اعمال افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مرداد 1401 • مجله تصویر زندگی

چقدر طول کشید؟

به گزارش تصویر زندگی، موعد واریز مستمری ماه مرداد تا چهار روز دیگر آغاز خواهد شد اما هنوز از افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی خبری نیست.
در روزهای گذشته راجع به اینکه چه تصمیمی برای نحوه اصلاح مصوبه حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی گرفته خواهد شد، زیاد صحبت شده است اما هنوز این تصمیم به صورت رسمی ابلاغ نشده است.

در روزهای گذشته راجع به اینکه چه تصمیمی برای نحوه اصلاح مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی گرفته خواهد شد، زیاد صحبت شده است اما هنوز این تصمیم به صورت رسمی ابلاغ نشده است.افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

افزایش حقوق بازنشستگان مرداد ماه ۱۴۰۱ اعمال می شود؟

-« قابل توجه کارگران مشغول بکار. حق بیمه رو حساب باز نکنید.آخر عاقبتش رو دارید می‌بنید».

-« ما از سازمان تامین اجتماعی انتظار داریم که حق و حقوق ما رو بپردازن چرا که یه عمری خود ما پس انداز کردیم و قرار نیست که به ما لطفی کنید و یا صدقه بدهید».

-« اینقدرطولش میدن تاسال تموم شه چون بودجه برای این کاروجودنداره!».
-« فیش حقوق های خودشان را راست میگن با بازنشستگان انتشار بدن حتی فیش حقوق سال۱۳۹۹ با سال۱۴۰۱ ما».

-« این بود دولت مردمی ،، ممنون از اینکه اینقدر به فکر ملت هستید»

شرمنده خانواده شدیم!

-« دولت باید مصوبه شورای عالی کار و مصوبه هیات مدیره تامین اجتماعی را ابلاغ تاپرداخت حقوق بازنشستگان سایرسطوح تامین در مردادماه را تامین اجتماعی برمبنای افزایش۳۸% و ۵۱۵ هزارتومان پرداخت نماید».

برخی کاربران هم به مدیریت دولتی سازمان تامین اجتماعی یادآور شدند که این وضعیت با وعده‌هایی که پیش از این داده شده بود، منافات دارد.

-« فقط ۳۸درصد+۵۱۵هزار تومان مگر حق خودشون نیست چرا اینقدر این دست و اون دست میکنن».

مثل همیشه برخی از مخاطبان خواستار اجرای مصوبه شورای عالی کار در مورد افزایش دستمزدهای کارگران بازنشسته شدند:

-« چقدر عذاب می‌دید. خدانگذره از کسانی که سنگ می‌اندازند. به خداخسته شدیم.»

-« قرار نیست که همگان با شرایط یکسان حق بیمه پرداخت کرده‌ایم به عده ای ۵۷درصد اضافه شود و برای ما .. شما نباید از حق و حقوق من کم کنید و به دیگری لطف بفرمایید دولت می‌خواهد لطف کند از جیب خودش مرحمت نماید».

برخی مخاطبان هم نگرشی غیر خوش بینانه به این مسئله دارند:

-« با یک حساب کتاب سرانگشتی تقریبا مشخص میشه که خود تامین اجتماعی با دولت هم همدست هستن و دارن بازنشسته ها رو نابود و بازی میدن».منبع

-«  فشاری که به مردم وارد کردید برای بازنشستگان تامین اجتماعی دو چندان هست کارگرانی که یه عمر با حداقل حقوق کار کردن و الان هم که بازنشست شدن با قطره چکانی کردن حقوق ها زندگی را برایشان تلخ کردید».

-« خداجوابتونوبده انشالله.. چقدر شرمنده خانواده بشیم.».

نتیجه این ادامه این وضعیت از دو حال خارج نیست، حقوق بازنشستگان مرداد به همان صورت معیوب قبلی پرداخت خواهد شد و یا اینکه به دلیل ابطال مصوبه افزایش ۱۰ درصدی از سوی مجلس، ممکن است حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به نرخ سال ۱۴۰۰ پرداخت شود. این وضعیت نامعلوم واکنش مخاطبان تصویر زندگی را به دنبال داشت.

نگرانی‌ها از عدم افزایش حقوق بازنشستگان