آیا برای 22 بهمن 1401 باید منتظر هدیه از رئیسی باشیم؟ • تصویر مجله زندگی

مدیرعامل بنیاد 15 خرداد گفت: امسال 15 هزار نفر مشمول طرح «لبخند مادر» می شوند.

وی گفت: در حال مذاکره و مذاکره با کمیسیون تلفیق و سایر کمیسیون های تابعه مجلس هستیم تا بتوانیم درصد کمک به بازنشستگان را در لایحه بودجه 1402 کشور افزایش دهیم.

3 میلیون کمک معیشتی برای این خانواده ها

بعد از واریز کمک نقدی 300 و 400 هزار تومان به حساب سرپرستان خانوار برخی از اعضای اقتصادی دولت احتمال تبدیل آن به صورتحساب الکترونیکی را مطرح کرده اند. اما شب گذشته ابراهیم رئیسی اعلام کرد که موضوع فهرست کالا فعلا منتفی است و تا زمانی که وضعیت فهرست کالا تضمین نشود، پرداخت کمک هزینه معیشتی نقدی ادامه خواهد داشت.

افزایش 40 درصدی یارانه معیشتی برای این دهک ها

اما نکته ای وجود دارد که لایحه مصوب دولت که ابتدای دی ماه با نامه رسمی رئیس جمهور تقدیم مجلس شد، نشان می دهد که میزان کمک های نقدی سال آینده نسبت به سال جاری تغییری نخواهد کرد. بنابراین کمک های بلاعوض 300 هزار تومانی و 400 هزار تومانی که در ماه های نخست امسال معرفی شده بود در صورت تصویب در شورای اسلامی سال آینده بدون تغییر باقی می ماند.

بر اساس این گزارش، عضو کمیته تلفیق مالی 1402 کشور گفت: درآمد معلولان و سایر بازنشستگان دو بهزیستی و کمیته امداد در لایحه بودجه سال آینده 38 درصد افزایش یافت.

حال باید منتظر ماند و دید که این افزایش 10 درصدی در صورت تصویب در مجلس چگونه به کمک بلاعوض خانوار اعمال می شود

در حالی که یارانه سه دهم اول جامعه 400 هزار تومان و یارانه شش دهم دیگر جامعه 300 هزار تومان است. در صورت تصویب مجلس، میزان کمک هزینه سال آینده به 30 تا 40 هزار تومان افزایش می یابد. بر این اساس یارانه سه دهک اول و شش دهک بعدی به ترتیب 440 هزار تومان و 330 هزار تومان و یارانه خانوار 4 نفره از 120 هزار تومان به 160 هزار تومان افزایش می یابد.

آیا کمک نقدی در سال 1402 افزایش می یابد؟

گفت فرقش همینه مستمری مدعیان وی گفت: برای خانوارهای یک نفره یک میلیون و 260 هزار ریال، دو نفره یک میلیون و 800 هزار ریال، سه نفره 2 میلیون و 520 هزار ریال، چهار نفره 3 میلیون و 240 هزار ریال و برای خانوارهای چهار نفره 3 میلیون و 960 هزار ریال است. مردم و بیشتر

در لایحه مالی 1402 مبلغ کمک نقدی این موضوع برای سال آینده تغییری نمی کند و کمک های بلاعوض 300 هزار تومانی و 400 هزار تومانی ادامه خواهد داشت.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان اجتماعی کشور از پرداخت مابه التفاوت مستمری مهرماه مشمولان سازمان اجتماعی خبر داد.
علیرضا انجلسی گفت: با حمایت دولت و شورای اسلامی مستمری مشمولان تحت پوشش سازمان اجتماعی کشور 30 ​​درصد افزایش یافته که از آبان ماه به حساب بازنشستگان واریز شده است.

وی از توزیع 2 هزار و 150 کارت خرید سه میلیون تومانی بین زنان سرپرست خانوار دهک های اول تا سوم درآمدی در شهرستان های استان تهران خبر داد و گفت: همچنین 8 هزار جفت لباس گرم، کاپشن و کفش برای فرزندان زنان سرپرست از خانوارهای سراسر کشور به مبلغ 4.5 میلیارد تومان خریداری و مراحل توزیع را طی می کند.

بر اساس این خبر، پرداخت نقدی کمک بلاعوض همچنان ادامه دارد کمک هزینه جدید به مناسبت 22 بهمن برای برخی افراد ثبت شده است.

وی با اشاره به توزیع سبد پروتئینی برای مستمری بگیران تحت پوشش، یادآور شد: در این راستا با مشارکت بنیاد احسان، ستاد فرماندهی امام (ره) 200 تن مرغ بین خانوارهای تحت پوشش تامین اجتماعی کشور توزیع شد. . سازمان بهزیستی همچنین با مشارکت انجمن خیرین 50 تختخواب برقی برای کودکان ساکن در مهدها تدارک دیده شده است تا کودکان خوابی راحت را تجربه کنند.

پرداخت 5 میلیون کمک معیشتی برای این عشر

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از پیشنهاد دولت برای افزایش کمک های نقدی خبر داد و گفت: افزایش 10 درصدی کمک ها در دستور کار دولت است.مجله ازدواج

حمیدرضا علیان زادگان روز یکشنبه در دیدار نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه کمپین «لبخند مادر» با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و امام جمعه ایلام برگزار شد، گفت: بنیاد 15 خرداد با هدف حمایت از جوانان جمعیت و تجلیل از خانواده های دارای چند فرزند متولد 1401 تجلیل می شود.

