آغاز پرداخت وام سفر به بازنشستگان کشوری • تصویر از مجله زندگی

ترکی در خصوص پرداخت وام سفر به بازنشستگان کشور گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده امروز تمامی بازنشستگان از مراکز رفاهی وابسته به این صندوق در سراسر کشور بهره مند شده و آن را به صورت اقساط و کسر از حقوق پرداخت خواهند کرد.

ترکی به موضوع بیمه تکمیلی مستمری بگیران صندوق بازنشستگی کشوری اشاره کرد و گفت: در حال حاضر قرارداد این بیمه با آتیه سازان حافظ است و تعهدات این بیمه نیز نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

ترکی گفت: تا پایان امسال بر اساس برنامه ریزی ها 460 هزار مستمری بگیر از وام 30 میلیون تومانی بهره مند می شوند.

ترکی ادامه داد: توجه به ورزش بازنشستگان از دیگر سیاست های صندوق بازنشستگی کشوری است که در این راستا 13 رشته ورزشی برای بازنشستگان تعریف شده است که بازنشستگان می توانند از این فرصت استفاده کنند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: یکی از سیاست های صندوق بازنشستگی کشوری در این مدت و در هفت ماه گذشته مدیریت جدید توجه به اشتغال فرزندان است و این موضوع در سال 1402 در اولویت قرار گرفت و در این راستا دو تفاهم نامه با سازمان فنی و ستاد تخصصی و اجرایی حضرت امام و بنیاد برکت به منظور استفاده از این فرصت برای بکارگیری فرزندان مستمری بگیران منعقد شد.

پرداخت وام سفر به بازنشستگان کشوری

وی صدور کارت اعتباری برای مستمری بگیران برای خرید لوازم خانگی را برجسته کرد و افزود: در این راستا مستمری بگیران نیز می توانند از تسهیلات ارائه شده در قالب این کارت اعتباری برای خرید لوازم خانگی بهره مند شوند.

وی در این باره توضیح داد: در صورتی که مستمری بگیر 20 درصد هزینه سفر را نقداً پرداخت کند، مابقی (80 درصد) به صورت اقساط از حقوق مستمری بگیران کسر می شود.

وی ادامه داد: طی هفت ماه گذشته گام های زیادی در حوزه گردشگری و استفاده از این ظرفیت برای بازنشستگان کشور برداشته شده است و بازنشستگان می توانند از تورهای گردشگری و اقامت در استان های مختلف برخوردار شوند و تلاش شده تا استفاده کامل از این ظرفیت با قرار گرفتن در اختیار بازنشستگان کشوری.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزایش تسهیلات همسریابی برای فرزندان مستمری بگیران را مورد تاکید قرار داد و گفت: این تسهیلات نسبت به سال گذشته افزایش یافته است اگرچه این هزینه کم است اما تلاش می شود بخشی از هزینه های مربوط به عروسی حذف شود. .

گزارش اخبار صندوق بازنشستگی کشوری ، نعمت الله ترکی; مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری امروز در نشست خبری خود گفت: یکی از برنامه های صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان پرداخت وام ضروری به بازنشستگان است که این رقم به 30 میلیون تومان افزایش یافته است.

این در مورد روش پرداخت است وام مورد نیاز بازنشستگان کشوری وی گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، هر ماه قرعه کشی بین مستمری بگیران متقاضی انجام می شود و معمولا ماهیانه بین 30 تا 35 هزار مستمری بگیر از وام ضروری 30 میلیون تومانی استفاده می کنند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ابتدا پرداخت کرده است وام مسافرتی برای بازنشستگان کشوری مطلع.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری کارمزد وام مذکور را 4 درصد عنوان کرد و افزود: امسال و طی چند ماه گذشته این وام به بازنشستگان پرداخت شده است.

ترکی اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که بازنشستگان در سال های اخیر با آن مواجه بودند تاخیر در پرداخت حقوق آنها بود، بنابراین در این هفت ماه تلاش شد تا حقوق بازنشستگان بر اساس برنامه زمانی مشخص (28 هر ماه) واریز شود. روند ادامه خواهد یافت. .مجله ازدواج