اطلاعیه شرایط ثبت نام مسکن ملی مددجویان اجتماعی (پاسخ به شما) • تصویر از مجله زندگی


بازماندگان مسکن ملی باید ثبت نام کنند

سایت نهضت ملی مسکن به روی بازماندگان باز شد و متقاضیان مسکن ملی می توانند در این سایت ثبت نام کنند.

نصیر حیدری با اشاره به بازگشایی سایت نهضت ملی مسکن برای ثبت نام بازماندگان مسکن از جامعه هدف بهزیستی، گفت: سایت ثبت نام نامزدهای نهضت ملی مسکن مدتی است که بسته شده است، اما در شهرهایی که هنوز وجود دارد، سامانه بازگشایی شده است. ظرفیت ثبت نام ثبت نام الکترونیکی و بارگذاری مدارک لازم.

به گزارش خبرآنلاین، وی با بیان اینکه از مهرماه سامانه برای شهرهایی که ظرفیت ثبت نام دارند باز می شود و به محض تکمیل ظرفیت در هر شهرستان بسته می شود، خاطرنشان کرد: ثبت نام در شهرهایی که ظرفیت ثبت نام دارند امکان پذیر است. کامل شده است. وجود ندارد.

رئیس دبیرخانه ستاد مسکن و ازدواج سازمان اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: هر متقاضی باید در استان مربوطه خود ثبت نام کند، زیرا هر مددجوی استانی که دارای پرونده مددجوی باشد امکان دریافت یارانه را دارد.

به گفته حیدری، بر اساس آخرین به روز رسانی، بیش از 102 هزار خانوار تحت پوشش سازمان اجتماعی در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند و در گام بعدی وزارت راه و شهرسازی شرایط این خانواده ها را بررسی می کند. و خانواده هایی که قبلا از برنامه های مسکن یا تسهیلات قبلی حذف شده اند، کمک هزینه یک فرم قرمز دریافت می کنند.


ثبت نام در سامانه «Mouvement National Logement» برای متقاضیان کمک های اجتماعی روزنه امیدی برای خانه دار شدن است. مسکن اجتماعی ملی و مبلغ پرداختی برای ثبت نام افزایش یافته است.

مسکن اجتماعی ملی

ثبت ملی مسکن اجتماعی

به گزارش تصویر زندگی و به نقل از سازمان بهزیستی، «مسکن» یکی از نیازهای اساسی هر خانواده در جوامع محسوب می شود و به ویژه جامعه هدف سازمان بهزیستی نیز متشکل از افرادی از این قبیل است. به عنوان زنان سرپرستان خانوار، خانوارهای دارای یتیم و سرپرست خانوارهای دارای معلولیتی که مسکن ارائه می دهند در مقایسه با سایر گروه ها ضعیف تر هستند یا نیاز به حمایت دارند.

اما از آنجایی که به گفته رئیس سازمان اجتماعی کشور، موضوع تامین مسکن در کنار معیشت و اشتغال یکی از سه راهکار اصلی و اساسی است که به عنوان زیرساخت خانواده مطرح می شود، در این راستا، عضو مشارکت مردمی سازمان مذکور در حوزه مسکن نیز ماموریت هایی دارد.

پرداخت کمک هزینه ساخت و خرید مسکن به متقاضیان دارای پروانه ساختمانی یا سند مالکیت، کمک در تامین مسکن معلولان دارای معلولیت جدی و جدی و زنان سرپرست خانوار متعلق به این سه نفر. کمترین دهک های درآمدی با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، کمک در تامین مسکن خانواده های دارای حداقل دو معلول با مشارکت بنیاد مصطفان، بنیاد مسکن، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و سازمان ملی زمین و مسکن کمک می کند. تامین مسکن خانوارهای تحت پوشش روستایی با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمک به تامین مسکن خانواده های بی سرپرست با مشارکت بنیاد مسکن، صندوق توسعه ملی و سازمان برنامه تن از بودجه بخشی از وظایف مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی در حوزه مسکن است.

در همین راستا سازمان اجتماعی کشور به سوالات متداول در خصوص تسهیلات خرید، ساخت یا تعمیر مسکن، مناسب سازی مسکن، ثبت نام در نهضت ملی مسکن پاسخ داده است که برخی از آنها را در ادامه می خوانید:

آیا سازمان بهزیستی به مددجویان اسکان رایگان می دهد؟

خیر، سازمان اجتماعی طبق بخشنامه های جاری کمک هزینه مسکن، تعمیر و اجاره بها پرداخت می کند.

آیا برای خرید، ساخت یا تعمیر مسکن به مشتریان تسهیلات ویژه پرداخت می شود؟

بله، بر اساس دستورالعمل 1400 حداکثر تا سقف 500 میلیون ریال برای ساخت، خرید و 200 میلیون ریال بابت تعمیر پس از ارائه مدارک مربوطه به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می شود.

