آیا لنزهای Blockat و Blockcontrol واقعا برای چشم مفید هستند؟ • تصویر مجله زندگی

با این حال، تنها نور آبی بیش از حد می تواند شما را بیدار نگه دارد، حتی زمانی که بدن شما به خواب نیاز دارد. در این موارد عینک کامپیوتر می تواند مفید باشد.مجله ازدواج

در کل باید اینو بدونی بهترین عینک کامپیوتراز فیلتر نور آبی استفاده شده است.

آیا عینک کامپیوتر واقعا کار می کند؟

عینک کامپیوتر

سندرم بینایی کامپیوتری چیست؟

از آنجایی که لنزهای کنترل بلوک فقط قسمت مضر نور آبی را فیلتر می کنند، دید شما را تغییر زیادی نمی دهند و مناسب تر خواهند بود.

آیا نور آبی شما را بیدار می کند؟

با این حال، نه لنزهای Blockate و نه Blockcontrol به چشم آسیب نمی رسانند. این عینک فقط نور آبی ساطع شده از صفحه نمایش های دیجیتال مانند تلفن همراه، لپ تاپ، تلویزیون و غیره را فیلتر می کند.

معمولا افرادی که عینک بلوکی دارند بیشتر از دید کم در دید در شب شکایت دارند. البته این عینک ها می توانند درک رنگ ها را مختل کنند.

تفاوت بین لنز بلوکات و بلو کنترل این بیشتر به قیمت و مقدار نور آبی است که از بین می برند. لنزهای مسدود کننده بیش از 90 درصد نور آبی، از جمله نور آبی مفید را از بین می برند.

به گفته انجمن دژنراسیون ماکولا در آمریکا، نور آبی به چشم آسیب نمی رساند. این موضوعات هرگونه ادعای آسیب نور آبی و محافظت خطرناک از عینک رایانه را رد می کنند.

لنز Blue Cut یا Blue Control بهتر است

اگر ساعت های زیادی را در مقابل لپ تاپ، کامپیوتر، تبلت، گوشی هوشمند یا تلویزیون بگذرانید، متوجه فشار چشم، ناراحتی و مشکلات چشمی خواهید شد. شایع ترین علائمی که فرد تجربه می کند، خستگی چشم، سردرد، تاری دید، خشکی چشم، درد شانه و گردن است. بسیاری حتی گزارش دادند که مشکل خواب دارند.

با این حال، نظر کاربر چیزی مخالف این است. با کمی تحقیق، می توانید نظرات مثبت بسیاری از عینک های کامپیوتری را پیدا کنید. بسیاری اشاره کرده اند که مشکلات آنها مانند فشار چشم، خستگی چشم، سردرد و بی خوابی با لنزهای کنترل بلوک مورد استفاده در عینک های کامپیوتری حل شده است.

آیا لنزهای Blockat و Blockcontrol برای چشم ما مضر هستند؟

عینک با لنز بلوک باعث می شود همه چیز را به رنگ زرد ببینید. بنابراین، اگر کار گرافیکی انجام می دهید و تشخیص رنگ برای شما مهم است، ممکن است مشکل دید رنگ داشته باشید.

در طول روز نور آبی بیشترین تاثیر را در تنظیم ساعت بیولوژیکی دارد. نور آبی طبیعی و مصنوعی می تواند باعث بیدار شدن از خواب و به اصطلاح خواب آلودگی شود.

آکادمی بینایی سنجی آمریکا به عنوان یکی از پیشگامان بررسی فناوری های جدید، لنز خاصی برای کاربران کامپیوتر ارائه نکرده است. این انجمن اشاره کرد که نور آبی ساطع شده از صفحه نمایش های دیجیتال نمی تواند باعث بیماری های چشمی با فشار چشم شود.

فیلتر نور آبی برای چه مواردی استفاده می شود؟

امروزه کار با صفحه نمایش های دیجیتال به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده است. از کودکان گرفته تا بزرگسالان، همه ما ساعت‌های زیادی را به صفحه‌های نمایش خیره می‌کنیم و نمی‌دانیم چه چیزی جلوی ماست! طبیعتاً نگرانی هایی در مورد تأثیر نور آبی این صفحه نمایش ها بر روی سیستم بینایی وجود داشته است و بسیاری از دانشمندان به کاربران به ویژه والدین درباره عواقب گذراندن زمان بیش از حد در مقابل این صفحه نمایش های دیجیتال هشدار می دهند. خوشبختانه به تازگی عینک کامپیوتر به بازار عرضه شده است. این عینک ها می توانند فشار چشم را به میزان قابل توجهی با لنزهای کنترل بلوک یا بلوک خود کاهش دهند.

