از نظر روانشناسی چه رنگی برای اتاق خواب مناسب نیست؟ • تصویر مجله زندگی

از رنگ زرد در اتاق خواب استفاده کنید

رنگ مناسب برای اتاق خواب، رنگی است که شما را به آرامش و خواب راحت تشویق می کند. اگر می گوییم رنگ برای اتاق شما مناسب نیست، منظورمان این است که این رنگ در مقیاس بزرگ روی شما تاثیر خوبی ندارد. با ترکیب این رنگ ها با رنگ های دیگر می توانید اثرات منفی آنها را از بین ببرید. برخی از بهترین رنگ ها برای استفاده در اتاق خواب عبارتند از: سبز، کرم، صورتی، آبی، لیمویی و سفید.

بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب چیست؟

هر کدام از ما به رنگ خاصی علاقه زیادی داریم که دوست داریم در مقالات متعدد خود و همچنین در دکوراسیون اتاق از آن استفاده کنیم. اما آیا رنگ های مورد علاقه ما فقط یک رنگ هستند یا روی ما تاثیر می گذارند؟ بله، رنگ ها روی ما تاثیر می گذارند. از نظر روانشناسی هر رنگی اثرات و ویژگی های خاص خود را دارد. اما این اثرات در محیط های مختلف می تواند منفی باشد. امروز قصد داریم ببینیم چه رنگ هایی برای اتاق خواب ما مناسب نیستند. برای بقیه مطالب با ما همراه باشید.

رنگ بنفش در اتاق خواب

روانشناسان بر این باورند که رنگ هایی مانند: سبز، آبی و سفید از جمله رنگ هایی هستند که باعث ایجاد آرامش و شوخ طبعی در فضا می شوند. روانشناسان این رنگ ها را برای اتاق خواب توصیه می کنند.

رنگ اتاق خواب مناسب از نظر روانی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

زرد نیز مانند رنگ های قرمز و نارنجی به دلیل ماهیت پر انرژی برای اتاق خواب مناسب نیست. توجه داشته باشید که رنگ های روشن نور زیادی از خود ساطع می کنند و این باعث بی خوابی می شود.

از رنگ مشکی در اتاق خواب استفاده کنید

در یک جمله، رنگ قهوه ای رنگی است که از غم و اندوه و افسردگی می آید. به گفته کارشناسان و روانشناسان این رنگ اصلا مناسب اتاق خواب نیست. اگر رنگ اتاق خواب شما در حال حاضر قهوه ای است، می توانید با افزودن اکسسوری های آبی و سبز، جنبه های بد این رنگ را خنثی کنید.

رنگ قرمز رنگ بسیار زیبایی است که طرفداران زیادی دارد. اما حواستان باشد که از نظر روانشناسی استفاده از رنگ قرمز در اتاق خواب انتخاب درستی نیست. زیرا طبیعت اتاق خواب فضای آرامش بخشی است که ساعت های طولانی در آن می خوابیم اما رنگ قرمز انرژی و هیجان را افزایش می دهد و در نتیجه باعث بی خوابی ما می شود.

روانشناسی رنگ طلایی در اتاق خواب

رنگ بنفش یکی از پرطرفدارترین رنگ ها در بین مردم به خصوص خانم ها است. این رنگ ظاهر شیک و شیک و اشرافی به فرد می بخشد. اما این رنگ اصلا برای اتاق خواب توصیه نمی شود! گاهی اوقات می توانید انواع روتختی، بهترین ها را داشته باشید که از نظر رنگ با مبلمان اتاق خواب تضادی نداشته باشد. در تحقیقات روانشناسی، روانپزشکان به این نتیجه رسیده اند که اگر اتاق شما بنفش است. شما در این محیط بخوابید، هرگز به خواب عمیق نخواهید رسید. به شما کابوس می دهد.

روانشناسی رنگ قهوه ای در اتاق خواب

به نظر شما استفاده از رنگ طلایی برای اتاق خواب درست است؟ رنگ طلایی نمادی از ثروت، اشراف و سلطنت است. به طور کلی استفاده از این رنگ باعث ایجاد افکار مالی در ذهن ما می شود و یا حتی می توانید مدام رویای مشکلات مالی را در سر داشته باشید. بنابراین استفاده از رنگ طلایی در اتاق خواب توسط دانشمندان توصیه نمی شود.

از رنگ نارنجی در اتاق خواب استفاده کنید

رنگ نارنجی نیز مانند قرمز به دلیل ماهیت پر انرژی و سرزنده برای اتاق خواب مناسب نیست. زیرا هنگام خواب به آرامش نیاز داریم نه انرژی زیادی.

مشکی رنگی است که نماد تسلط و قدرت است که در بسیاری از موارد از آن استفاده می شود. افرادی که سلیقه خاصی دارند می خواهند از این رنگ در اتاق خواب خود استفاده کنند. اما بدانید که استفاده از رنگ مشکی در سطح وسیع باعث ایجاد حس غم و اندوه در شما و محیط می شود.

پس چه رنگی برای اتاق خواب مناسب است؟

از نظر روانشناسی، این رنگ مناسب اتاق خواب است تا شما را آرام کند. علاوه بر این رنگ انتخابی برای اتاق خواب شما باید به گونه ای باشد که هنگام بیدار شدن از خواب انرژی کافی به شما بدهد.مجله ازدواج

تاثیرات استفاده از رنگ قرمز در اتاق خواب