«اخبار ازدواج شرعی»:

آیا ازدواج واجب است؟ آیا عمل به استخاره برای ازدواج واجب است؟ به گزارش مشرق، «هبتالله آخوندزاده» رهبر طالبان با صدور فرمانی درباره حقوق زنان از مقامات و مسئولان افغانستان خواست تا برای تامین این حقوق اقدام کنند. او در بازجوییها گفت: با پسر جوان مدتی قبل آشنا شدم و چون تنها زندگی میکرد مدتی بود که همخانهاش بودم. در این نوع رابطه دختر و پسر بدون هیچ توافق رسمی و مشخصی رابطه را برای برآورده شدن نیازهای عاطفی و جنسی یکدیگر شروع می کنند. بانوجه به پیشرفت جهان امروزی و رشد سریع تکنولوژی ها و در دسترس قرار گرفتن راحت آنها و همچنین تبلیغات شبکه ها و رسانه های غربی، جوانان ما تاثیرات بسزایی از فرهنگ غربی در زمینه های مختلف نظیر نوع پوشش، نوع رفتار و دیگر جنبه های زندگی دریافت می کنند. در فرهنگ ما تشکیل خانواده و زندگی مشترک به صورت ازدواج قانونی، شرعی و عرفی می باشد که ثبت شده است و وجاهت دارد. در بسیاری از موارد عدم پذیرش این مسئله توسط خانواده ­ها، فشارهای روانی و اقتصادی را برای طرفین یا یکی از آن­ها به همراه دارد که این موضوع احتمال جدایی و شکست را افزایش می­دهد.

بنابراین لازم است که در بستری آزاد و تحلیلی به موضوع ازدواج سفید پرداخته شود و جنبههای اجتماعی و اخلاقی آن برای عموم مردم تشریح گردد. جوانان امروزی به دلایل شرایط نا امن موضوع ازدواج که مشکلات اقتصادی، حقوقی و مخاطرات اجتماعی را در خصوص شکست مقوله ازدواج و شکل گیری آسیب طلاق به محتمل می سازد، بایستی به هر طریق ممکن از همسر آیندهشان اطلاعات و شناخت بیشتری کسب نمایند تا بتوانند با دید باز و شفافی اقدام به انتخاب همسر رسمی و شریک زندگی خود نمایند. جوانان از مقوله ازدواج رسمی به دلیل همین تعهدات و مسئولیت های مرتبط با آن شانه خالی میکنند و به دنبال این هستند که چارچوبی غیر الزام آور برای تعهدات و مسئولیتهای مربوط به شریک زندگیشان را انتخاب نمایند. انسان موجودی اجتماعی است و از زمان خلقت به دنبال هم نشینی و زندگی مشترک با جنس مخالف بوده است. مقدّمات زندگی مشترک – ازدواج ۱. در این ازدواج، مرد و زن در یک خانه با یکدیگر زندگی می کنند بدون این که بینشان صیغه یا خطبه ی عقدی خوانده شده باشد. رهبر طالبان با صدور فرمانی درباره حقوق زنان تاکید کرد که رضایت دختران برای ازدواج ضروری است و هیچکس نمیتواند زنی را مجبور به ازدواج کند.

اشخاص درگیر با پدیده ازدواج سفید، دچار آسیب های روحی همچون افسردگی، سطح رضایت پایین عاطفی و… بهدنبال این اتفاق همخانه اش که دخترجوانی بود با دستور بازپرس جنایی بازداشت شد. به گزارش آفتابنیوز؛ به تازگی زنی ناشناس که گفته میشود به جرم رابطه جنسی پیش از ازدواج بازداشت شده در ملاء عام متحمل مجازات حد شرعی ضد ضربه شلاق شد. مسلمان باید نسبت به احکامی از دین که به آن احتیاج دارد شناخت پیدا کند،یکی از موضوعاتی که در مورد آن پرسشهای زیادی مطرح میشود مسائل مربوط به استخاره و تفال به قرآن است. آفتابنیوز : استان آچه در اندونزی تنها نقطهای در آن کشور است مجازات حد شرعی در آن اجرا میشود. در قانون مجازات های اسلامی، هر گونه رابطه ی غیر شرعی میان مرد و زن چه با زنا و چه بدون آن، ممنوع بوده و مجازات آن برای طرفین، تعزیر و حد است. این ازدواج در کشور ما رسمیت نداشته و با قانون و عرف و مذهب منافات دارد. از نظر شرعی عقد بین دو نفر با ی با نیت قلبی و باطنی باشد که در نهایت به صورت لظی بیان می شود بنابراین از آنجا که در ازدواج صوری ، نیست باطنی وجود ندارد و صرفا عقد به صورت لفظی انجام می شود ، غیر شرعی به حساب می آید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز: ازدواج مسیار که گونهای ازدواج کردن تقریباً بدون پایبندی به تعهدات زناشویی مرسوم است و معمولا پنهانی انجام میشود، در عربستان سعودی گسترش زیادی یافته است. ازدواج مسیار که گونهای ازدواج کردن تقریباً بدون پایبندی به تعهدات زناشویی مرسوم است و معمولا پنهانی انجام میشود، در عربستان سعودی گسترش زیادی یافته است. در ازدواج رسمی طرفین مسئولیت­ هایی نسبت به یکدیگر دارند و لازم است به هم متعهد باشند. ازدواج سفید زندگی مشترکی است که رسمی نشده باشد. وقتی به ریشههای طلاق در جامعه ایرانی توجه مینماییم، به دلایل مختلفی میرسیم که تاثیر گرفته از مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه است. در نتیجه به جای ازدواج و تعهد قانونی، به ازدواج سفید روی می­آورند. بالا رفتن سن ازدواج نیز متاثر از دلایل و شاخصهای زیادی است که ریشه در مباحث اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارد. به گزارش آخرین نیوز به نقل از حوزه، کتاب «احکام خانواده در پرتو فقه اسلامی» اثری از آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی است که در آن به احکام شرعی موضوعات مختلف زندگی اشاره شده است. به گزارش قدس آنلاین، کتاب «احکام خانواده در پرتو فقه اسلامی» اثری از آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی است که در آن به احکام شرعی موضوعات مختلف زندگی اشاره شده است.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مجله خبری wedlockmag ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.