اجرای طرح پلاک سوم از بهمن ماه؛ با تعویض پلاک خودرو در ایران خداحافظی کنید

تخلفاتی مانند خودروهای سرقتی و خودروهای تحت تعقیب به سرعت با نصب پلاک سوم شناسایی می شوند و اصالت خودرو نیز به راحتی قابل بررسی است.

زمان اجرای طرح پلاک سوم

سردار سید کمال هادیان فر در اوایل امسال درباره طرح سوم پلاک توضیح داد که این پلاک همان پلاک الکترونیکی است که در اصل شبیه تراشه است و با برچسب روی بدنه خودرو نصب می شود. هادیانفر همچنین گفت:

تقریباً 6 ماه از سخنان رئیس پلیس راهور پلیس راهور می گذرد و اخیراً وی به اجرای این طرح از بهمن ماه امسال اشاره کرده است. به گفته وی، بسیاری از نرم افزارهای مربوط به تولید پلاک سوم تهیه شده و بخشی از تراشه های مربوطه نیز سفارش داده شده است. در حال حاضر، تنها بحث در مورد این هواپیما درایو است. به گفته سردار هادیانفر، پلیس راهنمایی و رانندگی در حال حاضر به قطعه ای نیاز دارد که بتواند کدها را بخواند. او می گوید:

اردیبهشت ماه امسال اعلام کردیم که قانون پلاک سوم اجرا می شود. طبق ماده 13 قانون راهداری، علاوه بر جفت پلاک، پلاک سوم نیز باید به صورت برچسب توسط پلیس راهنمایی و رانندگی یا افراد مجاز راهنمایی و رانندگی صادر و در قسمت عقب یا جلو نصب شود. پنجره خودرو . برخی از اطلاعات موجود در این برچسب شامل شماره پلاک، تاریخ انقضای پلاک، کد واحد شماره گذاری و شماره می باشد.

در واقع هنگام خرید و فروش خودرو تنها پلاک سوم تغییر می کند، اطلاعات آن از روی تراشه پاک می شود و اطلاعات جدید دانلود می شود. به گفته سردار هادیان فر، مراحل نصب پلاک سوم از 22 بهمن ماه اجرایی می شود و وی به عنوان پایلوت از تهران آغاز می شود.مجله ازدواج

افسران راهنمایی و رانندگی می توانند با ابزار و تجهیزاتی که در اختیار دارند اطلاعات روی این تراشه ها را بخوانند و هویت و اطلاعات کلیدی مالک را شناسایی کنند. یکی از مهمترین مزایای پلاک سوم پیدا کردن خودروهای مسروقه است. در حال حاضر ملاک کشف خودروهای مسروقه پلاک است و در صورت اجرای طرح جدید، پلیس بر اساس اطلاعات هویتی متوجه سرقتی بودن یا نبودن آن می شود.

شنیده ها حاکی از آن است که طرح پلاک سوم به زودی اجرایی می شود. مزایای این پلاک اضافی و نقاط ضعف فعلی آن چیست؟ در آینده با ما همراه باشید.

در سال 1383 بود که پلیس راهنمایی و رانندگی آیین نامه پلاک سوم را تصویب کرد و مقرر شد از این پس علاوه بر دو پلاک نصب شده در جلو و عقب خودرو، پلاک سوم نیز ارائه شود. به عنوان برچسب روی لیوان قرار گیرد. سرانجام با گذشت 17 سال از تصویب این قانون، روند اجرای آن در بهمن ماه سال جاری اعلام شد.

پلاک سوم چه برنامه ای دارد؟

اگر قرار باشد این پلاک ها توسط پلیس خوانده شود، ما به یک قطعه نیاز داریم. ما در تلاشیم تا بتوانیم با یک نرم افزار رابط به نام ریدر کدهای QR را بخوانیم و اطلاعات اصلی را از بانک شماره بگیریم. در صورت پیاده سازی این نرم افزار برای خواندن کدهای QR نیازی به درج سکه برای خواندن پلاک سوم نیست و کار تمام می شود.

طرح پلاک سوم

خوشبختانه با نصب پلاک سوم نیازی به واردات پلاک فیزیکی از کشورهای دیگر نداریم و درآمد ارزی صرف واردات اینگونه موارد نمی شود. به عبارت دیگر، وقتی پلاک سوم روی خودروها نصب می شود، نیازی به تعویض پلاک فیزیکی در خرید و فروش نیست و به این ترتیب پول وابستگی از بین می رود.

لازم به ذکر است این پلاک سوم باید به صورت دو تراشه روی پلاک و زیر شیشه جلو و زیر آینه عقب نصب شود. پس از آن، اطلاعات VIN و سایر اطلاعات مورد نیاز تا 30-90 کیلوبایت در تراشه گنجانده می شود. مکانیزم این اطلاعات به این صورت است که فایل با فرمت RFID در اختیار پلیس راهنمایی و رانندگی قرار می گیرد.

برای پیدا کردن: جدیدترین اخبار خودرو در 24 ساعت گذشته