اختلال در سیستم یکپارچه فروش خودرو/ توضیح وزارت صمت • تصویر از مجله لایف

اختلال در سیستم یکپارچه فروش خودرو

پس از اتمام مرحله اول ثبت نام ملی خودرو در قالب بزرگترین طرح عرضه یکپارچه خودرو که تعریف می کند حساب پروکسی و مبلغ 100 میلیون تومان در حساب مذکور مسدود شده است، از امروز (جمعه 5 اسفند) مرحله دوم ثبت نام این طرح که ثبت درخواست خودروی داوطلبان تایید صلاحیت شده (به منظور تنظیم) است. حساب نیابتی، مسدود شدن وجوه و شرایط و ضوابط ثبت نام) و تا 7 اسفند به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

اختلال در سایت داخل خودرو

با توجه به آغاز فاز دوم ثبت طرح تلفیقی تامین خودرو ملی که از امروز (جمعه) برای تعیین نوع خودرو آغاز شده است، تعدادی از متقاضیان در مراحل ثبت نام خود با مشکل مواجه شده اند. در همین راستا سخنگوی وزارت حراست ضمن اشاره به افزایش بار ترافیکی سامانه مربوطه، از مردم خواست تا برای بهبود مدیریت سامانه، ساعات کم پیک را برای ثبت درخواست خود انتخاب کنند.

البته گفتید که به گفته سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در هر دقیقه شش نفر خودروی مورد نظر را در سامانه ثبت می کنند و ساعت 12:30 امروز (اولین روز ثبت نام مرحله دوم) ) 135000 داوطلب خودرو مورد نظر را در سامانه ثبت نام کردند. اما مراجعه زیاد به سامانه مذکور برای ثبت نام و بار ترافیکی برای برخی اختلال ایجاد کرد.

در حال حاضر 120 نفر می توانند به صورت همزمان وارد سامانه شده و ثبت نام کنند. اگر داوطلبان ساعات غیر پیک را برای ثبت نام خود انتخاب کنند، مدیریت سامانه بهتر خواهد شد. “مجله ازدواج در همین رابطه امید قالیباف – سخنگوی وزارت امنیت – در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: با توجه به افزایش بار ترافیکی سامانه esalecar.ir، شرکت راهبر ظرفیت را افزایش داده تا دیگر وجود نداشته باشد. هرگونه وقفه در هنگام ثبت نام خودرو

تعدادی از متقاضیان اعلام کرده اند که شرایط ثبت نام خود را دارند، اما سایت به طور متناوب از کار افتاده است و نمی توانند از طریق سامانه esalecar.ir ثبت نام کنند و دسترسی مجاز نیست. برخی از آنها موفق به تشکیل پروفایل کاربری در سامانه نمی شوند و با مشکلات مختلفی از جمله عدم تطابق کد کشور با اکانت پروکسی، عدم تطابق شماره همراه متقاضی با کد ملی و … مواجه بوده اند.