علیان زادگان خاطرنشان کرد: در طرح ملی ایران جوان از پنج هزار زوج دانشگاهی دارای فرزند با اولویت فرزند سوم برنامه های حمایتی در نظر گرفته شده و در 16 استان کشور نیز پنج هزار زوج دیگر شناسایی شده اند.

علی بابایی کارنامی به برخی ایرادات این لایحه اشاره کرد و افزود: یکی از ایرادات کاهش جداول حمایتی از قشر معلول و سایر مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد است. به ویژه در تبصره‌های 14 و 16 و سایر تبصره‌ها، کمک‌هایی که باید و می‌توان به معلولان و سایر مستمری بگیران کرد. این در لایحه بودجه دیده نمی شود.

در لایحه مالی 1402 میزان کمک نقدی برای سال آینده تغییر نمی کند و کمک های 300 هزار تومانی و 400 هزار تومانی ادامه می یابد.

از سوی دیگر طرح کالابرگ الکترونیکی اجرا شده در استان هرمزگان در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت. بر این اساس، افراد می توانند انتخاب کنند که کمک نقدی می خواهند یا کوپن الکترونیکی.

معاونت اجتماعی سازمان اجتماعی کشور توزیع کننده 2 هزار و 150 کارت خرید 3 میلیون تومانی مطلع.

اعطا کردن

آیا کمک هزینه جدید 22 بهمن پرداخت می شود؟

باید منتظر ماند تا ببینیم این افزایش 10 درصدی در صورت تصویب در مجلس چگونه برای کمک های خانوار اعمال می شود.

با توجه به پیگیری های صورت گرفته در لایحه مصوب دولت که اوایل دی ماه با نامه رسمی رئیس جمهور به مجلس تقدیم شد، نشان می دهد میزان کمک های نقدی سال آینده نسبت به سال جاری تغییری نخواهد کرد. بنابراین کمک های بلاعوض 300 هزار تومانی و 400 هزار تومانی که در ماه های ابتدایی امسال اجرایی شد در صورت تصویب در شورای اسلامی سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل بنیاد 15 خرداد یادآور شد: 15 هزار نفر مشمول این طرح هستند که به خانواده های نیازمند نیاز و نیازمندی های نوزاد اختصاص می یابد.

با توجه به پیگیری های صورت گرفته در لایحه مصوب دولت که اوایل دی ماه با نامه رسمی رئیس جمهور به مجلس تقدیم شد، نشان می دهد میزان کمک های نقدی سال آینده نسبت به سال جاری تغییری نخواهد کرد. بنابراین کمک های بلاعوض 300 هزار تومانی و 400 هزار تومانی که در ماه های ابتدایی امسال اجرایی شد در صورت تصویب در شورای اسلامی سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

معاون اجتماعی سازمان اجتماعی کشور از توزیع 2150 کارت خرید سه میلیون تومانی بین زنان سرپرست خانوار دهک های یکم تا سوم درآمدی در شهرهای سراسر استان از تهران خبر داد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان های اجتماعی کشور با بیان اینکه مستمری مشمولان از مهرماه تاکنون 30 درصد افزایش یافته است، در خصوص مبالغ جدید مستمری مشمولان، گفت: با افزایش 30 درصدی مستمری از ماه جاری. شهریور در خانوارهای تک نفره از 420000 تا 546000 تومان. ، در خانوارهای دو نفره از 600 هزار تومان تا 780 هزار تومان، در خانوارهای سه نفره از 840 هزار تومان به یک میلیون و 92 هزار تومان، در خانوارهای چهار نفره از یک میلیون و 80 هزار تومان به یک میلیون و 404 هزار تومان و در خانوارهای پنج نفره و بالای یک میلیون و 320 هزار تومان تا یک میلیون و 716 هزار تومان در آبان ماه افزایش و واریز شد.

وی گفت: کمپین «لبخند مادر» شامل خانواده هایی می شود که در سال 1401 صاحب سه قلو و بیشتر شده اند و به ازای هر فرزند کارت هدیه یک میلیون تومانی، پوشک رایگان تا شش ماهگی و یک بسته لبخند مادری که شامل 40 قلم مادر و لوازم کودک به ارزش پنج میلیون تومان به آنها تقدیم می شود.

در لایحه مالی سال 1402 که از سوی رئیس جمهور به مجلس تقدیم شد، توجه خاصی به درآمد مستمری بگیران نشده است و این میزان با وضعیت مستمری بگیران تطبیق داده نشده است.

محمد نصیری معاون اجتماعی سازمان اجتماعی کشور به تشریح اقدامات خیریه ای که با همکاری خیرین، سازمان های مردم نهاد و خیرین انجام می شود، پرداخت.

البته در بودجه سال 1401 بیش از 73 هزار میلیارد تومان برای یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی و همچنین یارانه معیشتی بنزین پیش بینی شده بود که نسبت به گذشته تغییری نکرده است، اما در نهایت دولت تصمیم گرفت. میزان یارانه مشمولان را به 300 هزار و 400 هزار تومان افزایش دهد.