آیا رانندگی موتورسیکلت برقی نیاز به گواهینامه دارد؟ • تصویر مجله زندگی

به گزارش ایسنا، سرهنگ احمد کرمی اسد گفت: امکان تردد موتورسیکلت های برقی و موتورسیکلت های زیر 50 سی سی بدون گواهینامه وجود دارد. موتورسیکلت هایی با حجم کمتر از 50 سی سی یا موتورسیکلت های برقی رانندگی می کنند که خلاف قانون است. قوانین و مقررات.

به گزارش تجارت نیوز، رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا گفت: راندن هر نوع وسیله نقلیه موتوری زمینی مستلزم داشتن گواهینامه رانندگی است.

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهنمایی و رانندگی خاطرنشان کرد: بر اساس ماده 723 قانون مجازات اسلامی، رانندگی بدون گواهینامه با هر نوع خودرو یا وسیله نقلیه موتوری جرم محسوب می شود و همکاران من در صورت مشاهده در حین توقف وسیله نقلیه. ، متخلف را به مراجع قانونی معرفی می کند.مجله ازدواج

وی با تاکید بر اینکه موتورسیکلت نیز از این قاعده مستثنی نیست، افزود: راکبان انواع موتورسیکلت باید گواهینامه موتورسیکلت داشته باشند و هیچ تفاوتی بین کاربراتوری، سوخت انژکتوری، برقی و … وجود ندارد. از نظر نیاز به گواهینامه رانندگی. گواهینامه رانندگی.

وی تبلیغات برخی از فروشندگان موتورسیکلت برقی یا سبک با حجم کمتر از 50 سی سی مبنی بر عدم نیاز به گواهینامه را اشتباه خواند و گفت: برخی از فروشندگان در حین فروش به خریداران اعلام می کنند که اینگونه خودروها نیازی به پلاک و گواهینامه ندارند. . خلاف قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است. شهروندان بدانند طبق قانون هر نوع وسیله نقلیه موتوری که در جاده ها تردد می کند نیاز به پلاک دارد و راننده مربوطه نیز باید گواهینامه مناسب داشته باشد.

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا در ادامه بیان کرد: بر اساس ماده 2 قانون راهداری و ماده 1 آیین نامه صدور انواع گواهینامه های تایید شده توسط هیات وزیران در سال 1389 به همراه داشتن پلاک برای تمامی افراد الزامی است. وسایل نقلیه موتوری و همچنین داشتن گواهینامه رانندگی برای رانندگی آن وسیله نقلیه الزامی است.

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا گفت: راندن هر نوع وسیله نقلیه موتوری زمینی مستلزم داشتن گواهینامه رانندگی است.

کرمی اسد گفت: بر اساس قوانین و مقررات مذکور، ماموران پلیس راه در سراسر کشور از تردد خودروهای بدون پلاک یا رانندگان بدون گواهینامه جلوگیری می کنند.