جدید، افراد دارای گروه خونی A ممکن است در معرض خطر بیشتری باشند. نقش موثر گروه های خونی در تقسیم خون با وجود یا عدم وجود آنتی ژن، ارثی است. علاوه بر این، گروه های خونی نمایشی از تنوع مواد شیمیایی روی سطح گلبول های قرمز خون را توصیف می کنند.