آموزش گام به گام نصب قفسه دیواری با وسایل خانگی • مجله ازدواج

در این مطلب روش نصب شلف دیواری را به صورت ساده و مرحله به مرحله توضیح داده ایم. امیدواریم توصیه های این مقاله برای شما مفید بوده باشد. یکی از مهم ترین نکات برای نصب قفسه دیواری و سایر کارهای خانگی و تجاری استفاده از ابزار مناسب، باکیفیت و بادوام است.

اکنون زمان آن است که نقاط مشخص شده را با مته شارژی یا برقی سوراخ کنید. هنگام سوراخ کاری دقت کنید که زاویه مته کاملاً عمودی باشد تا رولپلاک غلتکی به خوبی در دیوار قرار گیرد و پس از مدتی شل نشود. پس از سوراخ کردن و ایجاد سوراخ، رولپلاک ها را با چکش یا پیچ گوشتی محکم کنید.

براکت ها را نصب کنید و قفسه را روی آنها قرار دهید

یک قفسه دیواری نصب کنید

رونیکس; تامین کننده ابزارهای بادوام و با کیفیت برای تمامی مشاغل خانگی

تا زمانی که این عناصر را آماده نکرده اید شروع به نصب قفسه روی دیوار نکنید. زیرا تمامی این ابزارها در مراحل نصب استفاده می شوند و بدون هیچ کدام با مشکل مواجه خواهید شد.

مکان مناسب را برای نصب قفسه دیواری انتخاب کنید

سری رونیکس مجموعه ای از بهترین ابزار کار موجود در بازار را منتشر کرده است. در صورت تمایل به خرید این ابزار کافیست به نمایندگی ها و نمایندگی های مجاز رونیکس در سراسر کشور مراجعه کنید.مجله ازدواج

گاهی اوقات می بینیم که یک قفسه دیواری بدون کمک پایه نگهدارنده به دیوار متصل می شود. برای نصب قفسه دیواری بدون براکت باید از قفسه قفسه استفاده کنید. براکت قفسه ابزاری است که یک طرف آن در داخل دیوار و طرف دیگر داخل قفسه چوبی قرار می گیرد. برای استفاده از این لامپ باید سوراخ هایی روی دیوار و قفسه ایجاد کنید. رولپلاک را قرار دهید و به دیوار پیچ کنید. بست قفسه را داخل سوراخ قفسه قرار دهید و در نهایت قفسه را به دیوار وصل کنید. بست قفسه ای در بازار موجود است و در صورت نیاز می توانید آن را خریداری کنید.

از نصب قفسه در نزدیکی مناطق ترافیکی خودداری کنید. ارتفاع مناسب برای قرار دادن قفسه 170-180 سانتی متر از سطح زمین می باشد. اگر می خواهید چند قفسه موازی نصب کنید، بین قفسه ها 30 تا 45 سانتی متر ارتفاع بگذارید. ارتفاع مناسب برای نصب قفسه دیواری تلویزیون 105 سانتی متر می باشد.

با سوراخ های آماده شده و درپوش غلتکی که داخل آن قرار داده شده، می توانید بست قفسه را روی سوراخ قرار دهید و با صفحه ای محکم، زیبا و مناسب آن را به دیوار متصل کنید. برای سفت کردن سریع و کامل پیچ ها از یک پیچ گوشتی استفاده کنید. اگر می خواهید پیچ ​​ها را سفت کنید و خیالتان راحت باشد که پیچ ها کاملا سفت شده اند، پیچ گوشتی شارژی رونیکس کمک بگیرید این پیچ گوشتی به شما امکان می دهد پیچ ​​ها را به راحتی باز و بسته کنید.

معمولاً برای هر قفسه از دو براکت استفاده می شود. هنگامی که سوراخ های دو براکت را پیدا کردید، دو نقطه را با یک خط مداد به هم وصل کنید. اگر امکان پاک کردن جای مداد روی دیوار وجود ندارد، مقداری کاغذ بین دو نقطه چسب بچسبانید و مداد را روی آن بکشید. حالا سطح را روی خط قرار دهید تا از تراز بودن آن مطمئن شوید. اگر خط تراز نیست، محل پیچ را طوری تغییر دهید که خط تراز شود. اگر خط ناهمتراز باشد، قفسه شما زیبا و صاف به نظر نمی رسد و اقلام روی آن می لغزند.