سقف کمک هزینه مناسب سازی مسکن چقدر است؟

او تحت نظر دستیار توانبخشی است.

آیا سازمان بهزیستی در مورد وام مسکن کمک می کند؟

خیر، اما بر اساس دستورالعمل 1400 تا سقف 200 میلیون ریال کمک بلاعوض به متقاضیان مستاجر واجد شرایط (طبق دستورالعمل مربوطه) پس از ارائه مدارک مربوطه به عنوان کمک ودیعه مسکن پرداخت می شود.

تعامل سازمان اجتماعی با سایر نهادهای ساخت مسکن چگونه است؟

به طرق مختلف مانند استفاده از قانون بودجه، نظارت و درخواست از وزارتخانه های ذیربط و امضای تفاهم نامه های مشترک با نهادهای همکار برای پرداخت یارانه مسکن.

آیا هزینه انشعابات آب، برق و گاز برای مشتریان سازمان رایگان است؟

مشتركان تحت پوشش طبق تعرفه دستگاه مربوطه از پرداخت قسمتي از هزينه انشعابات آب، فاضلاب، برق و گاز معاف هستند.

آیا صدور پروانه یا انجام کار ساختمانی توسط شهرداری برای مشتریان بیمه شده رایگان است؟

مشتریان تحت پوشش طبق تعرفه های سازمان ذیصلاح برای یک طبقه و یک واحد مسکونی (بر اساس ضوابط بودجه سال جاری) از پرداخت بخشی از هزینه صدور پروانه ساختمانی معاف هستند.

آیا مددجویان می توانند از پروژه ها و خانه های سایر ارگان های مادر از جمله راه و شهرسازی یا بنیاد مسکن استفاده کنند؟

بله، البته طبق شرایط مندرج در بخشنامه های موسسات سپرده گذاری

مددجو برای ثبت نام در نهضت ملی مسکن چقدر باید بپردازد؟

بله این موضوع صلاحیت سازمان بهزیستی اجتماعی را تعیین نمی کند و شرایط و مبالغ مشمول ضوابط طرح خواهد بود مگر اینکه به طور خاص بین سازمان بهزیستی و وزارت راه و شهرسازی توافق شده باشد.

آیا برای مشتریان تحت پوشش این سازمان که در Mouvement National du Logement ثبت نام کرده اند می توان مبلغ اولیه را به صورت اقساطی پرداخت کرد؟

در حالی که پروژه های ساخته شده توسط اداره راه و شهرسازی دارای قراردادی بین کارفرما، پیمانکار و اداره راه و شهرسازی می باشد، لذا معمولاً بر اساس زمان بندی پرداخت سهمی که مشتری در قرارداد بین دو طرف انجام می دهد تهیه می شود. سازمان پیمانکاری و اداره راه و شهرسازی.

تحویل خانه های اقامتی ملی ثبت نام آنلاین توسط مشتری چقدر طول می کشد؟

بدیهی است زمان تحویل هر پروژه به عهده آژانس سازنده بوده و باید توسط متقاضی پروژه آژانس مربوطه پیگیری شود.

بعد از تحویل منازل مبلغ و میزان اقساط ماهیانه که مشتری باید پرداخت کند چقدر است؟

میزان و نحوه پرداخت اقساط تسهیلات ساختمانی تابع شرایط و ضوابط بانک عامل می باشد.

آیا متقاضیانی که دارای خانه ارثی هستند می توانند برای طرح ملی مسکن نیز اقدام کنند؟

احراز شرایط عدم وجود سابقه مسکن و سرسبزی فرم ج بر عهده اداره راه و شهرسازی می باشد.

آیا امکان فروش مجدد لات های تحویل شده توسط سازمان اجتماعی وجود دارد؟

بیزیتی مسئولیتی در قبال تحویل مسکن ندارد، در این خصوص متقاضیان باید به تعهدات محضری خود نسبت به دریافت کمک هزینه مسکن از سازمان اقدام کنند.

آیا واحدهای تحویلی بهزیستی با امکانات کامل مانند بسته بندی و کابینت می باشد؟

هیچ واحدی از طریق رفاه به کارفرما تحویل داده نخواهد شد و قابل درک است که چیدمان هر واحد و پروژه باید طبق قرارداد بین کارفرما و آژانس متولی ساخت واحد انجام شود.

در صورت عدم پرداخت به موقع اقساط اقامتگاه، آیا اقامتگاه تحویلی ضبط می شود؟

عدم پرداخت به موقع سپرده های بانکی تابع شرایط و قوانین بانکی است.مجله ازدواج