اسم پویش را گذاشتیم عروسی خوبان

در صورت پذیرش ازدواج دائم با همان فرد یا فرد دیگر، احتمال موفق شدن این اشخاص در زندگی مشترک و زناشویی به مراتب کمتر است. به طور مثال:اهمیت و جایگاه ویژهای که خانواده در زندگی شخصی و اجتماعی اشخاص در ایران دارد، در مقام مقایسه با این جایگاه در ملل غربی نمیباشد. گذراندن زندگی با یک شخص به جای ازدواج کردن با وی، جذابیت مقوله ازدواج را برای اشخاص کم مینماید. افراد دلایل و موضوعات پیرامون محک زدن طرف مقابل برای انتخاب درست و صحیح را دخیل در تصمیمشان برای ازدواج سفید در نظر میگیرند. رابطه این افراد با یک بحث ساده ، یک اختلاف نظر پیش پا افتاده و یا یک دوست جدید به جدایی آنها منجر می شود. رسانه های مجازی منجر به انتقال فرهنگ های سطح جهان می شوند. افراد با الگوبرداری از این رسانه ها باعث ترویج ازدواج سفید می گردند. توسعه و ترویج فساد و بی بند و باری در جامعه در صورتی که آگاهی لازم برای ازدواج سفید نباشد. که زمینه هایی برای انحراف و هدایت روابط عاطفی و جنسی جوانان در بستر ازدواج سفید می شود.

با توجه به این، بسیاری از جوانان مسئله ازدواج را از لحاظ شرعی و حقوقی موضوعی اشتباه قلمداد کرده و ازدواج سفید را برای رفع نیازهای عاطفی و زناشویی خود انتخاب می کنند. این سبک برای نخستین بار در ایالات متحده آمریکا به دنبال جنبشی به نام “جنبش آزادی زن” پدیدار شد. بنابراین ازدواج سفید بر خلاف آداب و رسوم حاکم بر ایران است و به دنبال آن ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی بسیاری پدیدار می شود. نوعی نقصان در اعتقادات و تفکرات برخی جوانان درخصوص مسائل دینی و آداب و رسوم حاکم بر کشور ایجاد شده است. هدف آن بیشتر حاکم کردن شرایط برابرانه و عادلانه برای زنان بود ولی چیزی که اتفاق افتاد این بود که این پدیده با نام انقلاب جنسی رواج پیدا کرد و رفتارهای نامتعارف و ناهنجاری به دنبال آن شکل گرفت و به اشتباه آزادی زنان نامیده شد. این روزها جوانانی هستند که برای خوش گذرانی آن هم با چاشنی رهایی از قید و بند رو به سمت ازدواج سفید آورده اند. آن ها درباره وضعیت موجود زندگی خود دچار سردرگمی می شوند، و پاسخ به این سوالات که آیا متأهل هستند یا مجرد؟ افرادی که به این نوع زندگی می پردازند به دلیل قانونی نبودن آن در جامعه با محدودیت های فراوانی روبه رو می شوند .

امروزه این نوع هم زیستی نسبت به گذشته رواج بیشتری یافته است. در این روزهایی که شروع زندگی مشترک از قبل هم سختتر شده، ما در بنیاد کرامت امام رضا علیهالسلام به فکر راهاندازی یک پویش افتادیم. اما قبل از هر چیزی باید بدانید که مفهوم ازدواج سفید یعنی چه ؟ هیچ یک از دو نفر هرگز نمی توانند برای زندگی مشترکی که شروع کرده اند فرجامی امیدوارکننده مجله خبری wedlockmag ترسیم کنند. جوانان به دنبال این هستند که چارچوبی غیرالزام آور برای تعهدات و مسئولیتهای مربوط به شریک زندگیشان را انتخاب نمایند.این چارچوب چیزی نیست جز ازدواج سفید که نه تنها این افراد را مسئولیت پذیر نمیکند بلکه عادت به محول کردن مسئولیتها و تعهدات خود به سایر افراد نیز مینماید. و در نبود بستر مناسب برای پاسخگویی به ابهامات و سوالات جوانان، رسانههای مختلف با طرز فکرهای گوناگون به دنبال پاسخگویی به این سوالات میباشند. امروزه برای خیلی از افراد این سوال پیش آمده که ازدواج سفید یعنی چه ؟

کشور ما از وضعیت اقتصادی آشفتهای رنج می برد که این موضوع، فشار را به جوانان مضاعف کرده است. این جنبش با هدف بروز تحول در نظام اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی جامعه آمریکا شکل گرفت . باعث شده تا به این نیاز از راه درست و سالم و مشروع پاسخ داده نشود درنتیجه افراد به سایر راه ها سوق پیدا می کنند که ازدواج سفید یکی از همین راه های ناسالمی است که نیاز جنسی را ارضا میکند. آنها وضعیت زندگی خود در بین همسایه ها ، دوستان و همکاران پنهان می کنند. در واقع بدون هیچ ثبت قانونی و گذراندن آداب و رسوم مرسوم در ازدواج رسمی، زندگی یک زن و مرد زیر یک سقف پایه ریزی می شود. یکی از شیوه های مرسوم زندگی زناشویی در غرب می باشد. ازدواج سفید یکی از شیوه های زندگی بدون ثبت ازدواج رسمی و قانونی در دفتر ازدواج و سالن عقد است. افزایش سن ازدواج جوانان سبب سردرگمی در انتخاب و شکل گیری مسیر ازدواج رسمی می شود. آنها می گویند در ازدواج سفید می توانند به هر طریقی از همسر آیندهشان اطلاعات بیشتری کسب نمایند تا بتوانند با دید باز و شفافی اقدام به انتخاب همسر رسمی و شریک زندگی خود نمایند.