آیا در شهریور ماه باید منتظر تولیدات ورق نان باشیم؟ • تصویر مجله زندگی

سخنگوی اقتصادی دولت با یادآوری لزوم توزیع کالابرگ خاطرنشان کرد: این یکی از مواردی است که در لایحه دولت وجود نداشت اما زمانی که در مجلس تصویب شد ما هم از آن تقدیر کردیم، زیرا در زمان خرید مردم احساس می کنند می توانند خرید کنند. کالاهایی که دو ماه پیش با نصف قیمت گران شده بودند تا آنچه می خرند بخرند، این تصور اجتماعی را ایجاد کرد که در زمان خرید با وجود افزایش قیمت، دولت شریک است که نصف این خرید برای ما است. برای ما بسیار مهم است

وزیر اقتصاد: وزارت امور اجتماعی قول داده است که طرح نان کالابرگ در شهریورماه حتی در زمان قطع اینترنت برای کل کشور قابل اجرا باشد.

وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: درست است که من سخنگوی دولت هستم، اما در جزئیات و در برخی از زمینه ها موافقم. توزیع کمک های نقدی نقطه ضعفی وجود داشت، تصریح کرد: قرار نیست از همه چیز 100 درصد دفاع کنیم، مردم هم در حوزه های خاصی ناراضی هستند، مثلاً ما جزء یک دهم نیستیم، این ضعف یکی از نکاتی است که تلاش می کنیم. در ماه های آینده به حداقل برسد. فکر می کنم راه برای سود بیشتر تولیدکننده داخلی و کاهش اتکای ما به واردات باز است و سفره مردم با هر دلاری اینقدر کوچک نشود. چه کسی می تواند با تحریم این همه فشار بر اقتصاد ایران وارد کند؟

نارضایتی مردم از تعیین عشر خانوار

خاندوزی همچنین گفت: اما در خصوص تاخیر در اجرای طرح نان، می‌خواهیم شکاف سیستم نان و آرد را به حداقل برسانیم، بنابراین اگر قیمت بالا رفت، فرض کنید از همه ابزارهای دیگر استفاده می‌کنیم. 30 درصد آرد توزیع شده در کشور به مشتریان فروخته نمی شد و الحمدالله در دو سه ماهه ای که این طرح اجرا شد، بدون اینکه به مردم فشار بیاوریم این مقدار را شناسایی کردیم و امروز می توان گفت کدام فرد دارای کارت ملی نانوایی نان می خرید، اما در واقع نان نمی خریدند و فقط آرد می گرفتند. وی در پایان یادآور شد: امروز به استانداران همه استان ها این اختیار را داده ایم که هر روز در رایانه خود ببینند کدام یک از نانوایی های استان مرتکب این تخلف شده است. بستر فنی را ایجاد کرده ایم و امیدواریم به زودی به طور کامل اجرا شود ضمن اینکه ماجرای بین آرد خبازی و نان فانتزی به زودی حل خواهد شد.مجله ازدواج

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در خصوص وعده های شکسته شده توزیع کالای ورق نان وی تصریح کرد: برای این کار باید تمام کارت های بانکی جمعیت کشور را در همه بانک ها با کد ملی یکپارچه کنیم که این کار بسیار سختی است، باید کل کشور را بسیج می کردیم تا بتوانیم به صورت یکپارچه این کار را انجام دهیم. برای اینکه مردم متضرر نشوند، اگر بخواهیم این کارت را به صورت سنتی ارائه کنیم که ساده بود، سوالی بود که زمان بر بود، اما قولی که وزارت امور اجتماعی داده این است که این طرح می تواند در سپتامبر برای کل کشور حتی زمانی که اینترنت قطع است.

ساماندهی یارانه ها و ارز ترجیحی

با توجه به وعده های توزیع نشده کالای ورق نان وی همچنین توضیح داد: برای این کار باید تمام کارت های بانکی جمعیت کشور را در همه بانک ها با کد ملی یکپارچه می کردیم که این کار بسیار سختی است، باید کل کشور را بسیج می کردیم تا بتوانیم آن را در راهی یکپارچه تا مردم تحت تأثیر قرار نگیرند. اگر می خواستیم این کارت را به روش سنتی و ساده ارائه کنیم، زمان می برد، اما قولی که از سوی وزارت امور اجتماعی داده شده این است که این طرح در شهریورماه برای کل کشور حتی در صورت قطع اینترنت قابل اجرا است. پایین.

خاندوزی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نزدیک به 77 میلیون نفر یارانه دریافت می کنند و در حال حاضر با وجود کد ملی تایید صحت این موضوع کار سختی نیست. مردم در تعیین عشر نارضایتی زیادی دارند و این یکی از مواردی است که باید در تدارکات سختگیرانه و با دقت عمل می کردید تا مردم سختی آن را احساس نکنند، اما از طرف دیگر از آن مواردی بود که چندین سال ساخته نشده بود. ، حتی چند قسمت سامانه پشتیبانی معیشت سال‌ها بود که باز نشده بود که مردم اطلاعات جدید را وارد کنند، این اتفاق افتاده است و باید از سال‌های قبل عقب نشینی کنیم.

علت تاخیر در اجرای طرح نان

«احسان خاندوزی» در برنامه «بدون توقف» با اشاره به وجود نظرات مثبت و منفی در مورد ارز ترجیحی گفت: ما در حوزه سیاست های اقتصادی مقوله های فکری و نظری مختلفی داریم که در این سوال ویژگی سازمان یارانه و ارز ترجیحی، واقعیت این است که اکثریت کارشناسان اقتصادی اصل این سیاست را قبول دارند و در اغلب موارد خود فعالان اقتصادی نیز اعلام می کنند که ما با این سیاست موافق هستیم.

وی ادامه داد: ما اکنون جدای از اجماع حداکثری تکلیف قانونی داریم و طبق قانون موظف به انجام آن هستیم و معتقدیم انشالله اگر نتیجه این سوال قرار باشد وابستگی ما به واردات کاهش پیدا کند. و افزایش تولید داخلی که سال آینده ظاهر خواهد شد.» باید مشخص باشد که افراد بیشتری از دولت برای این سیاست حمایت خواهند کرد.

اولین نفر باشید که آگاه می شوید” آخرین اخبار کمک های نقدی و معیشت