آیا ماشین ظرفشویی تمیز می کند؟ چرا گاهی ظرف ها شسته نمی شوند؟

دمای آب برای شستشوی خوب باید حداقل 50 درجه سانتیگراد باشد، در صورتی که ظروف را با ماشین ظرفشویی در دمای کمتر از این دما می شویید به تنظیمات دستگاه مراجعه کنید یا از نماینده شرکتی که دستگاه را خریداری کرده اید راهنمایی بخواهید. از جانب.

 • فیلتر دستگاه کثیف یا گرفتگی است

  در صورت معیوب بودن پمپ آب، عملکرد پاشش بازوهای دستگاه نیز دچار اختلال می شود. پمپ ماشین ظرفشویی وظیفه پاشش آب ورودی از سوراخ های اسپری به ظروف را با فشار بازوهای اسپری بر عهده دارد.

 • مشکلات فرمان

  استفاده از چرخه‌های شستشو که دمای پایین و مدت زمان کوتاهی را مشخص می‌کنند، می‌تواند به استراحت ظروف شما کمک کند. سعی کنید بسته به اندازه ظروف و میزان خاک، دما و زمان شستشو را افزایش دهید • مجله ازدواج

  ممکن است شیر ​​ورودی آب مشکل داشته باشد. این قسمتی است که آب را به داخل دستگاه می فرستد. یکی دیگر از نشانه های مشکل در تامین آب دستگاه، شنیدن صدای چکش در طول چرخه شستشو است.

 • سختی آب در منطقه شما بالاست

  قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی حتماً آن ها را از باقی مانده های ریز و درشت تمیز کنید. وجود این پسماندها باعث می شود که ظروف پس از اتمام کار دستگاه کثیف یا لکه دار بمانند.

 • بارگیری و چیدمان نامناسب کانتینرها

  در این مقاله خواهیم کرد دلیل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی چند مشکل رایج می تواند باعث این شود ماشین ظرفشویی را خوب تمیز نمی کند باشد، از جمله:

 • محفظه داخل دستگاه کثیف و پر از رسوبات مواد غذایی است

  سختی و رسوبات آب در محل شما ممکن است زیاد باشد که منجر به شستشوی ضعیف ظروف می شود و بعد از اتمام ماشین ظرفشویی لکه هایی را روی ظروف مشاهده خواهید کرد. بهترین کار این است که یک فیلتر آب در خط آبی که وارد خانه شما می شود نصب کنید تا آسیب های ناشی از رسوبات معدنی را کنترل کنید.

 • فشار آب ورودی کم است

  ماشین ظرفشویی یکی از لوازم خانگی است که در اکثر خانه ها به چشم می خورد و کمک زیادی به خانم های خانه دار کرده است.
  در زندگی خودرویی امروزی ماشین ظرفشویی یکی از لوازم خانگی است که در اکثر خانه ها به چشم می خورد و کمک زیادی به خانم های خانه دار کرده است. این وسیله کاربردی یکی از وسایلی است که به خصوص در بین کارگران طرفداران زیادی دارد زیرا وقتی از سر کار به خانه می آیند نگران ایستادن مقابل سینک نیستند. اما گاهی ماشین ظرفشویی آنطور که باید ظروف را تمیز نمی کند و ظروف را مجبور می کند که دوباره کار کرده و دوباره شسته شوند. ماشین ظرفشویی بوش، ال جی، سامسونگ، دوو، بکو، مجیک و …. از جمله برندهایی هستند که به کدنویسان ایرانی در آشپزخانه کمک می کنند.

  ممکن است محل قفسه ماشین ظرفشویی معیوب باشد، بنابراین کشو را به دقت بررسی کنید.

 • بازوی اسپری مسدود شده است

  برای حذف فیلتر، قفسه ها را از دستگاه جدا کنید. ممکن است لازم باشد ابتدا درپوش را بچرخانید تا فیلتر را بردارید. فیلتر را زیر آب داغ بشویید و اگر دیدید کثیفی و زباله به فیلتر چسبیده، آن را چند دقیقه در آب گرم و صابون بگذارید یا یک شب در سرکه بگذارید. آن را با یک مسواک قدیمی تمیز کنید، بشویید و دوباره نصب کنید.

 • مشکل محل قرص است

  معمولا عیب یابی و تعمیر برد ماشین ظرفشویی تخصصی است و شما قادر به عیب یابی آن نخواهید بود و باید با تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

 • انتخاب برنامه شستشوی اشتباه

  فشار کم آب یا نوسانات فشار آب می تواند تأثیر قابل توجهی در شستشوی نامطلوب ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی داشته باشد. برای حل این مشکل باید با کارشناسان متخصص مشورت کنید.

 • قبل از شستشو، زباله های بزرگ را بردارید

  اگر بعد از شستن ظروف شما هنوز کثیف هستند، اولین قدم تمیز کردن داخل دستگاه است زیرا احتمالاً تکه های کوچکی از مواد غذایی داخل دستگاه باقی مانده و باعث ایجاد رسوب در قسمت های مختلف دستگاه می شود. برای شفاف‌تر شدن ظروف و از بین بردن رسوبات، می‌توانید دو تا سه فنجان سرکه سفید را علاوه بر استفاده از مواد رسوب‌زدا در کارواش اضافه کنید.

 • شما از مواد شوینده بی کیفیت استفاده می کنید

  در ماشین ظرفشویی یک بازوی اسپری وجود دارد که آب را به تمام طرف های دستگاه می پاشد، سوراخ های این بازوهای اسپری ممکن است مسدود شود.

 • شیر ورودی آب خراب است

  قرار دادن و چیدمان نامناسب ظروف می تواند باعث خرابی ماشین ظرفشویی شود. اگر ظروف را طوری قرار دهید که بازوهای اسپری نتوانند به خوبی آنها را اسپری کنند، ممکن است ظروف گیر کرده در این قسمت تمیز نشوند.

 • پمپ آب معیوب

  استفاده از شوینده های غیر استاندارد و بی کیفیت یکی از دلایل رایج خرابی ماشین ظرفشویی است. مقدار مواد شوینده استفاده شده نیز بسیار مهم است. برای اطلاع از میزان استفاده از مواد شوینده به کتابچه راهنمای ماشین ظرفشویی مراجعه کنید.

 • دمای آب شما مناسب نیست