آیا ورود خودروهای فرسوده از مناطق آزاد مجاز است؟ • تصویر مجله زندگی

به گزارش تسنیم، از آنجایی که در اطلاعیه سامانه تجارت جهانی محدودیتی ذکر نشده است، گمان می رود دولت مجوز ورود وسایل نقلیه از مناطق آزاد به سرزمین اصلی صادر شده توسط رویه بدون انتقال ارز.مجله ازدواج

گزارش اخبار خودروبر اساس اعلام سامانه تجارت جهانی، امکان واردات کالاهای وارداتی به مناطق آزاد و ویژه تا قبل از تاریخ 1396/01/01 به سرزمین اصلی وجود دارد.

مطابق با اجرای مصوبات فوق، امکان ثبت سفارش بدون انتقال ارز در سامانه معاملات جهانی با محل عرضه ارز «بند ۹ ماده ۳۸ آیین نامه اجرایی صادرات و مقررات بازرگانی واردات است. – واردات به کلانشهر کالاهای دارای قبض انبار از مناطق آزاد و ویژه قبل از تاریخ 1397/01/01″ در اختیار این کاربران قرار گرفت. لازم به ذکر است ثبت سفارش از این محل عرضه ارز به منظور بررسی صحت زمان ورود کالا به منطقه مستلزم اخذ مجوز از «مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دبیرخانه شورای عالی» می باشد.

خودروها در منطقه آزاد

به موجب بخشنامه دفتر مقررات صادرات و واردات شماره 168988 مورخ 11/02/1402 و با استناد به مصوبات جلسه 12/01/1401 کارگروه هماهنگی موارد خاص؛ مقرر شد در خصوص کالاهایی که قبل از تاریخ 1396/01/01 وارد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شده و در حال حاضر قصد ورود کالا از مناطق به سرزمین اصلی را دارند، امکان ثبت سفارش بدون انتقال ارز از محل وجود داشته باشد. بند 9 ماده 38 قانون.مقررات اجرایی صادرات و واردات باید ارائه شود.

بر اساس اعلام جدید سامانه تجارت جهانی، امکان ورود کالاهای وارداتی به مناطق آزاد قبل از سال ۲۰۱۹ به سرزمین اصلی بدون انتقال ارز وجود دارد.