از همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان چه خبر؟ • مجله تصویر زندگی

سیاهکلی ادامه داد: در مورد میزان وام طرح مسکن ملی و نحوه پرداخت آن اشکلاتی وجود دارد. بنابراین دولت و مجلس مصمم هستند که مقدار وام مسکن افزایش یابد و پرداخت تسهیلات مسکن متناسب با درآمد افراد باشد که این موضوع توسط مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری  است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: در بحث قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ۳ نوع بازنشستگی تامین اجتماعی، لشگری و کشوری داریم که درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی ۷۵ درصد کار انجام شده و باقی‌مانده مطالبات آنها در بودجه سال جاری دیده شده و این همسان‌سازی امسال محقق می‌شود.

وی اضافه کرد: در مورد واریز یارانه‌ها و ارتباط آن با درآمد افراد و بحث تراکنش حساب که بعضی از انتقال وجه به حساب مردم حاصل از درآمد آنها نبوده هم ایراداتی وجود دارد؛ مثل واریز به حساب بانکی بابت پرداخت بدهی و یا فروش زمین که این مورد توسط مجلس به دولت اعلام شده و مشکل در حال رفع شدن است.

وی درباره روند اجرای طرح انتقال آب طالقان به قزوین تصریح کرد: در بحث ادامه مسیر پروژه انتقال آب شرب از سد طالقان به ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستای قزوین بنابر گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان در مرحله مناقصه قرار گرفته و بعد از اعلام شدن برنده عملیات پروژه انتقال آب قزوین از پاییز امسال آغاز می‌شود و ظرف مدت ۲ سال این پروژه انجام خواهد شد.

قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس گفت: در حوزه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۷۵ درصد روند کار انجام شده و باقی‌مانده مطالبات آنها در بودجه سال جاری دیده شده و این همسان‌سازی امسال محقق می‌شود.

سیاهکلی افزود: اما در مورد افزایش حقوق بازنشسته‌های کشوری و لشگری هنوز اتفاقی نیفتاده که این موضوع به زودی در صحن مجلس بررسی خواهد شد و بنده خود جزو موافقان طرح همسان‌سازی حقوق این قشر در مجلس خواهم بود.منبع به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، لطف‌الله سیاهکلی بعدازظهر امروز در دیدار با مردم که در مسجد امام حسن عسگری(ع) شهرک کوثر قزوین برگزار شد، اظهار داشت: با سه برابر شدن بودجه استانی و اضافه شدن بودجه در سفر رئیس جمهور محترم به استان قزوین وضعیت بودجه امسال در شرایط خوبی است. بنابراین کارهای عقب مانده بسیاری در استان داریم که باید با تلاش همه مسئولان بخشی از مشکلات مردم را حل و فصل کنیم.