اطلاعیه سازمان حج در خصوص ثبت نام در راهپیمایی اربعین • تصویر از مجله زندگی

1. از آنجایی که ارائه خدمات رفاهی، ایاب و ذهاب و بیمه مناسب برای زائران اربعین مستلزم تکمیل مراحل ثبت نام این گونه خدمات خواهد بود، لذا تصریح می شود که تکمیل و نهایی شدن مراحل ثبت نام برای کلیه متقاضیان جهت شرکت در این راهپیمایی اربعین سال ثبت نام های قبلی ثبت نام قطعی محسوب نمی شود.

تمرکز این آگهی بر روی : داوطلبانی است که در مرحله قبل ضبط زیارت اربعین در سامانه سماح برای نهایی شدن ثبت نام خود باید از قسمت پیگیری وضعیت و ویرایش وضعیت با وارد کردن کد ملی و شماره شناسایی لیدر گروه مجددا در صفحه اصلی به سامانه مراجعه کنند تا مراحل ثبت نام و پرداخت حق بیمه نهایی شود.

لذا کلیه افرادی که قبلاً پیش ثبت نام کرده اند و یا متقاضی شرکت در مراسم اربعین امسال هستند می بایست در اسرع وقت با مراجعه به سامانه سماح ثبت نام خود را تکمیل و نهایی نمایند. بدیهی است هرگونه تغییر در اطلاعات در این مرحله قابل اعمال خواهد بود.

در آگهی تاکید شده است: ثبت نام سماح و برای مراسم اربعین بیمه بگیرید با هزینه 18000 تومان برای کلیه متقاضیان اجباری می باشد.

بر این اساس سازمان حج و زیارت در اطلاعیه ای اعلام کرد: داوطلبانی که در سامانه «سماح» پیش ثبت نام کرده اند، در اسرع وقت برای تکمیل اطلاعات به این سامانه مراجعه کنند.

2. با توجه به لغو روادید زیارت اربعین، ثبت نام در سامانه سماح برای تمامی زائران اربعین اجباری بوده و به عنوان ویزا محسوب می شود و هنگام خروج از مرز بررسی می شود.


زائران اربعین می توانند آخرین اخبار راهپیمایی اربعین امسال را اینجا دنبال کنید.مجله ازدواج

ثبت نام پیاده روی اربعین

سازمان حج و زیارت اعلام کرد که تاکنون حدود یک میلیون و 600 هزار نفر برای اربعین پیش ثبت نام کرده اند که از این تعداد 240 هزار نفر ثبت نام خود را تایید کرده اند.

سازمان حج و زیارت در خصوص ثبت نام اربعین و متقاضیانی که فقط مرحله پیش ثبت نام را به پایان رسانده اند اطلاعیه ای صادر کرده است.

متن ششمین اطلاعیه ستاد مرکزی اربعین حسینی به این شرح است: به اطلاع ملت عزیز و عاشقان اهل بیت علیهم السلام و کلیه داوطلبان سفر اربعین حسینی می رساند.

سازمان حج و زیارت یادآور شد: البته در صورت عدم تغییر وضعیت پیش ثبت نام ثبت نام نهایی پیاده روی اربعینخدمات بیمه ای ارائه نمی شود.

به گزارش ایسنا، بر اساس توضیحات روابط عمومی سازمان حج و زیارت، کمیته ثبت نام و اعزام به اربعین زیر نظر ستاد اربعین، مسئولیت ثبت نام و اعزام، امداد و راهنمایی مالباختگان و پیگیری بیمه زائران را بر عهده دارد. که بر عهده سازمان حج و زیارت است.