آیا فروش سهام در سال 1401 لغو شد؟ • تصویر مجله زندگی

وی افزود: زمانی که ثبت سفارش فروش 30 درصد سهام آغاز شد، تعدادی از سهامداران در روز اول و تعدادی نیز 20 خرداد برای فروش حاضر شدند. آنها باختند

فهیمی مدیریت سهام و فروش سهام را حق سهامداران دانست اما عجله نکردن برای فروش در کوتاه مدت را راهی برای کسب سود بیشتر دانست.

مشاور رئیس سازمان بورس در پاسخ به این سوال که آخرین وضعیت عرضه و فروش سهام عدالت چیست، گفت: باید تاکید کنم که فلسفه اصلی سهام عدالت حفظ این سهام است و قصد واگذاری سهام این نبود که آن سهام در آن به مردم داده شود و مردم آن را بفروشند، زیرا اگر چنین نیتی وجود داشت به محض شروع پول به مردم پرداخت می شد، مانند اعطای معیشت. طرح.

وی افزود: برخی از سهامداران پس از فوت مشمول سهام اصلی شدند که در این صورت سهام اولیه بین چند نفر تقسیم شد و ارزش هر سهم نیز کاهش یافت و به همین دلیل مبلغ واریز به حساب آنها متناسب خواهد بود.

انتهای پیاممجله ازدواج

پیش از این وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: سود سهام شرکت های بورسی که مهلت واریز سود آنها به پایان رسیده و قابل وصول است، تا پایان سال پایانی پاییز به تمام 49 میلیون سهامدار پرداخت می شود. مبلغ تقریبی اولین قسط سود هر برگ سهم حدود 500 هزار تومان است.


دلیل واریز نکردن پول فروش سهام

فهیمی با اشاره به ارزش سرمایه سهام عدالت، مجدداً به سهامداران توصیه کرد که در فروش دارایی خود عجله نکنند و افزود: سهام عدالت دارایی ثابت بوده و برای استفاده طولانی مدت در نظر گرفته شده است.

فهیمی از دیگر دلایل عدم واریز قیمت سهام فروخته شده به حساب عرضه کنندگان موجودی کالا عنوان کرد: برخی از سفارش های فروش هنوز فروخته نشده است.

حسین فهیمی در برنامه امشب اعلام کرد: برای کسانی که قصد فروش سهام خود را تا سقف 30 درصد دارند آماده همکاری هستیم.

فهیمی در پاسخ به این موضوع که برخی سهامداران از واریز مبالغی حدود 100 یا 140 هزار تومانی در ازای فروش سهام خود خبر می دهند، گفت: علت واریز مبالغ حدود 100 یا 140 هزار تومانی به حساب فروشندگان 30 درصد است. سهام این است که اولاً دارایی (سهام) آنها کم بود.

وی افزود: از این 900 میلیارد تومان حدود 200 میلیارد تومان هنوز به حساب کارگزاری ها واریز نشده است، ضمن اینکه کارگزاری ها نیز باید این مبلغ را در بانک واریز کنند تا به حساب سهامدار واریز شود.

وی تصریح کرد: کارگزاری ها بر اساس محاسبات و با در نظر گرفتن منافع سهامداران اقدام به فروش می کنند و به همین دلیل هنوز برخی از سهام به فروش نرسیده است. اگر بیش از 10 روز از ثبت سفارش خرید گذشته باشد احتمالا شماره ثبت سهامدار مشکل دارد و به سهامدار توصیه می شود برای رفع مشکل یا ابهام به شعبه ثبت محل مراجعه کند.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت تعداد مراجعه کنندگان به بانک ها یا دفاتر کارگزاری برای فروش سهام خود را کمتر از یک میلیون نفر دانست و گفت: برخلاف برخی پیش بینی ها، مردم برای فروش سهام خود عجله نکردند و به نظر می رسد سهامداران به خوبی آگاه هستند. از ارزش دارایی های آنها.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام گفت: فروش سهام در بازار به صورت تکه تکه انجام می شود و در برخی موارد کارگزار بخشی از سهام را فروخته و بقیه سهام را هنوز به فروش نرسانده است. به همین دلیل مبلغ به دست آمده پس از فروش کامل 30 درصد سهام به سهامدار پرداخت می شود.

