از بین بردن بوی سوزش از غذاها (برنج، خورش، سوپ و حبوبات) • تصویر از مجله زندگی

گاهی اوقات به دلیل حواس پرتی یا بی احتیاطی، غذای شما می سوزد و طعم و بوی بدی پیدا می کند. در چنین شرایطی نیازی نیست غذا را کنار بگذارید و دوباره بپزید، زیرا راه هایی برای از بین بردن بوی غذای سوخته وجود دارد. البته هیچ یک از این روش ها نمی توانند بوی غذای سوخته را به طور 100% از بین ببرند، اما می توانند این بو را تا حد زیادی کاهش دهند.

از شر بوی سوختگی برنج خلاص شوید

بوی سوختگی غذا را از بین ببرید

از بین بردن بوی سوختگی غذا چگونه بوی غذای سوخته را دریافت کنیم؟

گاهی اوقات نمی توان ظرف را عوض کرد، در این صورت چند تکه پیاز یا نان را بین برنج قرار دهید و چند دقیقه در این حالت بگذارید. پیاز و نان می توانند بوی سوختگی برنج را از بین ببرند.

اگر شما هم اهل پختن خوب، شما مطمئناً سوزش غذا را تجربه کرده اید، اما ممکن است ندانید که برای از بین بردن بوی سوزش غذا چه کاری انجام دهید. برای از بین بردن بوی سوختگی و طعم آن از انواع غذاها راه های مختلفی وجود دارد که به شما نشان خواهیم داد. پس با ما همراه باشید

اگر بعد از تعویض قابلمه احساس کردید هنوز بوی سوختگی می دهد یک پیاز کامل را پوست بگیرید و داخل قابلمه با آب جوش بریزید تا کمی بجوشد. بعد از چند دقیقه آن را قبل از سرو بیرون بیاورید.

برای بوی برنج سوخته را از بین می برد راه های مختلفی وجود دارد. ابتدا قابلمه برنج را از روی شعله بردارید و قسمت هایی از برنج را که نسوزد به ظرف دیگری منتقل کنید. حواستون باشه دانه های نیمه سوخته رو هم داخل ظرف جدید نریزید چون طعمشون عوض میشه. در مرحله بعد چند قاشق شیر به برنج اضافه کنید و یک تکه نان روی آن قرار دهید. اگر برنج شما خام است، بگذارید در این حالت دم بکشد. در غیر این صورت بعد از حدود ده دقیقه نان را از روی برنج جدا کنید.

اگر مقداری از گوشت در حین پخت سوخت، چند تکه نان را برای چند دقیقه در ظرف گوشت قرار دهید. علاوه بر این، افزودن مقدار کمی کره بادام زمینی نیز می تواند به کاهش بو و طعم سوختگی کمک کند. اگر در حین پخت گوشتتان سوخت، مقداری نان سفید روی آن بگذارید و کمی صبر کنید تا بوی سوختگی جذب نان شود.

برای از بین بردن بوی سوختگی ابتدا لوبیاهای سالم را جدا کرده و در ظرف دیگری بریزید. سپس چند تکه سیب زمینی یا نان را به مدت 15-20 دقیقه در ظرف قرار دهید و در آن را ببندید تا بوی سوزش از بین برود. برای حبوباتی مانند عدس، استفاده از پودر کاری، پودر قهوه و اسپرسو نیز می تواند مفید باشد.

بوی سوختگی گوشت و مرغ را از بین می برد

برای از بین بردن بوی سوختگی از غذاهای مایع مانند سوپ، ابتدا آن را به ظرف جدید منتقل کنید، سپس سیب زمینی را پوست بگیرید و در ظرف سوپ قرار دهید. بعد از 10-15 دقیقه آن را خارج کنید.

بوی سوختگی غذاهای حاوی حبوبات را از بین ببرید

در این مطلب سعی کرده ایم راهکارهایی برای رفع بوی سوزش غذا برای شما بیاوریم. اگر شما هم تجربه ای در رفع بوی غذای سوخته دارید یا روشی را می شناسید که در این مقاله ذکر نشده است، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.مجله ازدواج

افزودن مخلوطی از آب، نمک و روغن راه دیگری برای خلاص شدن از شر بوی سوختگی است. انواع خورش شرق پس از افزودن این مخلوط، نیم ساعت روی حرارت ملایم بجوشانید تا طعم و بوی سوختگی خورش از بین برود.

اگر خورش شما سوخت، اولین کاری که باید انجام دهید این است که آن را هم نزنید و آب به خورش اضافه نکنید زیرا طعم و بوی سوختگی به غذا منتقل می شود. سعی کنید با احتیاط و به آرامی خورش را از قسمت های بالایی جدا کرده و در ظرف دیگری بریزید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که هنگام انتقال خورش، کف ظرف را سوهان نکشید تا قسمت های سوخته و طعم آنها به داخل خورش نریزد.

شکر یکی دیگر از مواردی است که می تواند در این شرایط به شما کمک کند. اما مراقب باشید که طعم غذای شما را زیاد تغییر ندهد و شیرین نشود.

بوی سوختگی سوپ را از بین ببرید

اگر مرغ شما خودش را می سوزاند، پس از برداشتن قسمت های سوخته، مقداری پودر دارچین یا یک چوب در مایع داخل ظرف بریزید تا بوی سوختگی گرفته شود.

راه حل دیگر این است که حبه های شکر را در کنار برنج قرار دهید و بعد از چند دقیقه آن را بردارید. آب لیمو می تواند برای از بین بردن بوی سوختگی غذاهایی مانند برنج نیز مفید باشد. مقداری آب لیمو را روی یک تکه پنبه بریزید و آن را در یک حوله کاغذی قرار دهید. دستمال کاغذی را تا کنید و در ظرف برنج قرار دهید تا آب لیمو بخار شود. متوجه خواهید شد که بوی سوختگی از بین می رود.

بوی سوختگی انواع خورش ها را از بین ببرید