دیوار را دریل کنید و رولپلاک ها را در سوراخ های ایجاد شده قرار دهید

با چسباندن براکت ها به دیوار، می توانید قفسه را روی آنها قرار دهید. اکنون کار نصب قفسه دیواری انجام شده و می توانید وسایل مورد نظر را در قفسه قرار دهید.

امکان اتصال قفسه به تکیه گاه آن نیز وجود دارد

یک قفسه دیواری نصب کنید

آموزش نصب قفسه دیواری بدون پایه؛ باید از گیره های قفسه استفاده کنید

مرحله دوم برای نصب قفسه دیواری، انتخاب محل مناسب برای نصب است. فضای نصب قفسه روی دیوار باید به گونه ای باشد که قفسه به اندازه کافی از درهای ورودی و کمدها فاصله داشته باشد. زیرا زمانی که درها و پنجره ها کاملا باز هستند، احتمال برخورد آنها به قفسه وجود دارد. اگر فضای قفسه مناسب نیست، حتی با استفاده از ابزارهای عالی مانند بهترین مته شارژی و مته با کیفیت بالا نیز غیر ضروری می شود. زیرا در نهایت باید دوباره کار کنید و موقعیت قفسه را تغییر دهید.

اکنون که محل نصب قفسه را مشخص کرده اید، زمان آن رسیده است که پیچ هایی که قفسه را در جای خود نگه می دارند، پیدا کنید. مراقب باشید محل پیچ نگهدارنده محل عبور سیم کشی ساختمان نباشد. محل پیچ ها را با مداد مشخص کنید. اگر نمی خواهید اثری روی دیوار باقی بماند، چسب را روی دیوار بچسبانید. سپس مداد را روی کاغذ چسب بکشید. براکت قفسه را روی نقاط مشخص شده قرار دهید تا مطمئن شوید که براکت ها به درستی قرار گرفته اند.

از تراز بودن سوراخ نگهدارنده اطمینان حاصل کنید. یک مرحله مهم برای نصب قفسه دیواری

اولین قدم برای نصب قفسه روی دیوار، تهیه ابزار و وسایل لازم است. در اینجا برخی از ابزارهای مورد نیاز برای نصب قفسه دیواری آورده شده است:

  • مته و مته
  • پیچ گوشتی
  • مرحله
  • نردبان
  • چسب کاغذ
  • چکش
  • متر
  • پایه کف
  • مداد
  • پیچ و کلاه غلتکی

تاقچهنصب قفسه دیواری یکی از بهترین راه ها برای زیباسازی دیوارها و استفاده حداکثری از فضای خانه و محل کار است. قفسه های دیواری فضاهای مناسبی برای قرار دادن کتاب، گل و گیاه و وسایل تزئینی هستند. به همین دلیل بسیاری از افراد تمایل دارند از قفسه بندی برای زیبایی محیط اطراف خود استفاده کنند. در این مقاله می خواهیم نحوه نصب قفسه دیواری را بیاموزیم. اگر می خواهید نحوه نصب قفسه دیواری را یاد بگیرید، چند دقیقه از وقت خود را صرف مطالعه مقاله زیر کنید.

تهیه ابزار و تجهیزات لازم؛ اولین قدم برای نصب قفسه دیواری

برخی از قفسه ها به گونه ای طراحی شده اند که امکان اتصال آنها به پایه نگهدارنده وجود دارد. برای اتصال قفسه به پایه تکیه گاه باید قفسه را با توجه به سوراخی که در پایه تکیه گاه قرار داده شده دریل کنید. پس از اتمام سوراخ کاری، قفسه و براکت را با صفحه وصل کنید. پس از اتمام کار، با استفاده از سطح روحیهمطمئن شوید که قفسه دیواری تراز است.

تاقچه

محل پیچ هایی که قفسه را نگه می دارند با مداد مشخص کنید