(2013/03/26) سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت دلایل واریز نشدن قیمت سهام فروخته شده به حساب تامین کنندگان سهام را تشریح کرد.

بنابراین باید توجه داشت که فلسفه اصلی سهام سرمایه این است که مردم این سهام را برای مدت طولانی و از درآمد آن که همان سود سالیانه آن است که هر سال نسبت به سال قبل (حداقل دو برابر) افزایش می‌یابد، در اختیار داشته باشند. امسال)، قبل از آن)، لذت ببرید. اما زمانی که اختیار فروش این سهام مجددا آزاد شود و در اختیار صاحبان آن قرار گیرد، منوط به مصوبات شورای عالی بورس در این زمینه است که هنوز قطعی نشده است.

پیامدهای آزادسازی فروش سهام چیست؟

دستیار ویژه رئیس سازمان بورس ضمن یادآوری فلسفه اصلی سهام که حفظ و بهره مندی از سود سالانه آنهاست، از پرداخت سود این سهام در دو قسط خبر داد.
پیمان حدادی مشاور ویژه و دستیار رئیس سازمان بورس اوراق بهادار ضمن اشاره به واریز سود سهام عدالت در دو قسط به صاحبان این سهام، در خصوص جزئیات واریز سود گفت: دقیق است. میزان سود سهام عدالت به این دلیل است که مجمع سه تا از سهامی که در آن حقوق صاحبان سهام وجود دارد، تملک نبوده، مشخص نیست و یکی از دلایلی است که تصمیم به پرداخت این سود در آن گرفته شده است. دو قسط هم همین مشکله اما در شرایط فعلی می توان گفت که تا پایان آذرماه امسال میزان دقیق این سود پس از برگزاری مجامع و به طور قطع تا پایان پاییز مشخص خواهد شد. مشارکت پرداخت شده.

شرایط پرداخت قسمت دوم سود سهام

حدادی افزود: طبیعی است که در صورت آزادسازی مجدد حق فروش سهام، شرایط بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار می دهد، اما دلیل اصلی این است که هنوز این مجوز از سوی شورای عالی بورس سوتک صادر نشده است. این امر تاثیری بر شرایط بازار سرمایه نخواهد داشت، زیرا با صدور مجدد مجوز فروش سهام، شرایطی که در گذشته در خصوص فروش 30 یا 60 درصد سهام شاهد بودیم اصلاح خواهد شد و قطعاً مشابه آن خواهد بود. تصمیمی که در سال 2019 گرفته شد و منجر به سیل عظیمی از فروشندگان سهام شد. بازار سرمایه راه اندازی شده و یکی از دلایل فروپاشی بازار سرمایه شده است، به این شکل دیگر تکرار نمی شود. لازم به ذکر است در صورت برنامه ریزی برای گشایش فروش سهام عدالت، شرایط جدیدی برای تسهیل شرایط برای دارندگان سهام عدالت و آسیب نرساندن به بازار سرمایه اعلام خواهد شد.

مدت پرداخت و میزان سود سهام در مرحله اول

وی افزود: پرداخت قسط دوم سود صاحبان سهام بستگی به نقدینگی شرکت های سرمایه دار دارد و بنابراین می توان گفت که قسط دوم در پایان اسفند یا ابتدای فروردین ماه پرداخت می شود. سال بعد، یعنی امکان دارد پرداخت قسط دوم به ابتدای سال بعد موکول شود.

شرایط انتشار و فروش اوراق بهادار

فهیمی گفت: طبق آمار حدود 600 هزار نفر برای فروش 30 درصد سهام خود به بانک ها یا دفاتر کارگزاری مراجعه کردند و در مجموع حدود 900 میلیارد تومان سهام فروخته شد.

به گفته فهیمی، بیش از 520 میلیارد تومان در حساب های مشمولان واریز و تسویه شده است و 200 میلیارد تومان باقی مانده نیز طی روزهای آینده واریز می شود.