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نورهای آبی می تواند باعث خستگی چشم، خستگی چشم، بی خوابی، سردرد و غیره شود. برخی از عینک های مدرن ویژگی فیلتر نور آبی را به لنزهای خود اضافه کرده اند تا از عوارضی در هنگام کاهش نور آبی، افزایش مرزهای بین اشیاء و افزایش درک رنگ ها جلوگیری کنند. بسیاری از افراد احساس راحتی با لنزهای Blocot و Blocontrol دارند.

راه هایی برای غلبه بر علائم ذکر شده قبلی وجود دارد. پیشنهاد می کنیم این کارها را با دقت انجام دهید تا از عوارض کوتاه مدت و بلند مدت آن جلوگیری کنید.

  • بیشتر پلک بزن: پلک زدن باعث جاری شدن اشک می شود. به خصوص اگر از لنزهای تماسی استفاده می کنید، حتماً حداقل 15 تا 20 بار در دقیقه پلک بزنید.
  • به چشمان خود استراحت دهید: از قانون 20-20-20 استفاده کنید. طبق این قانون هر 20 دقیقه و 20 ثانیه به 20 فوت (6 متر) نگاه کنید.
  • نور محیط را بررسی کنید: چراغ متحرک را روی حالت خودکار قرار دهید. توصیه می شود هنگام کار با تلفن همراه و کامپیوتر، چراغ اتاق را خاموش نکنید. اگرچه اگر از دستگاهی با کنترل هوشمند نور استفاده کنید تا حدودی مشکل را حل می کند.
  • تنظیم ارتفاع مانیتور: ارتفاع مانیتور با سر باید به گونه ای باشد که زاویه ای بین 15 تا 30 درجه با چشمان شما ایجاد شود. این زاویه برای حفظ موقعیت گردن ضروری است و درد سر، گردن و شانه را کاهش می دهد.
  • از عینک کامپیوتر استفاده کنید عینک کامپیوتر یا نور آبی این روزها بسیار محبوب شده است. این عینک ها می توانند نور آبی را با استفاده از لنزهای کنترل بلوک یا بلوک خود فیلتر کنند و اثرات استفاده از صفحه نمایش دیجیتال را به حداقل برسانند.

اگر از عینک استفاده می کنید، احتمالاً در سال های اخیر پیشنهاد اضافه کردن لنزهای Blocot یا Blocontrol را به عینک خود شنیده اید. در ادامه به تمامی سوالات شما در مورد عینک مسدود کننده نور آبی، لنز بلوکات و بلوکتر پاسخ خواهیم داد.

قرنیه و عدسی اشعه ماوراء بنفش خورشید را مسدود می کنند، اما نور آبی از این لایه ها عبور می کند و به شبکیه می رسد. به نظر می رسد که این نور ممکن است خطر دژنراسیون ماکولا را در افراد مسن افزایش دهد. البته از آنجایی که نمایشگرها طول عمر زیادی ندارند، تحقیقات جامعی در مورد تأثیر نور آبی بر روی شبکیه صورت نگرفته است.

آیا لنزهای بلوکات و بلاک کنترل بر سلامت چشم تاثیر دارند؟

به گزارش عینک خانه، یک مرکز خرید اختصاصی عینکسندرم کامپیوتر گروهی از علائم ناشی از استفاده طولانی مدت از صفحه نمایش دیجیتال است.

شما نمی توانید همه این علائم را به گردن صفحات دیجیتال بیندازید! برعکس، این علائم نیز ناشی از گروهی از رفتارهای بد است. به عنوان مثال، کار با صفحه نمایش در شرایط نور کم، نگاه کردن به صفحه نمایش بدون پلک زدن، وضعیت نامناسب، عدم اصلاح دید و غیره.

چگونه از مشکلات چشمی با صفحه نمایش دیجیتال جلوگیری کنیم؟